Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az miért elfogadható a kereszt...

Az miért elfogadható a keresztény egyházban, hogy ha valaki elkövet egy bűnt, akkor ha nem a bűnöst büntetik meg, hanem valaki mást (aki ártatlan) helyette, akkor az is jó?

Figyelt kérdés
Feltettem bűnnel, büntetéssel kapcsolatos kérdést, és többen is ezt válaszolták.
2012. nov. 3. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor jó nagy marhaságot mondtak. Ez egyszer történt meg, Krisztus áldozatával.


Jel 20,12 És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az Ő CSELEKEDETEIK szerint.

Jel 20,13 És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének MINDNYÁJAN AZ Ő CSELEKEDETEIK SZERINT.

2012. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

??

Igen, van aki ilyet írt?

Én ilyen esetről még sose hallottam, vagy csak félreértem a kérdést..

Ha valaki bűnös, az elkárhozik, de nem más megy helyette a pokolba.

2012. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen, írták, hogy ha valaki bűnt követ el, amiért esetleg halálbüntetés járna, akkor ha valaki helyette vállalja a büntetést, úgy is jó.

és ez meg adja magával, hogy esetleg azért engedik tovább dolgozni a pedofilokat, mert helyettük valaki megkapta a büntetést.

2012. nov. 3. 12:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről, hova tetted fel a kérdést?
2012. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..



itt valamelyikhez, de már nemtudom, hova írták, meg közben több választ is töröltek, enyémet is, meg másokét is, úgyhogy nem biztos, hogy még megvannak.

2012. nov. 3. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyet nem tanít a keresztény egyház, sem Jézus.
2012. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de hát Jézus maga is feláldozta magát.
2012. nov. 3. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:
11%

A kérdésed egy részére jó válasz lehet ez, amit egyszer nekem írtak az egyik feltett kérdésemre:


"Én felnőtt nő vagyok, de én inkább felháborodtam az Ótestamentumon. Én megkérdőjelezem, hogy az "istentől ihletett".

Sajnos csak azt látom az egészben, hogy van egy "irányítás", ami nem lehet Teremtőnk, mivel az isten szeretet, míg ez az irányító lény ez véráldozatot követel rendszeresen, bosszúálló, gyűlölködő, zsarnok, zsaroló (ha nem imádsz engem Jahvét akkor meghalsz), aki ehhez a lényhez pártolt, mind gazdag lett, de legalábbis jómódú.


A rabszolgával úgy bántak mint egy pénzen vett tárggyal, és ezt ez az irányító lény természetesnek vette. A nők szinte pénzen vett használati tárgyak, nem egyenrangú társak. Ez a lény nem azt adja parancsolatba, hogy ne ölj, mert a kezedet veszem, vagy ne paráználkodj, mert kiherélés lesz a bűnöd, hanem mindenért vagy halál, vagy szegény ártatlan állatok kivégzése történt meg "mint a bűn megváltása". Persze ez nem igazságos büntetés egy ártatlan állatot kivégezni vagy embert(!!!! voltak emberáldozatok is!!!!) egy szemét aljas ember direkt elkövetett bűntette miatt! Egy gonosz ember így továbbra is gonoszságot követ el, ha ennek csak egy kis állat az ára! Talán Jahve nagyon vérszomjas volt?!

Ez a Jahve (vagy mi) egy vérszomjas szörnyeteghez hasonlatos, aki manipulálja az embereket, kiosztja őket, szabályozza őket és fenyegeti! Illetve olyan, mint egy rossz porszívóügynök: "ha ezt megveszed, garantáltan jó lesz neked"...vagyis ha lehajolsz előtte, és imádod, és betartod az istentelen szabályait ennek a Jahvénak, hatalmad lesz, vagyonos leszel...stb!


Vajon Istennek fontos a hatalom és a sok vagyon?

Vagy ez a Jahve látta, hogy az embereknek ez kell?


Ez az isten vagy mi, talán egy személy volt?

Vagy nem létezett, csak Mózes nyomta rengeteg oldalon keresztül ezeket a zavaros törvényeket, amelyek néhol siralmasak, néhol ijesztőek, néhol egyszerűen nevetségesek.


Dávid, Salamon ezzel az "istennel" járt: gazdagok, paráznák és gyilkosok voltak, mint Jahve.


Ez a Jahve vérszomjas és bosszúálló, paráznaságkedvelő és hatalommániás. Nagyon gyanús, hogy ember írta, mert ezekben felfedezem a hímneműek gondolkodásmódját. Őket is ez érdekli.


A teremtő Istenünk bennünk lakozik, és hagy minket élni, nem súg a hátunk mögött, mert minden ember tudja mi a jó és mi a rossz. Az isten bennünk van, csak meg kell keresni. Az Isten nem bosszúskodik, nem gerjed haragra és megbocsátó, elnéző, csendes megfigyelő.

Ő a Föld bolygónkat úgy teremtette, hogy minden egyensúlyban van addig, amíg meg nem bolygatják. Ha megbolygatják (pl. túlnépesedés, környezetpusztítás, rossz törvények, vallások) mindig visszaüt a kaki, de nem az isteni harag, mert Isten = maga a természet, az Univerzum és a szeretet egységes összetevője! Isten mindenben benne van. Egy ember úgy tud közel kerülni Istenhez, ha kizárja magából a világot, a vallásokat és gondolkodni kezd. Rájön mindenki egyszer, hogy milyen egyszerű dolog az egész.


Kérdező! Ajánlom, az Újtestamentumot. Jézus olyan ember volt, aki közel állt Istenhez. Ő korrekt volt nagyrészt. És a lényeget hirdette Jahve-val szemben.

Jézus a Szeretetet tartotta fontosnak. Jahve a hatalmat.

Jézust, amikor 40 napig pusztán volt és és ez az Isten felvitte a hegyre, és megkísértette: "ha leborulsz előttem, akkor tiéd a hatalom"...nos ki volt ez a lény? Ez ugyanezzel a trükkel állt elő, mint jahve. Nem kérdéses, hogy ez a "Sátánnak" beállított istenség, ez Jahve volt.

Mivel Jézus tanai teljesen ellentétesek voltak Jahvé-val.


Jahve a zsidók istene (ma is), ők nem fogadják el Jézust, mert Jézus nem azt ajánlotta neki, amit ők akartak.


Jézus ezért ölték meg, mert Jahve-nak útban lehetett sajnos. "

2012. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez butaság, ilyet egyik felekezet sem tanít. Ez egyszer történt meg, Krisztus halálával. Se többször, se kevesebbszer.
2012. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!