Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan működik Isten véletlens...

Hogyan működik Isten véletlenszám generátora?

Figyelt kérdés

1. Mindent Isten teremtett.

2. Adott bizonyos szabadságot, így jöhetett létre a Sátán és az emberi gonoszság is.


Milyen generátort használhatott Isten, ami olyat hozott létre, ami nem azt teszi, amit ő akar?



2014. máj. 17. 09:17
1 2 3
 21/25 Pendulum92 ***** válasza:
Bocsásd meg nekem, hogy én az ezeken való agyalást tartom fontosabbnak :)
2014. máj. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

A válaszaitok miatt a mindenhatóságon kezdtem el gondolkodni, végül is ha mindenható, akkor tud egyszerre szabad akaratot is adni és mindent megtervezni.


Ez még a tudományos álláspontba is beilleszthető szerintem, mert a tudomány ha nem is mindenhatóról, de mindenségről beszél. A mindenség szabályairól. Az emberi agy meg nem képes mindent felfogni, csak egy részét a mindenségnek, ezért fel lehet úgy is fogni, hogy nem vagyunk elég okosak, hogy megértsük a mindenség fogalmát. Ráadásul a tudomány is használja a végtelen fogalmát, nem csak a vallás, mivel az Univerzumot nevezi végtelennek, amiben emiatt minden előfordul, legalábbis nem lehet bizonyítani, hogy nem, ha egyszer végtelen, tehát lehetnek olyan részei az Univerzumnak, amelyek ellentmondanak az eddig felállított szabályainknak, mint a már említett kvantumfizika is.

2014. máj. 17. 23:07
 23/25 Pendulum92 ***** válasza:

"A válaszaitok miatt a mindenhatóságon kezdtem el gondolkodni, végül is ha mindenható, akkor tud egyszerre szabad akaratot is adni és mindent megtervezni."


A mindehatóságban tényleg minden benne van, de a mi logikánk szerint ez még mindig egy paradoxon.


"Ráadásul a tudomány is használja a végtelen fogalmát, nem csak a vallás, mivel az Univerzumot nevezi végtelennek"


Nem végtelennek, hanem határtalannak. Valahogy úgy fogalmazza, hogy a tér olyan alakú, hogy sosem érsz el a végére. Olyan, mint a Föld, mész egyirányba, és ugyanoda térsz vissza.


"legalábbis nem lehet bizonyítani, hogy nem, ha egyszer végtelen, tehát lehetnek olyan részei az Univerzumnak, amelyek ellentmondanak az eddig felállított szabályainknak, mint a már említett kvantumfizika is."


A fizikai törvények eddigi tapasztalatanik alapján ugyanazok mindenhol, e feltételezést szükséges kiterjeszteni mindenhova, oda is ahova már nem látunk el távcsövekkel, hogy a vizsgálódásainknak legyen értelmük.



Ha belegondolunk emberi elménkkel, hogy máshol mások a fizika törvényei, hát kissé katyvasz lesz a kép. Talán itt jönnek be a párhuzamos univerzumok, amiről szintén ír a kvantumfizika, hogy ott talán más fizikai törvények alakultak ki, mint itt. De ez már nagyon magas :D

2014. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

#23


Mi a különbség a végtelen és a határtalan között?

2014. máj. 18. 14:11
 25/25 Pendulum92 ***** válasza:
Úgy értik a nem végtelen hanem határtalant, hogy ha végtelen lenne az űr, akármeddig mehetnél, nem érnéd el a végét. A határtalan pedig az, hogy a tér tulajdonságai miatt a "végénél" nem tudsz tovább menni, hanem visszaérsz a kiindulási helyhez.
2014. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!