Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A felnőttek miért hiszik azt,...

A felnőttek miért hiszik azt, hogy az Istenük nekik épít új világot és nem a tiszta lelkű, ártatlan gyermekeknek?

Figyelt kérdés
A vallásos egoizmuson belüli felnőttkori egoizmus érdekes megnyilvánulása, hogy valaki azt hiszi, Isten neki teremtett mindent, az Új Világot számára hozza létre. Ha Isten lennék nem gyarló emberekkel foglalkoznék, akiket már megrontott és térdre kényszerített a társadalom és sajátos elvárásai, hanem gyerekekkel, akiknek a lelkivilága még tiszta,az elméje pedig " tabula rasa ". Ti ezt, hogy látjátok?

2014. ápr. 10. 15:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%

Már bocsáss meg, de ott voltál-e amikor a gyermeked 2-3 éves volt? A tiéd sohasem toporzékolt? De hiszem ezt minden egészséges gyermek idönként megteszi.

Ez hozzátartozik a fejlödéséhez, mivel abban a korban kezdi felismerni önmagát, meg kell neki tanulni, hogy nem ö a világ közepe, hanem lassan szépen kötelességei is vannak és lesznek.


Minden lelkileg egészséges gyermek kisebb-nagyobb mértékben ezen átmegy...


Katy

2014. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
opennyuereye, te nagyon ideges ember vagy. Próbáltál már valamit szedni az idegekre? Már a gyermeked miatt is
2014. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Bocsànat, de ezzel az eredmènnyel nehezemre esik azonosulni."


- Még szerencse, hogy nem is következik mindez abból, amit leírtam. Hogy a gyerek számára alapvetően nem létezik az erkölcsiség, nem jelenti azt, hogy ne volna csírájában olyan készség a gyerekben, mely egyetlen állatban sem, és amely kifejlődhet az idő során. Az erkölcsiség elsajátítása nem a kondícionálás egyik formája (ahogyan a kutya idomítása során történik), hanem sokkal inkább az abdukció és belátás formája, mely inkább a szintén emberi sajátosságnak számító nyelv elsajátításához hasonlít (persze nem kevés érzelmi töltettel). Lám, nyelvet sem beszél a megszületett gyerek, de mégis elsajátítja.

Ha kondícionálás volna csupán az erkölcsiség kialakulása, persze sosem jutnánk tovább a Kohlber-féle erkölcsi fejlődés első szakaszán, de nyilvánvalóan nem ez a helyzet (mindez anélkül is megállja ahelyét, hogy teljesen egyetértenénk az említett úri emberrel).

2014. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Jaa, nem is tudtam, hogy az erkölcs mindenek felett álló kőbe vésett aranyszabály, mely sohasem változik."


- Ennyi belemgyarázást már régen olvastam ezen az oldalon. Ha figyelmesebben olvastad volna, amit írtam, ennyi feleslegese dolgot nem írtál volna.

Sehol sem írtam, hogy kőbe volna vésve erkölcsi szabály, így erre felesleges is reagálnom. Azt írtam, hogy a gyerek nem érzékeli az erkölcsi dimenziót, még nem alakult ki az érzékenysége az erkölcs irán.

Persze mindenki erköclsös lenne, ha csak a réten kellene a fűszálakat számolgatni, de az élet bizony dilemmákról szól. Azt meg nem veszem komolyan, hogy Te csupán egyetlen esettel bizonyítva igazolnád több ezer éves vita egyik végletét.


Egyébként az óvodával kapcsolatos tapasztalatom legfőkébb édesanyámtól származik, aki majdnem 30 éve dolgozik óvodában, és rendszeresen tud mesélni durva eseteket.


"Pedig sok gyerek miután felnő, magától, vagy a társaitól tanulja el az erkölcsi normákat ami igencsak szomorú tény. Tudod hány olyan emberrel találkozok nap, mint nap akik még az alapvető illemszabályokra sincsenek megtanítva. Ha tüsszentek, vagy ásítok a kezem a szám elé teszem... stb. Oldalakat lehetne írni ezekről. És ezeknek a fiataloknak(gyakran felnőtteknek) vajon nem voltak szüleik? De igen. Akkor nem tanították meg az illemre? Bezony."


- Ajjaj, viszont téged meg nem tanítottak meg az illem és az erkölcs különbségéről. Egyébként a kiragadott mondatom arra utalt, hogy a kérdező szerint először minden szülő félreneveli a gyerekét (ezért lesz akaratos), majd ugyanaz a szülő neveli is meg (hogy ne legyen akaratos). Vagyis félreértettél.

2014. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Igen, valóban Rousseau egyik alapgondolata volt. De nem nagyszerűbb dolog tanítani, mint átnevelni?"


- Ez így nem igazán érthető.


"Hiszen senki sincs, aki tudná, mi az Isten, mert bármelyik Bibliában említett tulajdonságára van ugyanott ellenpélda is. Tehát egy felnőtt már gondolatokkal, tapasztalatokkal terhes..."


- Ilyne alapon minden vallást ki lehetne zárni. Tőlem lehet, engem nem zavar.

2014. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az általad felmagasztalt tiszta lelkű és ártatlan gyerekek vadállati kegyetlenséggel kicsinálják aki kilóg a sorból vagy akit kipécéznek. Ha te ezt nem hiszed a te bajod sajnos én tapasztaltam nem egyszer. Örülj, hogy soha nem volt benne részed, de az ártatlan, tiszta gyerek egy mítosz ami a valóságban soha nem létezett.
2014. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Igen! Sok minden mítosz, ami sosem létezett! A neveléstörténet szinte egyidős az írott történelemmel. De azért abban szerintem megegyezhetünk nevelési koncepcióktól függetlenül, hogy a gyerekkor a játékról és a felfedezésről kell, hogy szóljon és nem a hierarchiáról, vagy az erőszakról. Egy vallásos - mondjuk Jehova Tanúi - szemléletű nevelés éppenhogy a kíváncsiságot és a kérdezést szünteti meg rákényszerítve egy séma elfogadására, ami nemhogy stabil lábakon nem áll, hanem csak a levegőben lóg, mondhatni csak az imádság tartja. Alapja egy lelki szteroidokkal túltöltött célirányosan és célszerűen írott és fordított írás, melynek befogadására kényszerítik azt a gyermeket, akinek a világa a felfedezés. Ez nem egyenes út egy frusztrált és a vallásban bigottá vált felnőtt irányába, aki úgy veszti el gyermeki énjét, hogy nem is tud róla?
2014. ápr. 10. 20:15
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Üdvözöllek kedves Filoszmen,

Régen hallottam felőled. :)


A kérdésedre válaszolva:


Isten mindenkinek ígéretet tett aki megérdemli, hogy békés szép új társadalomban élhet normális adottságok között, nem csak gyermekek hanem a szüleik is.


viszont egy valamit talán nem tudsz, persze az előttem szólók részben már írtak róla.

Ha nem is hiszed, Ádámtól, nem örökölhettünk tökéletességet, ennélfogva már a magzatban benne vannak a szülők tökéletlen hajlamai.

S ahogy nevelik a szülők a gyermeket, olyan lesz a gyermek.

Nem véletlen írja a Bibliában, hogy az ítéletkor a gyermekek azt az ítéletet kapják, amit a szüleik, ennélfogva a szülők felelnek a gyermek jövőjéért amíg kiskorú,

(Malakiás 4:1) . . .Megemészti őket az eljövendő nap — mondja a seregek Jehovája —, nem hagy rajtuk sem gyökeret, sem ágat.

Ha megsérül a gyökér, a fa többi része is megérzi hatását. ( Máté 3:10; 13:6.)

A jelentése egyértelmű:

A szülők (gyökerek) levágattatnak az utódaikkal (ágaikkal) együtt. Ez kiemeli, milyen felelősséggel tartoznak a szülők kisebb gyermekeik irányában; kisebb gyermekeik maradandó jövőjére nézve meghatározó lehet, hogyan állnak a szülők Isten előtt (1Korinthus 7:14).


Tudom, tudom, kegyetlennek tűnik, már sokszor a fejünkhöz vágták.

De ezt nem Mi találtuk ki, hanem a biblia írja

2014. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A szülőknek nagy a felelőssége, hiszen a gyerek őket utánozza le, de nemcsak a szüleinek, hanem az összes körülötte élő felnőttnek, de főleg azoknak, akik a nevelésében részt vesznek. Nem igaz, hogy bűnben születünk, csak bűnössé válunk a világ által. Jézus azt mondta: Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa. Bizony mondom néktek: Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint gyermek, semmiképen sem megy be abba. Ámen.
2014. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Filoszmen, téged Tanú szülök neveltek fel, aztán más utat választottál?


Ez is lehetséges. Ilyen is van. Az én szüleim Tanúk voltak. Sok szépet éltem át a gyermekkoromban, rengeteg barátjaink voltak, nagyon szívesen emlékszek vissza azokra az idökre. Szép volt nagyon. Annyi sokat nevettünk, énekeltünk, kirándultunk


Felnöttem, beleszerettem egy Tanúba, összeházasodtunk, mai napig hálás vagyok érte, hogy Jehova Tanúja lehetek. Tudod az Isten törvénye, ami a Bibliában van leírva, ha betartjuk szép házaséletet is élünk.


Ebben a gonosz, reménytelen világban egy ilyen nagy nemzetközi, csodálatos testvéri szervezet tagjának lenni, nem cserélném fel semmivel sem a világon.


A gyermekünk maga választotta ugyanezt az utat. Ne mond hogy butábbak, ügyetlenebbek, szerencsétlenebbek vagyunk mit ti....Istenünknek nem tetszik az alkoholizmus, a drogizás, a paráznaság, a gyilkosság, lopás.... ugye ez nem probléma?


Mi van jobb neked? Leírnád kérlek? Ha most én ugyanezt a vádat hoznám fel ellenetek, hogy rákényszerítitek a gyermekeitekre a saját nézeteteket, ugye azonnal védekeznél hogy ez nem igaz? No és mit tennél abban az esetben, ha bejelentené neked, hogy Tanú akar lenni?


Mondanád, jól van gyermekem a te elhatározásod, respektálom?


Katy

2014. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!