Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, szerintetek miért 7...

Ateisták, szerintetek miért 7 napból áll egy hét?

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 27. 21:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
7%

Szövegértés, kérem!

Nem azt írtam, hogy nincsenek leletek Babilonból, hanem azt, hogy a babiloni naptárrendszert gyér tartalmú illetve gyér mennyiségű leletből következtették. Ha találnak is egy hetes beosztású naptárat, fogalmuk sincs az eredetéről. Lehet, hogy egy zsidó származású készítette. Nem tudják a készítőjét sem és a készítésének a célját sem. De mivel megtalálták, ezért az egész babiloni birodalomra vetítve értelmezik, és kijelentik, hogy a megtalált naptár szerinti beosztással éltek az ottani és akkori emberek. Tehát pontosan egy olyan régészeti leletet vártam volna Tőletek, ami igazolja a történészek állítását, melyet több ezer oldalnyi publikációban ugyan leírtak tucatnyian, de nem láttam azokat a bizonyítékokat, melyek alapján megállapíthatjuk, hogy a babiloni emberek évezredekkel ezelőtt az egész birodalomban azt a naptárat használták, ami a mai kor embere tanít.

Ez nem különbözik a vallástól. A könyvet elolvasom, elhiszem és hitem alapján azt tanítom, amit tanultam illetve tanítottak. Az, hogy ezt egy vallási könyvnek hívom vagy történelemkönyvnek nem tesz különbséget attól, hogy mindkét esetben vallásról beszélünk.

2014. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Viszont úgy meg kifejezetten sz*r, ha az egész történelmet megkérdőjelezed.
2014. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem az, nagyon jól érzem magam, köszönöm!
2014. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, nem akarok én veled huzakodni, csak segíteni akartam, mert azt gondoltam, hogy érdekel, de valójában most kapcsolok, hogy ez egy teremtés vs, gonosz és hitetlen hazug tudósok vita és ebben nem szeretnék nagyon részt venni.

Amúgy sem vagyok régész, de tudomásom szerint az időmérés, a naptár sarkalatos pontja a leletek beazonosításának, a kultúrák meghatározásának, így arra nagy figyelmet fordítottak és bőséges forrás állt a kutatók rendelkezésére, ha nem is mindig naptárkő, de évszámok, utalások, mindenféle vésett anyag, ékírásos feljegyzések, amiket mára szinte mindet megfejtettek és mint említettem, meglehetősen sok információ gyűlt, gyűlik össze a mezopotámiai kultúrákról, persze olyan hatalmas az időintervallum, amit ezek átfognak, hogy jócskán van azért fehér folt, de amit tudnak, azt meglehetős biztonsággal tudják a szakemberek.

Nem is csoda, legalább háromszáz éve folynak ebben a térségben ásatások, ezrével, sőt talán ki lehet jelenteni, hogy tízezrével vannak emberek, akik specialistái ennek a kérdésnek, lévén ez a munkájuk és az egész életüket erre teszik fel.

Erre te most kijelented, hogy nem láttad azokat a bizonyítékokat, ezért elvárod, hogy személyesen a te számodra prezentáljak valamit, de te még arra sem vagy hajlandó, hogy a keresőbe beírj pár szót és valahogy tájékozódj, mielőtt mély meggyőződésedet kifejtenéd.

Furcsa felfogás, csak javasolni tudom, hogy mielőtt teljes tájékozatlanságod és tudatlanságod közhírré teszed, talán utána néznél a vitatott kérdésnek, annál is inkább, mert könyvtárnyi irodalma van és én nem tehetek róla, hogy esetleg analfabéta vagy, vagy talán annyira lusta, hogy ... na mindegy, nem húzom fel magam.

Mindenesetre elég nagyképű ez a hozzáállás, mert úgy tűnik azt képzeled, azért dolgoznak évszázadok óta az emberek a múlt feltárásán, hogy neked valamilyen elképzelésedet megcáfolják, vagy alátámasszák és kutya kötelességük téged felvilágosítani.

Szerintem fordítva van a dolog, neked kellene legalább a wikit elolvasnod, vagy használni a keresőt a laptopodon és felderítened az információforrásokat, aztán ha találsz valami érdekeset, ami a gondolataidat alátámasztja, akkor még utánajárhatsz, megnézheted a múzeumokat, vagy a fotókat a szakmunkákban. Ha akarod te is megtanulhatod az ékírást, járhatsz egyetemre, kicsiszolhatod magad, megtanulhatod a különféle nyelvjárásokat, akár még régésznek is felcsaphatsz. Mondd, ki akadályoz benne?

Erre te kijelented, hogy nincs, nem láttad és megállapítasz mindenféle, hm, nem akarok minősíteni, mondjuk így, légből kapott, gyermeteg és teljességgel alátámasztatlan véleményt.

A vallásosak mind ilyenek? Csak mondják a magukét és nem érdekli őket semmi?

Nem hinném, mert az eddigi linkek között találtam keresztény szervezet portálját is, amelyik nagyjából ugyanazt írja a naptárral kapcsolatban, hiszen nem is tehet mást, mivel az egy nagyon is jól körüljárt terület és semmi problémája nem volt a sumér, meg a babiloni időszámítással.

Mielőtt nagy hangú kijelentéseket teszel, tájékozódj előbb, légy szíves.

Üdv

Kiszálltam

2014. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
86%

Azért érdekelne, hogy milyen alapon jelented ki, hogy a történelmünk ugyanolyan ingatag, mint egy vallás tanai.Az előbbit folyamatosan feljegyezték és az archeológusok sem viccből foglalkoznak a leletekkel.

És te erre egyszerűen annyit mondasz, hogy csak vallás.Mire fel?

2014. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

"Ismert viszont, hogy már a zsidók előtt hétnapos ciklust alkalmaztak a sumérok és a babilóniaiak is.


A természetben nem ismerünk hétnapos ciklusokat, így a hét kialakulása valószínűleg csillagászati megfigyelésekkel magyarázható. Az egyik elmélet szerint az égen látható hét mozgó égitest – amelyeket istenként tiszteltek a korai kultúrákban – után alakult ki a hétnapos hét. A szabad szemmel is látható, helyzetét folyamatosan változtató égitestek a következők: Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Nap, Hold. Ezen égitestek neve sok nyelvben a hét napjainak elnevezésében fel is lelhető.


Egy másik elmélet szerint a hétnapos periódusok a holdfázisokra utalhatnak. A holdhónap körülbelül 29,5 napos. A holdhónap strukturálására, a fázisok könnyebb követése céljából bonthatták az emberek az időt négy egyenlő hosszúságú egységre: így lett egy egység hétnapos."

2014. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
100%

"Ha találnak is egy hetes beosztású naptárat, fogalmuk sincs az eredetéről. Lehet, hogy egy zsidó származású készítette. Nem tudják a készítőjét sem és a készítésének a célját sem. De mivel megtalálták, ezért az egész babiloni birodalomra vetítve értelmezik, és kijelentik, hogy a megtalált naptár szerinti beosztással éltek az ottani és akkori emberek."

Nos, én pont így vagyok a bibliával. Mondhat nekem bárki bármit, senki nem tudhatja biztosan, hogy nem-e egy sok fantáziával megáldott lélek írta poénból, ami annyira jól sikerült, hogy ették nagy kanállal. Főleg, hogy akkoriban nagyon kevés volt a tanult ember. Hasonlóképpen történhetett a folyamat, mint amikor elkezdtek gyűjteni Izaura felszabadítására, azzal a különbséggel, hogy a mi időnkben már alapfeltétel az iskola, mégis megtörtént.


Szóval az egész csak egy félreértés.

Ezt gondolom én, mint ateista.

2014. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!