Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Természeti vallások vs....

Természeti vallások vs. Világvallások?

Figyelt kérdés
Melyik hordoz ( hat ) több ( emberi ) értéket, őrzést, megóvást, figyelést, figyelmet önmagunkra és világunkra? Ki kell emelni az embert a természetből, vagy a természettel szimbiózisban élőnek kell tekinteni? A természetes emberi természet mit szeretne??? Vagy az emberi természet nem természetes??? Kedves Barátaim, mi a véleményetek?

2014. jún. 2. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Azt hiszem a Pogányság maga a természet és a tudomány is!
2014. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
A tengerimalacom szerint egyik sem.
2014. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pietrosol ***** válasza:
60%

Szia!


Van olyan hagyomány, amelyik a természetet tagadja?

2014. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az ember a tudásával, gondolkodó képességével emelkedik ki az állatok közül, nem a hitével.

Mint lusta ám de fejlett életforma saját kényelmét helyezi előtérbe, irányítása alá vonva a természetet, melynek törvényeit kiismeri és a saját hasznára fordítja.

Az ember természete borzalmas, de hát mit lehet tenni, ez a természetes.

2014. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
81%

Én egyik "típusú" vallást sem követném, de értelme mindenképp a természeti vallásoknak van több szerintem. Alapjában teljesen abszurd és agyament ötlet, amit pl. a kereszténység is állít, hogy az ember kiemelkedik a természetből. Mi is csak egy faj vagyunk a sok közül.

Olvastam a Bibliából egy-két részletet, értelme talán az erkölcsi intelmeknek van benne, de a többi hülyeség. Kezdve a teremtéstörténettel, ami szerint Isten az embereknek adta a földi világot. Ezek szerint értünk vannak az állatok, növények, a Nap is nekünk süt. Sőt, nyugodtan ki is zsákmányolhatjuk a földet, elvégre nekünk lett teremtve. (Ezt persze nem írja, de könnyen értelmezhetem így is, ha akarom.) Na ez az elképzelés szerintem súlyos tévedés és el kellett volna vetni már jó ideje. Inkább a természet részeként kellene tekinteni magunkra, nem pedig annak az uraként. Én emiatt gondolom, hogy értelmesebbek a természeti vallások. (Hozzáteszem, hogy nem ismerem behatóan a nagy világvallásokat, sem a természetieket. Csak annak alapján formáltam véleményt, amit eddig tudtam.)

2014. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

A természeti vallások és a világ vallások mellett ott vannak azok a beteg pogányok, barbárok, akik magukat nevezik ìgy.


A vikinget sem kell például egy szintre emelni a természeti vallàsokkal és hìveikkel.

Az egyiptomi és görög mitològia sem természeti, de a pogàny szòt sértőnek talàlom. Bàr mindkettőt mossà, lopjàk ezòs szarokkal.

2014. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért azt leszögezhetjük, hogy a Biblia alapján a keresztény ember önmagát nem a Természet részeként kell, hogy definiálja, hanem uraként. A harcos természetvédők nem erről az oldalról kerülnek ki, hanem inkább a tudományt, a tudományos eredményeket inkább ismerők táborából.

A természeti vallások alapállása, hogy az élő természetet óvni kell, a természet szólít, hív minket...a Bibliai alapú vallásokban viszont minden élőlény az ember számára teremtetett, tehát megóvásról szó sincs, csak használatról. Ilyen szempontból a természeti vallások magasabbrendűek?

2014. jún. 2. 21:12
 8/16 Pietrosol ***** válasza:
65%

filoszmen!


Maflaságokat írsz. Jézus példázatai közt számtalan olyant talász, ahol a természetből hoz példákat és int tanulóságra.

2014. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Pietrosol!

A Bibliában Isten az állatokat és a növényeket az ember rendelkezésére bocsájtotta. Nem őrzèsre, hanem fogyasztásra. Ez már egy alapállás. Miért nincsenek keresztény természetvédők? Mert Isten tudja mit csinál, majd elrendezi a természet rombolását, a környezetszennyezést...a keresztény ember bízik Isten jövőbeli tetteiben, a bolygó helyreállításában. De más, természetközelibb irányzatok szerint az állatoknak is lelkük van, a növényeknek is, a Földnek magának is, ezért ezekkel úgy kell bánni, mint lelkes élőlényekkel. Én az alapfelfogás különbözőségéről beszélek, nem természetből kiollózott esetleges példákról.

Az élet szempontjából melyik fenntarthatóbb?

2014. jún. 2. 22:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Na igen, az özönvíznél is pusztította az állatokat (igaz a cápák jól jártak)
2014. jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!