Ateisták, szerintetek miért 7 napból áll egy hét?
"Írásos bizonyítékok vannak rá, ismerjük a babiloni naptárt. "
Ezt mondod, mert erre tanítottak, de láttál is egyetlen írásos bizonyítékot? Szívesen venném, ha találhatnék egyet a neten.
Meglehetősen jól ismert az ókori időszámítás, különböző népek, különböző korokban más, más módszert alkalmaztak.
A megfigyelések hatására történő naptári reformokhoz komoly szervezés szükséges még ma is, régen különösen nehéz volt, mert vallási problémákat is vetett fel, hiszen babonásan tisztelték a szokásokat, de időnként mégis sor került a naptári reformokra.
A megfejtett királylisták adataira támaszkodva jól fel tudjuk állítani a kronológiát, de sajnos éppen azért, mert nem tudjuk minden időszámítási reform pontos idejét, kalibrálásra van szükség.
Erre alkalmasak a megemlített csillagászati jelenségek, főleg a Napfogyatkozások, de sajnos, ahogy távolodunk az időben, úgy húzódik szét az időintervallum, például Hamurabbi korát már kétszáz éves pontatlansággal tudjuk csak megadni a rendelkezésre álló adatok alapján, mert három különböző időben történő napfogyatkozás is szóba jöhet és ahogy távolodunk az időben, úgy válnak az ismert időpontok egyre bizonytalanabbá, a 6-8000 évvel ezelőtt történtek több száz éves bizonytalansággal sorolhatók csak be, éppen a többszöri naptárreformoknak köszönhetően.
A babiloni kultúra elég ismert, sokkal több adatunk maradt fel róla, mint a sokkal későbbi zsidó kultúra egyes korszakairól. Mezopotámia egy régészeti aranybánya mind a mai napig, főleg angolok tevékenykedtek ott, meglehetősen szakszerűen és komoly irodalma van angol nyelven.
Ez a naptárkő is csak egy bizonyos ideig volt érvényben, amennyiben bővebben érdekel, utánanézhetsz számtalan helyen, főleg angol nyelvű könyvekben, cikkekben, publikációkban és a régészeti leleteket is megtalálod a múzeumaikban.
Mindenféle archeológiai leletet feltártak, különböző korokból, bőséges anyag áll rendelkezésre, ha mélyebben tanulmányozni akarod ezt a kérdést.
Feljebb már volt keresési listában:
De kiindulópontnak kezdheted az angol wikivel is, sokkal bővebb, részletesebb, mint a magyar és a hivatkozásokon továbblépve mindent megtudhatsz, ami érdekel vele kapcsolatban, akár évekig bújhatod, ha kedved tartja.
Az ókori Mezopotámia területén, ma több ország is található.
Törökország, Szíria, Jordánia, Szaúd-Arábia
Kuvait, Irak.
Tessék, tekintsd meg csak a törökök területén folyó munkát:
Anatólia régészeti lelőhelyeinek listája, főként legfrissebb Tigris-Eufrátesz-térségi ásatásokkal
és ez csak Törölország.
Városokat, falvakat tárnak fel, különböző korokból.
Arról nem beszélve, hogy az angolok már 18 sz. ban végeztek régészeti munkát a fennhatóságuk alatt lévő területeken, szerintem több száz lelőhely van ott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!