Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Ti milyen...

Kedves ateisták! Ti milyen tapasztalatok, élmények, tanulmányok révén jutottatok arra a szilárd meggyőződésre, hogy a vallás csak a manipuláció, a kereszténység pedig?

Figyelt kérdés

2014. jún. 8. 09:41
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Megtörtént. Az a len, amiből készült az a bizonyos " halotti lepel " jóval később bújt ki a földből, nem emlékszem pontosan, de valamikor 1300 táján szőtték. A lenyomatos technika pedig akkoriban gyakoribb volt, mint manapság, ezèrt nehéz pontosan utánozni, de szimpla festékanyagok. Ezt független laboratóriumi vizsgálatok már megerősítették. A nagy kérdés az, hogy a készítői milyen céllal és okból készítették? Valamelyik vallási vezető kérésére, vagy csak a hitet akarták erősíteni a középkori zűrzavaros időkben, vagy a kereszténységet akarták erősíteni más vallások térhódításaival szemben...? Sok ok lehet, de az anyag, amire " festették " középkori.
2014. jún. 11. 16:26
 22/25 Pendulum92 ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy birkavérrel festették, akkor festék még is?
2014. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem pontosan...lehet. A lényeg, a Torinói lepelnek semmi köze Jézushoz és korához.
2014. jún. 11. 18:45
 24/25 anonim ***** válasza:

A lepellel kapcsolatban, igazad van annyiban, hogy az az anyagrész amit megvizsgáltak, valóban nem akkor készült. A pontos információ azonban az, hogy a lepel széléből vettek mintát, amit azonban úgy varrtak hozzá, mert el akarták égetni. Apácák mentették meg, de sajnos megégett, ezért kiegészítették az anyagot. Ebből az anyagból vettek mintákat. Ami pedig a különböző festékanyagokat illeti, tényleg nem tudom, hogy honnan vettétek.

"Az emberi testet szemünk elé idéző frontális és dorziális kép, negatív, az eredetileg fehér, de manapság már sárgás vásznon látható képet alkotó elszíneződés, szalmasárga színű képmás, a modern fényképezés technikájának fejlődése után a tizenkilencedik században, a lepel lefényképezése után tisztázta azt, hogy az miért olyan furcsa szemünk számára.

1898. május 25-én Secondo Pia torinói ügyvéd és hobbifotós lefényképezte a leplet I. Umbertó olasz király engedélyével. A fénykép előhívásakor a negatív lemezen kivehetővé vált egy emberi arc. Erről értesülve Paul Vignon lefolytatja az első vizsgálatokat miután Torinóból visszatért, 1902-ben megjelenik könyve: Krisztus leple.

1931-ben még pontosabb felvételt készített Guiseppe Enrie. Így sok kutató előtt megnyílt a lehetőség az alaposabb tanulmányozásra. (Például: A felvételen már kivehetőek lettek az alak hátán a korbácsnyomok.)"

És itt van még egy: "FTIR: Kr. e. 700 és Kr. u. 100 között;

Raman spektroszkópia: Kr. e. 700 és Kr. u. 300 között;

Többparaméteres mechanikai teszt: Kr. u. 1 és 800 között.

Tehát a három teszt együttesen Kr. e. 700 és Kr. u. 800 közé helyezi a lepel korát. Ez jelentős eltérés az 1988-ban végzett radiokarbon vizsgálat eredményétől, mely a középkorba helyezte a lepel készítésének idejét"

És még egy utolsó. Ez egy kicsit hosszabb, de érdemes végigolvasni: "Az 1978-as vizsgálat során semmilyen festéket vagy egyéb olyan anyagot nem találtak, amely kirajzolhatta volna a test körvonalát. A körvonalat összetömörödött, vagy megpörkölődött lenszálak rajzolják ki. Ott ahol nincs emberi körvonal, az eredeti Z alakú zsávolykötés látható. A kutatók találgatásra szorultak, és azt szeretnék megérteni, milyen hatás érhette a leplet a rajzolat megjelenése pillanatában.


Ian Wilson összehasonlította a termonukleáris robbanáskor keletkezett nyomokat a lepellel. Szerinte a holttestet néhány másodpercig ismeretlen sugárfajta érhette.

Rodante szerint egy impregnált vásznon a napsugarak hasonló nyomokat hagynak. Véleménye szerint a feltámadás pillanatában a fénynek belülről kellett jönnie, és erre csak egy "ember", Isten fia volt képes.

"Ilyen fizikai sugárzást a Földön nem ismerünk" (Beljakov).

Roberto Hedges az oxfordi radiokarbonos kormeghatározás vizsgálat egyik résztvevője (labor vezetője) állítja, hogy a leplet neutronkisülés érte.[17]

Az olasz Országos Technológia- és Energiaügyi Fejlesztési Ügynökség kutatócsoportja Paolo Di Lazzaro vezetésével négy évnyi vizsgálódás után arra jutott, hogy "a leplen lévő kép olyan, mint amilyet lézerrel hoznak létre egyes szövetgyártók". A szakértői csoportnak több éves kísérletezés után sikerült "speciális lézertechnikával kibocsátott, rendkívül rövid, de intenzív fényimpulzusokkal" a lepelhez hasonló módon elszínezni egy szövet felszínét. A lepelnek azonban csak igen kis részét tudták ilyen módon reprodukálni. "A teljes kép reprodukálásához 14 000 lézerre volna szükség, ami jelenleg megvalósíthatatlan" – mondta Di Lazzaro.[18]

Mark Antonacci történész és Arthur Lind fizikus "Részecskesugárzás a testből" című tudományos cikkükben ismertetik kutatási eredményüket, mely szerint a lepel lenyomatát sugárzás okozta, ami a lepel által takart testből jött."

2014. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Filoszmen,

igazad van a lepellel kapcsolatban. Bár én a múltkoriban idéztem egy cikket amely megjelent a médiában, de csupán azért, hogy kissé fejre állítja a Jézus kereszten való halálát.


Az én meggyözödésemnek az alapja nem egy lepel. Az én Istenben való hitemnek az alapja a csodálatos természet, amely annyira de annyira bonyolult, és pontos. A matematikai és fizikai törvények alapján ki tudják számítani a tudósok azt is, hogy a müholdak hogyan keringenek, hogy hívják /még alszok/ azt a szerkezetet amely az üzeneteket küldte a Földre :-D


Ez az egyik a teremtés csodája, a másik a Biblia. Páratlan könyv, akár a megírását, akár a történelmi pontosságát, akár bölcs tanácsait a mindennapi élethez, akár a jövendöléseit veszük figyelembe, és teljesen mindegy hogy milyen nyelven olvassuk, mivel tartalmilag megegyezik


Katy

2014. jún. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!