Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A felnőttek miért hiszik azt,...

A felnőttek miért hiszik azt, hogy az Istenük nekik épít új világot és nem a tiszta lelkű, ártatlan gyermekeknek?

Figyelt kérdés
A vallásos egoizmuson belüli felnőttkori egoizmus érdekes megnyilvánulása, hogy valaki azt hiszi, Isten neki teremtett mindent, az Új Világot számára hozza létre. Ha Isten lennék nem gyarló emberekkel foglalkoznék, akiket már megrontott és térdre kényszerített a társadalom és sajátos elvárásai, hanem gyerekekkel, akiknek a lelkivilága még tiszta,az elméje pedig " tabula rasa ". Ti ezt, hogy látjátok?

2014. ápr. 10. 15:52
1 2 3
 21/25 openyoureye ***** válasza:

10-nek:


Pont erről beszéltem, ez volt a legelső mondatom: - Nevelje meg a gyerekét.


Akkor most hol itt a baj?


11-nek:


"Már bocsáss meg, de ott voltál-e amikor a gyermeked 2-3 éves volt? "


- Nem, nem voltam, mert egy szektát számoltam éppen fel. Hol a fenébe lettem volna? Szerinted ez normális kérdés?


"A tiéd sohasem toporzékolt? De hiszem ezt minden egészséges gyermek idönként megteszi. "


- Képzed, SOHA nem toporzékolt. Mellesleg nemcsak hitvallásban tér el a véleményünk, hanem abban is mit tesz egy egészséges gyerek. Attól, hogy te nem tudtad megnevelni a tiéd, még nem jelenti azt, hogy senki más se tudná.



"Ez hozzátartozik a fejlödéséhez, mivel abban a korban kezdi felismerni önmagát, meg kell neki tanulni, hogy nem ö a világ közepe, hanem lassan szépen kötelességei is vannak és lesznek. "


- Halvány lila gőzöd sincs miről beszélsz. Inkább menj vissza ahozz amihez értesz(vagy inkább nem értesz) a hitbeli vitákhoz.



"Minden lelkileg egészséges gyermek kisebb-nagyobb mértékben ezen átmegy... "


- Képzeld, az enyém nem és büszke is vagyok arra, hogy ebben is felülmúlja társait. Nem kezdek el bizonygatni, mert érdemtelennek tartalak arr, hogy beavassalak életem ezer részeibe.



12- nek:


Nah, megjött a másik jehovista. Már csak te hiányoztál. És ha már személyesekdésnél tartunk, nem, nem szedek gyógyszert, anyudnak nagyobb szüksége van rá, ott hagytam neki a kredencen...



13-nak:


Hogy a gyerek számára alapvetően nem létezik az erkölcsiség, nem jelenti azt, hogy ne volna csírájában olyan készség a gyerekben, mely egyetlen állatban sem, és amely kifejlődhet az idő során. "



- És ez mivel bizonyítható? Attól, hogy ellesve megtanul bizonyos dolgokat, azokat azért teszi, mert lemásolja a szülei viselkedését, nem pedig azért, mert tudatosan erkölcsöt tanul.


"Az erkölcsiség elsajátítása nem a kondícionálás egyik formája (ahogyan a kutya idomítása során történik), hanem sokkal inkább az abdukció és belátás formája, mely inkább a szintén emberi sajátosságnak számító nyelv elsajátításához hasonlít (persze nem kevés érzelmi töltettel)."


- Tehát magyarán az intelligenciához köthető.


"Lám, nyelvet sem beszél a megszületett gyerek, de mégis elsajátítja. "


- A tanulás nem csak verbálisan történhet. Elég ha rászólsz a gyerekre és csúnyán nézel rá, szinte azonnal tudni fogja, hogy amit tesz rossz. A verbális példa olyanoknak szólt(nem kell minden szavamba belekötni) akik egyszerűbben gondolkodnak.


14-nek:


"Azt írtam, hogy a gyerek nem érzékeli az erkölcsi dimenziót, még nem alakult ki az érzékenysége az erkölcs irán. "


- Persze, hogy nem, ugyan úgy ahogy a másodfokú egyenlet megértéséhez sem elég inteligens, nem látja át a logikai össuefüggéseket. Viszont az erkölcsöt is csak bizonyos intelligencia után fogja megérteni. De az erkölcsösség nem magától száll a fejedbe, azt is el kell sajátítani, meg kell tanulni.


Félreértesz ha úgy gondolod, hogy az erkölcsöt nem tartom jó dolognak, annak elsajátítását viszont nem kötném kizárólagosan az emberi fajhoz. A példa kedvéért: Egy másik idegen éltforma mely hasonló intelligenciával bír, ezen logika alapján nem lenne képes ezt megtanulni, hisz hiányozna belőle azon csíra, melyről te beszélsz. Ez abszurd kijelentés.

Idézet tőled:

"nem jelenti azt, hogy ne volna csírájában olyan készség a gyerekben, mely egyetlen állatban sem, és amely kifejlődhet az idő során. "



"Egyébként az óvodával kapcsolatos tapasztalatom legfőkébb édesanyámtól származik, aki majdnem 30 éve dolgozik óvodában, és rendszeresen tud mesélni durva eseteket. "


- Természetesen vannak kirívó esetek jószerivel, de általánosságban elmondható, hogy nevelés kérdése az, hogy a gyermek mennyire hajlamos a hisztire. Nem tudom, hogy most nagy titkot árulok e el, de én mindig megmagyarázom a fiamnak, ha valami olyasmit szeretne, ami mondjuk számunkra anyagi okok miatt nem elérhető, hogy miért nem kaphatja meg. Felnőttként kezelem. A magyarázat után megértette és a legközelebbi alkalomnál már ő kérdezett rá: De nem túl drága? Akkor most valamit rosszul csináltam és hagynom kellett volna hogy hisztizzen a gyerek, mert úgy egészséges Katy szerint? Vagy magyarázzam meg neki és ha megértette, el sem kezdi. Te melyik módszert választanád?



"Ajjaj, viszont téged meg nem tanítottak meg az illem és az erkölcs különbségéről."


- El kell ismernem, valóban belegabalyodtam a saját hálómba.


"Egyébként a kiragadott mondatom arra utalt, hogy a kérdező szerint először minden szülő félreneveli a gyerekét (ezért lesz akaratos), majd ugyanaz a szülő neveli is meg (hogy ne legyen akaratos). Vagyis félreértettél."


- Tényleg félre értettelek. Elnézést. De visszatérve a kijelentésedre:


"Érvelésed alapján minden szülő először félreneveli a gyerekét, aztán lesz erkölcsös. Ez szerintem kissé abszurd."


- Miért abszurd ez? Hisz az erkölcs megértéséhez alapvetően kell egy minimum intelligencia. Szóval akár hogy is neveled a gyereked, nem lehet erkölcsös, hisz nem érti, hogy mit jelent erkölcsösnek lenni, csak miután elért egy bizonyos életkort és intelligenciát. Ezt írod te is:

"Azt írtam, hogy a gyerek nem érzékeli az erkölcsi dimenziót, még nem alakult ki az érzékenysége az erkölcs irán."

Szóval csak később lesz számára is érthető. Így a kérdező kijelentése miszerint: minden szülő először félreneveli a gyerekét, aztán lesz erkölcsös, igaznak bizonyul.



16-nak:


"Ha te ezt nem hiszed a te bajod sajnos én tapasztaltam nem egyszer. Örülj, hogy soha nem volt benne részed, de az ártatlan, tiszta gyerek egy mítosz ami a valóságban soha nem létezett."


- Az pedig a te bajod, hogy ha azt hiszed, neveléssel nem orvosolható a probléma.

Ráadásul nem kell, hogy olyan dolognak örüljek ami evidens és működik, hisz ismertem a működése lényegét. Akkor lenne gond, ha nevelés ellenére se lenne változás.

Más.

Véleményem szerint az ártatlan, tiszta lelkületű gyermek olyan, akit még nem rontott meg semilyen normatíva, nem akar megfelelni senkinek, nem ismeri a szót: düh, bosszú, kártákony, haszontalan, stb. Önzetlenül szeret, nem pedig érdekből, ha megölel és azt mondja szeretlek, azt tiszta szívből teszi, ha valami rosszat tesz és elmondod neki, hogy az nem jó, akkor ő valóban bánja a tettét és mélyen érinti. Mutass bárki mást a világban aki ezen tulajdonságokat mind magában hordja. Ezt nevezem ártatlan, tiszta lelkű gyereknek. Egyébként ha ők nem, akkor kire lehetne ezeket a szavakat használni? Igazából senki más a világon nem érdemli ki ezen jelzőket, szóval ha még ők sem, akkor felesleges ezen szavak létezése, hisz úgysem lehet használni semmire.



17 alias Filoszmen.


Teljesen egyet értek az említett gondolatokkal, ezért is írtam ki nemrég egy kérdést: A vallás valóban nem korlátozza az embereket? :)


18-nak:


"Ha nem is hiszed, Ádámtól, nem örökölhettünk tökéletességet, ennélfogva már a magzatban benne vannak a szülők tökéletlen hajlamai. "


- Mese habbal. Semmi bizonyíték nincs erre.


"Nem véletlen írja a Bibliában, hogy az ítéletkor a gyermekek azt az ítéletet kapják, amit a szüleik, ennélfogva a szülők felelnek a gyermek jövőjéért amíg kiskorú,"


- Gyönyörű egy gondolatsor. Tehát egy alkoholista szülő gyermeke, ha eljő az idő jogosan kerül a pokolra(vagy istentől távol, kinek mi tetszik), mert ugye ő tehet arról, hogy abba a családba született... Ez tökéletesen logikus, a jehova tanuinak, de a normál embernek ez elfogadhatatlan.



"Tudom, tudom, kegyetlennek tűnik, már sokszor a fejünkhöz vágták.

De ezt nem Mi találtuk ki, hanem a biblia írja"


- És egy újabb példa jehova végtelen szeretetére, bölcseségére és igazságosságára. Ámen.

A vicc az egészben az, hogy még te is Katy szabadkozol, mert tudod, hogy EZ ÍGY NEM HELYES! Ennek ellenére mégis kitartasz ezen tanítások mellett és az igazság oldaláról inkább jehova mellé állsz. Gratulálok.


Ja és hopp a 19-es hozzászólá meg is találta a bibliai részt amit kerestem, de nem találtam:


"Jézus azt mondta: Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa. Bizony mondom néktek: Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint gyermek, semmiképen sem megy be abba. Ámen."


- Szóval nincs itt semmiféle nacionalista eszme, sem más. A gyermeki ártatlanságra célzott Jézus, ti pedig kiforgatjátok minden szavát!


A 20-as hozzászólásodban meg mi a fenéről beszélsz? Ez, hogy kapcsolódik a témához?

2014. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Isten mondja, hogy az övéinek csinálja az új világot, gondolom lesz benne gyerek is, felnőtt is.

"Hiszen senki sincs, aki tudná, mi az Isten" Ez azt feltételezi, hogy nem lehet találkozni Istennel, nem lehet megismerni, de aki találkozott vele, az tudja ki az Isten.

2014. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
46%

open valaki, bocsáss meg nincs kedvem visszatekerni, hogy le tudjam írni komplikált nevedet.


Én sok könyvet elolvastam az emberi psychológiáról, a viselkedésröl. Éredekes az egyéniséged a tanulányozásra...


Tudod mit vettem nálad észre?


Nem olvasol figyelmesen, gyorsan felelsz...hamar megsértödsz. Ez aztán sajnos befolyásolja a komentjeidet is.... bocsásss meg, hosszúk, szomorúk....


El tudom hinni, hogy a magánéletedben egy szerény, jól nevelt, becsületes inteligens ember vagy, itt kivered a fölösleges energiádat :D.... aztán titokban kuncogol, hogy felidegesíted az embereket.... vagy nem? :)



Katy

2014. ápr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Katy

..és akkor mi van, ha itt éli ki magát? Joga van hozzá. Te nem azt teszed?

2014. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

:-D


Katy

2014. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!