Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez minden amit Istenről tudni...

Openyoureye kérdése:

Ez minden amit Istenről tudni érdemes?

Figyelt kérdés

Ha Isten teremtette a világot és még így Krisztus után 2014-ben is van bőven felfedezni való, akkor hogy gondolhoatja bárki is, hogy amit a hitről tudni kell, az mind le van írva egyetlen könyvben, a Bibliában? Csak a tudományos ismereteinkkel könyvtárat lehet megtölteni és még nem is említettük a szórakoztató irodalmat, a művészetet, vagy bármi mást...


Nyilvánvaló, hogy a vallás csak arra jó, hogy korlátozza az ember tudását, ne pedig tágítsa azt.



2014. máj. 6. 03:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia.


Igen, egyenlőre amit ebben leíratott azt kell tudni,

Még sokan ezt sem értik és megemészteni sem tudják, hova terhelnéd meg mások elméjét.

Jézus is azt mondta a Tanítványainak, hogy idővel tudnak meg mindent mert ha azonnal mindent elmondott volna nem bírták volna feldolgozni


S ez ami a birtokunkban van is sok mert nem tudnak sokan azonosulni vele vagy együtt élni vele, akkor hova akarsz terjeszkedni ezen a téren?

Először tejet kell enni a csecsemőnek, azután jöhetnek a keményebb eledelek.

Miért akarod a csecsemő gyomrát rántott hússal teletömni?

:)


Katy Weaver

2014. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hát Te?
2014. máj. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

kukurikútörökcsászár-nak:


- Szánalmas vagy.


Katy-nek:


- Ja, bocs, én kérek elnézést, hogy egy hülye hülyét csinál magából, játsza itt a fejét anélkül, hogy egy értelmes mondatot is kibökne a kérdéssel kapcsolatban. Nekem senki nem szólt, hogy a világ a feje tetejére állt és mától a hülye a normális, a normális pedig hülye. Köszönöm a felhomályosítást.


7-nek:


- Osztom a véleményed. Igazából észre sem vettem milyen nagy igazságokat ír nekem a kiskakas! Köszi, hogy ráeszméltettél, ez nem irónia, csak én értelmeztem félre. Elnézést kérek.


8-nak:


"E kettőt összehozni értelmetlen, mert két független dologról van szó, egyik a másikat nem helyettesítheti."


- Ez érdekes, hogy jutottál erre a megállapításra? Mert eddig úgy tudtam, hogy az Isten teremtette a világot, beleértve a természetet és minden mást. Nem? Hogy lehetne a kettőt külön választani? Mármint ha vallásos szemszögből vizsgáljuk a dolgot.



10-nek:


- A biblia Istenére gondolsz, esetleg jehovára, vagy valamely más istenségre?


11-nek:


"Jézus is azt mondta a Tanítványainak, hogy idővel tudnak meg mindent mert ha azonnal mindent elmondott volna nem bírták volna feldolgozni "


- Ugye nem gyp-seket tanított 2000 évvel ezelőtt. Én gyerekkoromban gyermekbibliát olvastam és megértettem. Ha én gyerekként megértettem, akkor egy felnőttnek miért ne sikerült volna? nagyon le degradáljátok nemcsak az akkori embereket de a mait is, mikor azt mondjátok: azoknak ellentmondásos a biblia akik nem értik...



"Először tejet kell enni a csecsemőnek, azután jöhetnek a keményebb eledelek. "


- És a csecsemő 2000 év alatt semmit sem fejéődött? Ez elég érdekes...

2014. máj. 7. 07:05
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt hiszem félreértetted.

Én arról beszéltem, hogy a hit (amelynek materiális alapja a biblia a keresztényeknél) és a tudomány két független dolog, bár mindkettő vizsgálhatja a másikat.


A félreértésedre magad világítasz rá. "Mert eddig úgy tudtam, hogy az Isten teremtette a világot, beleértve a természetet és minden mást. Nem?" Nem. Nem úgy tudtad, úgy hitted. Ha tudod is, akkor képes vagy bizonyítani. Senki nem vitathatja ezt a hitedet, ahogy te sem vitathatod, ha egyes emberek a hit helyett a tudományt választják, és azt állítják, nem mondhatjuk, hogy isten teremtette a világot. Csak annyit mondhatunk, hogy ezt egyelőre sem bizonyítani, sem cáfolni lehet. Lehet viszont helyette olyan modelleket felállítani, amelyek magyarázzák a világot, és eddigi tudásunk szerint semmiféle tapasztalattal és elmélettel nincsenek ellentmondásban.

Egy dolgot (itt a teremtést, vagy istent) - ahogy mondod - többféle szempontból vizsgálhatunk. Vallásos szempontból ezt hisszük, nincs mit bizonygatni. Tudományos szempontból viszont ezt nem hisszük, mert nem a hitre, hanem megismerésre alapozunk.

Arról vitatkozni, hogy ebben kinek van igaza, értelmetlen, mert ez két független, és más alapokon nyugvó dolog. Az egyik a hit (bármilyen ok is van rá), a másik a megismerés. Nem keverendő.

2014. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!