Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyiben bálványimádás a...

Mennyiben bálványimádás a Szent Korona-tan?

Figyelt kérdés

Mostanában újra aktuális politikai téma lett a Szent Korona-tan, és ezzel kapcsolatban van egy dolog, amit nem értek.

Azok, akik a legtöbbet hivatkoznak erre a tanra, többnyire kihangsúlyozzák Magyarország keresztény gyökereit, illetve a kereszténység fontosságát. Mindazonáltal a kereszténységben is tilos mindennemű bálványimádás, és a Szent Korona-tan tulajdonképpen a Szent Koronát egy transzcendentális, magasabb rendű, önálló entitásként kezeli, ezáltal kimeríti a bálványimádás fogalmát. Ez akkor tulajdonképpen hogy is működik és fér meg a kereszténységgel?



2014. jan. 12. 22:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem magadban helyezd el a Szent Koronát hogy hová sorolod. Ha úgy tekintesz rá mint egy tárgyra aranyból és drágakövekből akkor valószínűleg ez csak egy tárgy neked és mindenkinek jobb ha nem nagyon pazarolod az idődet rá.


De ha a néped gyökereinek jelképeként tudsz tekinteni rá. Egy olyan szimbólumként értelmezed ami a hazádat a kereszténység védőbástyájává emelte egykor, vagy ismered ezt a tanítást és tetszik amit benne találsz, erkölcsileg megerősít és büszkévé tesz, akkor ne tarts tőle hogy bálványt imádnál vagy hasonló butaságoktól.


A bálványimádás konkrétan az volt amikor tárgyaknak isteni hatalmat tulajdonítottak. Vagyis Isteneket készítettek maguknak, majd ezeket tisztelték.

2014. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Atya ég, most jöttem rá, miért írják ennyien, hogy bálványimádás lenne! Te szent Úr Isten... Ti azt hiszitek, hogy a Szent Korona-tan azért SZENT, mert imádják és földöntúli erőt tulajdonítanak neki? A fenét kérem szépen! Azért van bent a nevében a Szent, mert eszerint a késő középkori-újkori nézet szerint az országot jelképezi a koronánk, ami egészen tök véletlenül magyar Szent Korona néven ismert, mivel koronázási tárgy. Semmi köze sincs a valláshoz.
2014. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Aki egyszer már megtért és megismerte a Megváltót, annak mi szüksége szentkoronatanra? Semmi. És mi szüksége a szent jobbra? semmi.
2014. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De ez egyáltalán nem kapcsolódik a valláshoz. Ennyi erővel aki megtért annak mikróra sincs szüksége, meg lábtörlőre.
2014. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ne keress logikát az elmebetegeknél, mert úgy sem találsz.
2014. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

"De ha a néped gyökereinek jelképeként tudsz tekinteni rá. Egy olyan szimbólumként értelmezed ami a hazádat a kereszténység védőbástyájává emelte egykor, vagy ismered ezt a tanítást és tetszik amit benne találsz, erkölcsileg megerősít és büszkévé tesz, akkor ne tarts tőle hogy bálványt imádnál vagy hasonló butaságoktól. "


Pontosan ezt jelenti a bálványimádás.


Mint ahogyan azt mások is írták, a kereszténység nem nacionalista, pontosabban a Krisztusi tanítások szerint nem az. De a Krisztusi tanítások szerint disznóhúst sem szabad enni, sőt, be kell tartani a zsidó életnek szinte minden szabályát, olyasmit is például, mint a kóser vágás.


A Vatikán azonban ezeket a szabályokat nagyrészt eltörölte és átfogalmazta. A Katolikus vallás a nacionalizmust nem közvetlen vallásos megfontolásból fogadta el, hanem abból a megfontolásból: ha félig eltévelyedetten hívő valaki, az is jobb, mintha semennyire nem lenne az.

2014. jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vajon az itt kommentelők mennyire jártak egyáltalán utána a Szent Korona-tannak?


A Szent Korona-tan egy jogi fogalom, és semmi köze a valláshoz. A tan szerint az ország világi(!) jogrendszere a koronára vezethető vissza. Ebben az értelemben a magyar korona egy elvont fogalom, ami alatt a magyar királyt illetve a vezető réteget kell érteni, s nem magát a tárgyat.


Hasonlóképp ma is használják például a brit korona fogalmát, például a közvetlenül a brit korona alá tartozó területekre. De ezt sem úgy kell érteni, hogy a terület tulajdonosa egy tárgy, hanem a mindenkori uralkodó.


A Szent Korona-tan ehhez hasonló, de különbözik is, mert a Szent Korona nemcsak az uralkodót, hanem a magyar államot és a magyar nemzetet jelképezi. Werbőczy Tripartiumában (Hármaskönyvében) például a Korona része a király, a bárók (főnemesek) és a köznemesek is. Ez nem más, mint a nemesi nemzet lefektetése (a magyar nemzetet ebben az értelemben a magyar nemesség és főurak alkotják, nem minden magyar ember, tehát például a jobbágyok nem).


A valláshoz ennek annyi köze van, hogy a Szent Korona-tannak része az, hogy a mindenkori magyar államszervezet és jogrend keresztény alapokon nyugszik, vagyis a kereszténység az állam eszméje is. Márpedig nem a keresztény elvek mentén szerveződő társadalom a fentebb kommentelő fundik elvárása is egyben? Most akkor döntsétek el, mit akartok...

2014. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Szent Korona egy beavatási korona, ami azt jelenti, hogy a beavatási szertartáson Isten a királyt felruházza az élet és halál döntésének jogával.

Így a Korona az Istennel való kapcsolatot jelképezi, ezért "jogos" a szent jelző.

De ezért nem imádni, bálványozni szokták, hanem tisztelni.

Ez a tisztelet böki az anti-magyar anti-keresztény réteg csőrét, mert már nem tudják megállítani azt, hogy egyre több eltitkolt, elrejtett, elhamisított történelmi tény kerüljön napvilágra a Szent Koronát illetően.

2014. ápr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!