Az istentagadók miért nem veszik észre, hogy miközben hevesen tagadják Isten létét, addig idegen "isteneket" imádnak?
Az ateisták azt mondják, hogy felesleges Istennel "kapcsolatot fenntartani", mert nem létezik. Majd fogják magukat, s a problémáikkal elmennek a pszichológushoz, aki jó pénzért azt mondja nekik, hogy "KÉPZELD azt, hogy ezt és ezt a szerepet játszod!", "HIGGY önmagadban!", "FOGD ÚGY FEL a történést, hogy...!"
Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges megszentelni a hét egy napját. Felesleges megállni, összegyűlni, s hálát mondani Istennek, s kérni Őt, mivel nem létezik. Helyette a hetedik napon plázába mennek, amelyek valóban hasonlítanak a tempolmokra. A shoppingolás, a márkákhoz való kötődés lett az új hit. Az ár meghatározó része forog vissza marketing kiadásokra, messze nem ér annyit a termék, mint amennyit fizetnek érte. Viszont büszkén mennek egy-egy "rítus" után az utcán feliratos papírtáskákkal a kezükben.
Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges olvasni a Bibliát. Viszont olvasnak bulvárt: benne elérhetetlen hírességek életének apró-cseprő mozzanataival. Azt már nem kérdezik meg, hogy valóban méltó-e az illető, hogy tudjunk róla. Vitatkoznak arról, hogy megcsalta-e, hogy jól áll-e rajta a ruha, hogy jogosan ült-e börtönben stb.
És a sort még hosszan lehetne folytatni...
Kizárják az életükből az eszükkel, de az űr ott marad...
Csak akkor ne mondják az ateisták, amikor valami szörnyűség történik a világban: "Ez is megtörténhetett! Na látod, hogy nincs Isten!"
Őőő az, hogy valaki ateista, nem jelenti azt, hogy a világi dolgok állnak nekik a fontossági sorrendben. Egyébként meg az, hogy hiszek magamban, nem jelenti azt, hogy idegen istenbe hiszek, épp úgy a pénz sem egy idegen isten. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy a Keresztények egyszerre több istenbe hisznek, de ez nem így van.
"Viszont olvasnak bulvárt: benne elérhetetlen hírességek életének apró-cseprő mozzanataival. Azt már nem kérdezik meg, hogy valóban méltó-e az illető, hogy tudjunk róla. Vitatkoznak arról, hogy megcsalta-e, hogy jól áll-e rajta a ruha, hogy jogosan ült-e börtönben stb. "
És? Hívőkre is igazak ezek...annyi a különbség, hogy az ateista 1-el kevesebb könyvet olvasott el. (a Bibliát)
Nem értem...a többihez hozzá sem szólok, mert minek? Az ateistákban távolról sincs annyi közös, mint a hívőkben, ezért a viselkedésüket és értékrendjüket, sem kategorizálhatjuk össze, ilyen kereteken belül.
Szerintem az ateisták Istent keresik akkor, amikor elmennek egy pszichológushoz, s megoldást várnak a problémáikra. A pszichológusra úgy tekintenek, mint aki kivülálló, tanult és tapasztalt. Bizalmat adnak neki, hogy képesek mindarra választ adni az életben, amire ők képtelenek. Jóllehet a pszichológus is egy másik ember. Néha a pszichológusnak is el kell mennie egy pszichológushoz... :-) Csak ugye kicsit nekem megmosolyogtató, amikor azt mondja a pszichológus, hogy "próbáld úgy felfogni a dolgot, hogy...". Tehát ő is tudja, hogy egy színjáték az egész: manipuláljuk magunkat, s akkor majd jól leszünk...
Aztán ha a vallásos keres idegen "isteneket", az nem helyes, az nem igazi hívő ember. Ha egy keresztyén szennylapot olvas, az nem igazi keresztyén. Csak ezt tudom mondani erre a "dehát ők is"-érvre.
Miért ne tekinthetnénk ateista hívőnek azt, aki éjszaka is beáll a sorba, hogy a legújabb kütyüt megvegye? S vajon nem már-már imádja azt a terméket, mikor állandóan azzal foglalkozik? S vajon nem vár-e tőle segítséget, amikor használni akarja? Nem vár-e tőle segítséget, mikor státusszimbólumként viseli?
Bármi lehet bálvány: az étel, a párkapcsolat, a ruházkodás, az olvasás, tényleg bármi. Minden, ami eltávolít a Jóistentől. Egyes dolgok kis mértékben is eltávolítanak (pl. pszichológia), mások csak akkor, amikor azoknak Isten elé helyezzük.
Kényelmes lehet ez az egyszerű világnézet, amelyet itt előadtál.
Nem kell annyit gondolkodni.
A második hozzászóló inkább agnosztikus.
Az első hozzászólónak:
"Őőő az, hogy valaki ateista, nem jelenti azt, hogy a világi dolgok állnak nekik a fontossági sorrendben."
Akkor mi? Ha valaki nem hívő, akkor mi áll elől neki fontossági sorrendben? Az élete működésében van-e jelen szórakozás? Ha van, akkor már az is egy Isten-pótlék... érezzük jól magunkat, most!
"Egyébként meg az, hogy hiszek magamban, nem jelenti azt, hogy idegen istenbe hiszek, épp úgy a pénz sem egy idegen isten. Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy a Keresztények egyszerre több istenbe hisznek, de ez nem így van."
Persze, hogy nem mondod azt, hogy hiszel, hiszen a-teista, isten-tagadó vagy. Csak az ember cselekedeteiből látszik meg, hogy mi az élete irányítója, mozgatórugója, értékrendje stb. Az Úr Jézus mondja: "Ahol a ti kincsetek, ott a ti szívetek."
"És? Hívőkre is igazak ezek...annyi a különbség, hogy az ateista 1-el kevesebb könyvet olvasott el. (a Bibliát)"
Erre már az előzőben reagáltam.
"Nem értem...a többihez hozzá sem szólok, mert minek? Az ateistákban távolról sincs annyi közös, mint a hívőkben, ezért a viselkedésüket és értékrendjüket, sem kategorizálhatjuk össze, ilyen kereteken belül."
Persze, van különbség, hogy egy isten-tagadó ember mennyire van benne a világi életben, mennyire mértéktartó. Nagyon sok visszafogott, szolid, kiegyensúlyozott ateista is van. Csak ez a ritka...
Kényelmes világnézet? Valóban, kényelmes, csak nem úgy, ahogy te gondolod...
Vállalni a megvetést a nagy család vállalásáért, a karrierről való lemondásért, a fegyverfogás megtagadásáért korábban stb. azért nem annyira könnyű...
Tehát aki nem keresztény az, vagy idegen istenekben hisz, vagy bálványokat dicsőít. Kössz. Annyi történt, hogy kibővítettet a fogalmak jelentését, hogy ráhúzhasd az ateistákra...semmi több.
"Akkor mi? Ha valaki nem hívő, akkor mi áll elől neki fontossági sorrendben? Az élete működésében van-e jelen szórakozás? Ha van, akkor már az is egy Isten-pótlék... érezzük jól magunkat, most! "
Még, hogy a boldogság egy Isten-pótlék!!! Ennél nagyobb gyökérséget rég nem olvastam, már bocs. Szóval, mivel a boldogság, a jól érzés egy pótlék, ezért te ezekkel nem is élsz, mivel nincs mit pótolnod. Jó tudni -.-"
Egyébként meg, a fontossági sorrend elején, lehet az erkölcs, a tudás, a család, önmaga, egy közösség, a munkája és miegymás. Ha neked ezek mint bálványok és idegen istenek...akkor egészségedre.
"Persze, hogy nem mondod azt, hogy hiszel, hiszen a-teista, isten-tagadó vagy. Csak az ember cselekedeteiből látszik meg, hogy mi az élete irányítója, mozgatórugója, értékrendje stb. "
Teista = személyes Isten létét valló világnézet
Ateista (gyenge, vagy negatív) = személyes Isten létét NEM valló világnézet.
Erős ateista, illetve pozitív ateista = személyes Isten létét TAGADÓ világnézet.
"Szerintem az ateisták Istent keresik akkor, amikor elmennek egy pszichológushoz, s megoldást várnak a problémáikra."
Nem Istent keres, hanem megoldást! Hívő, nem hívő egyaránt... Azért nem ugyanaz.
"Csak ugye kicsit nekem megmosolyogtató, amikor azt mondja a pszichológus, hogy "próbáld úgy felfogni a dolgot, hogy...". Tehát ő is tudja, hogy egy színjáték az egész: manipuláljuk magunkat, s akkor majd jól leszünk... "
Mint minden áldott percben, mikor döntés elé kényszeredünk. Manipuláljuk magunkat. Gyógyítjuk, vagy rontjuk lelki világunkat. És?
"Ha egy keresztyén szennylapot olvas, az nem igazi keresztyén. Csak ezt tudom mondani erre a "dehát ők is"-érvre. "
Akkor kevesebb, mint a Keresztények 1% igaz keresztény. Ezek már átítatják az életünket...arról ismerszik meg az ember, hogy miként bánik ezekkel a szenny lapokkal, hogy ad-e a véleményükre, vagy, hogy mit fog gondolni róla stb. stb. nem arról, hogy olvassa.
"S vajon nem vár-e tőle segítséget, amikor használni akarja? "
Szinte minden eszköz ezt szolgálja...a gép is, amit most használsz.
"Nem vár-e tőle segítséget, mikor státusszimbólumként viseli?"
Ez, mint vallásosakra, hívőkre, ateistákra is igaz. A státusz jelzés életünk része...még az állatoknak is vannak státuszjelzéseik...ez a társas élet, egyik következménye.
"Miért ne tekinthetnénk ateista hívőnek azt, aki éjszaka is beáll a sorba, hogy a legújabb kütyüt megvegye? S vajon nem már-már imádja azt a terméket, mikor állandóan azzal foglalkozik?"
Az nem hit, hanem függőség, vagy ragaszkodás. Tárgytól függ. Aki egy sima mondjuk laptopért beáll hajnali 2-kor a sorba (úgy, hogy amúgy ráérne később is, de őt széttépi az ideg), akkor azt nevezhetjük rajongásnak, függőséknek. Majd, ha a köré fog gyökerezni az élete, majd akkor beszélhetünk bálványimádásról. Egyébként meg, én is állandóan az internettel foglalkozom, és szeretem is, már-már imádom :-) ,akkor rossz vagyok? (úgy imádom, hogy mikor kell, gond nélkül tudom nélkülözni)
"Minden, ami eltávolít a Jóistentől. Egyes dolgok kis mértékben is eltávolítanak (pl. pszichológia), mások csak akkor, amikor azoknak Isten elé helyezzük."
Mivel egy ateista, szerint nincs Isten, ebből következik, hogy mindent az Isten elé helyez. Ilyen egyszerű, de ez még mindig nem bálványimádás, mert nem istenítünk semmit sem.
Én ateista vagyok, soha a büdös életben nem olvastam még bulvár lapokat(mert engem nem érdekelnek más emberek). Soha nem shoppingoltam még, csak bemegyek, megveszem ami tetszik, majd kijövök.
Egyébként két helyre tudsz írni a gyakorikkérdéseken, felülre a kérdést, alulra a magyarázatot, de nincs semmi köze a magyarázatnak a kérdéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!