Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istentagadók miért nem...

Az istentagadók miért nem veszik észre, hogy miközben hevesen tagadják Isten létét, addig idegen "isteneket" imádnak?

Figyelt kérdés

Az ateisták azt mondják, hogy felesleges Istennel "kapcsolatot fenntartani", mert nem létezik. Majd fogják magukat, s a problémáikkal elmennek a pszichológushoz, aki jó pénzért azt mondja nekik, hogy "KÉPZELD azt, hogy ezt és ezt a szerepet játszod!", "HIGGY önmagadban!", "FOGD ÚGY FEL a történést, hogy...!"


Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges megszentelni a hét egy napját. Felesleges megállni, összegyűlni, s hálát mondani Istennek, s kérni Őt, mivel nem létezik. Helyette a hetedik napon plázába mennek, amelyek valóban hasonlítanak a tempolmokra. A shoppingolás, a márkákhoz való kötődés lett az új hit. Az ár meghatározó része forog vissza marketing kiadásokra, messze nem ér annyit a termék, mint amennyit fizetnek érte. Viszont büszkén mennek egy-egy "rítus" után az utcán feliratos papírtáskákkal a kezükben.


Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges olvasni a Bibliát. Viszont olvasnak bulvárt: benne elérhetetlen hírességek életének apró-cseprő mozzanataival. Azt már nem kérdezik meg, hogy valóban méltó-e az illető, hogy tudjunk róla. Vitatkoznak arról, hogy megcsalta-e, hogy jól áll-e rajta a ruha, hogy jogosan ült-e börtönben stb.


És a sort még hosszan lehetne folytatni...


Kizárják az életükből az eszükkel, de az űr ott marad...


Csak akkor ne mondják az ateisták, amikor valami szörnyűség történik a világban: "Ez is megtörténhetett! Na látod, hogy nincs Isten!"



2013. nov. 27. 17:26
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
45%

Azt kéne átgondolnod, hogy mit jelent az hogy hiszel Istenben? Ha vallásos vagy, az egyátalán nem jelenti hogy hívő vagy -- egy adott közösséghez igazodsz amelyik kisebb vagy nagyobb, különböző szentnek tekintett iratokból és hagyományokból összeállított szabályrendszer szerint éli az életet. A legtöbb keresztény például sem nem olvasta a Bibliát sem nem tartja be az egészet az elejétől a végéig.


A hívő az teljesen más. A valóban hívő embereknek belső, megingathatatlan meggyőződése van és a vallási közösség vezetőivel általában ütközik. (A mai orvostudomány ezeket az embereket általában skizofréniával diagnosztizálja.)


Nos, mi úgy gondoljuk hogy kétezer évvel ezelőtt leírtak nem sok hatással kéne legyen a mai életünkre. Úgy tűnik hogy Isten olyan mint a klasszikus űrbéli teáskanna -- lehet hogy kering egy teáskanna valahol a Jupiter körül de a mi életünket semmiben nem befolyásolja így tehát bátran élhetjük az életünket úgy mintha nem lenne. A tudományos módszert fogadjuk el érvényesnek -- egyáltalán nem muszáj elfogadni de jelenleg nem ismerünk másik módszert ami megjósolhatná akármilyen csekély mértékben is a jövőt, így elfogadjuk, mert hasznos. Tudjuk hogy nem abszolút, a matematika úgy szól hogy vannak alapvető dolgok és következtetési lépések amiket közösen elfogadunk mert hasznos dolgokat lehet levezetni belőle.


Amikor azt mondjuk hogy nincs Isten valamilyen szörnyűségre, akkor az inkább egy rövidítés hogy "ez a történés mintha nem lenne összhangban azzal amilyennek a katolikus biblia Istent lefesti". Természetesen akik ilyeneket mondanak azok maguk sem olvasták a Bibliát, ahol még az Újszövetségben, az Apostolok Cselekedeteiben emberek halnak meg csak mert hazudtak (5, Anániás), mert nem az Urat dicsőítették (12, Heródes). Én ugyanis olvastam a Bibliát...

2013. nov. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
46%
Tutti tattus volt.. :D
2013. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Girgoy ***** válasza:
5%
Az ateizmus valójában egy speciális panteista (természetimádó) vallás. Ma a neopogányság korszakát éljük midnen téren. Kifejthetném szép szabatosan is ezt, de a valláskritika rovatban ez tök fölösleges, akár hosszan színvonalasan írok, akár röviden idevakkantok, úgyis megértés nélkül lepontozzák az ateista trollok, figyeljük csak meg!
2013. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
87%
Írsz három sort, amiből egy annyi, hogy az ateizmus egy divatvallás, egy, hogy nem fejted ki, mert felesleges, egy pedig panaszkodás, hogy mérlegelés helyett lepontoznak, amikor nem is írsz olyat, amit mérlegelni lehetne. Mégis mit vársz? Szánalomból felpontozást?
2013. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
73%

#33


Kifejtettem, már ott is, hogy miért hülyeség amit locsogsz.

2013. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
73%

Aki kíváncsi Girgoy, egyik agyatlan locsogására:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__48..

2013. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
75%
Ja, így mindent értek. Még egy önjelölt szakértő, aki nem tud folyamatokban gondolkodni, és azt hiszi, az evolúció az, ha egy okapinak hirtelen zsiráf borja születik.
2013. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
100%

Egyes emberek azért hisznek abban, hogy ők Isten teremtményeinek a csúcsai, mert egyszerűen képtelenek elfogadni, hogy mind a véletlen művei vagyunk. Mi az, hogy véletlenek nincsenek?


Kolombusz véletlenül fedezte fel amerikát. Rengeteg tudós véletlenül fedezett fel dolgokat. Akkor miért ne lehetne volna a világegyetem mai formája véletlenszerű események sorozata. Ezt nem szabad kizárnotok. És azt sem, hogy a halál után nincs élet, hiszen még senki nem tért onnan vissza, hogy bizonyosságot mondjon róla. És amíg egy hipotézis nincs alátámasztva az még nem is elmélet, csak hipotézis. Ahogy isten nemléte is hipotézis, mert az sincs alátámasztva.


De mit érdekel titeket az, hogy mi nem hiszünk a drágalátos Istenetekben, meg Jézus Krisztusban? Úgyis mi kárhozunk el, nem ti.


Ha pedig isten teremtett minket, akkor miért teremtett olyan lényt, amely képes neki ellenszegülni?

2013. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Mint isten tagadó,semmilyen istent nem imádok.
2013. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


"Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges megszentelni a hét egy napját. Felesleges megállni, összegyűlni, s hálát mondani Istennek, s kérni Őt, mivel nem létezik."


Szerinted csak a vasárnapi misék mutatják azt, hogy valaki mennyire hívő? Csak a rendszeresen templomba járó emberek lehetnek igazi keresztények? Ezzel vitatkoznék. Tegyük fel, hogy XY minden egyes vasárnap ott ül Isten házában, és buzgón imádkozik Isten irányába, viszont XY a hét többi napján lop, csal, hazudik, verekedik, gyereket molesztál, stb. Ez így SEMMIT sem ér. Ezzel csak azt akartam felvázolni, hogy nem biztos, hogy aki bemegy a templomba, az olyan nagy hívő is.


És mi van azzal, hogy Isten mindenhol ott van, itt is, kint az utcán is, a város határában is - mindenhol, és mindent lát? Szerintem Istenhez lehet imádkozni a munkahelyen is, az iskolában is, lehet imádkozni hozzá kint a kertben is, nem csak a templomban. Nem muszáj ahhoz feltétlenül görcsös módon misékre járni, hogy igazán szeressed az Úrt, mert én úgy tudom, hogy neki nem az a lényeg, hogy jársz-e rendeszesen oda, nem fogja számolni, hogy mennyiszer lépted át a templom küszöbét, hanem azt fogja értékelni, hogy gondolsz rá, beszélsz hozzá, stb. Vagyis hát az utóbbit rágták a szájunkba anno a hitoktatás órákon.


***


"Az ateisták azt mondják, hogy nincs Isten, ezért felesleges olvasni a Bibliát. Viszont olvasnak bulvárt: benne elérhetetlen hírességek életének apró-cseprő mozzanataival. "


A Biblia is egy híres személy apró-cseprő mozzanatait mutatja be, ha jobban belegondolsz.


***


"Kizárják az életükből az eszükkel, de az űr ott marad..."


Nem feltétlenül. A vallásokat is az EMBERI AGY kreálta össze. Szerintem az a baj, hogy nagyon általánosítasz. Miért lenne kevésbé keresztély, vagy kevésbé hívő az az ember, aki néha nap szeret újságot olvasni, szeretné tudni, hogy mi is történik körülötte a világban, esetleg szeret csokoládét enni, szereti a divatos ruhákat, vagy csak szeretné megteremteni a stabil anyagi hátteret? Válság van, mindenki abba kapaszkodik , amibe bír, amibe tud, amibe kénytelen neki.


***


"Szerintem az ateisták Istent keresik akkor, amikor elmennek egy pszichológushoz, s megoldást várnak a problémáikra."


Miért állítod be saját magadnak úgy az ateistákat (és a pszichológusokat), mint egy külön állatfajt? Az ember egy társas lény, nem társaloghat állandóan egy olyan emberrel(?) akihez csak beszél, de nem kap választ a kérdéseire. Végül az lesz, hogy az illető annyira beleéli magát, hogy saját maga oljda meg a saját problémáit, csak nem veszi észre.


***


"Tehát ő is tudja, hogy egy színjáték az egész: manipuláljuk magunkat, s akkor majd jól leszünk..."


Hát a Biblia, a kereszténység, és az összes vallás is ezen alapszik - a MANIPULÁCIÓN. Honnan a kiskutya füléből tudjuk azt, hogy a Biblia 100%-ban csak az igazat mondja? Hisz már több, mint 2000 éves! Voltak a középkorban (és még mái napig is) olyan papok, akik átírták, kitöröltek bizonyos részeket, hozzáadtak a Bibliához. Azt is például, hogy Jézusnak nem volt felesége, közben pedig nagyon is volt! Csak a papok kicsit átfirkálák azt a részt, így nekik sem kell megnősülniük, ennek következtében az egyház kezében marad a pénz, nem megy szét a rokonságban.


***


"Aztán ha a vallásos keres idegen "isteneket", az nem helyes, az nem igazi hívő ember. Ha egy keresztyén szennylapot olvas, az nem igazi keresztyén."


A keresztényeknek mindenki pogány, ateista, istentagadó, aki más Istenekben hisz, akinek más a vallása, például buddhista. Szegény szerencséten nem tehet róla, hogy annak született, mivel a vallás sajnos NEM VÁLASZTHATÓ.

Egyébként én is kereszény vagyok, katolikus, de soha az éltemben nem olvastam szennylapokat.


***


"Bármi lehet bálvány: az étel, a párkapcsolat, a ruházkodás, az olvasás, tényleg bármi. Minden, ami eltávolít a Jóistentől. Egyes dolgok kis mértékben is eltávolítanak (pl. pszichológia), mások csak akkor, amikor azoknak Isten elé helyezzük."


Ember, hol élsz te? A harmadik században?! A mi korunk nem kizárólag arról szól, hogy annyit imádkozz, amennyit csak bírsz, ne is érdekeljen semmi más, legyél csőlátású, legyél elutasító, legyél agymosott (kb. erről szólt a középkor is: megfélemlítették az embereket a pokollal, hogy ha nem imádják Istent, akkor oda jutnak, MI EZ HA NEM MENIPULÁCIÓ?). A mi századunkban fontos szerepet tölt be a technika, és annak fejlődése, egyszerűen nem zárhatjuk ki teljes mértékben az életünkből, hisz a 21. század gyerekei vagyunk. Ebben élünk, ez a jövő, és a jelen.


***


Utószó gyanánt még elmondanám, hogy a kereszténység nem egyenlő azzal, hogy önsanyargató szándékkal megvonsz minden létező olyan dolgot, ami csak egy kicsit nem Istenhez kapcsolódik, vagy éppen boldogsággal tölt el. Mint mondtam, én magam is a keresztények számát gyarapítom, de sosem foglalkoztam vele igazán. Nem mondom, hogy nincs Isten, mert muszáj, hogy valami valóságalap legyen a dologban, csak én nem úgy fogom Őt fel, mint az emberek 99,9%-a. Én úgy tekintek őrá, mint egy pozitív erőre, egy belső hangra, amit mi keltünk megunban életre, magyarán ez a józan paraszti ésszel való gondolkodás.


Azzal is kell számolni, hogy mi van ha az egész vallásunk egy hazugságra épül? Mi van ha valójában egy szó sem történt meg belőle, vagy csak valami érdekes volt, és az túlozták fel? A vallásokkal kapcsolatban semmi sem biztos, mert senki sem tudja, hogy valójában mi is történt két évezreddel ezelőtt. Jómagam is dilemmázok, hogy van-e Isten vagy nincs, de aztán mindig arra jutok ki, hogy inkább élem a saját életemet a saját döntéseimmel, úgy, ahogy én jól látom, úgy, ahogy anyámék belémneveléték az erkölcsös magatartást, a tiszteletet, a becsületet és a toleranciát mások felé.


Ennyit akartam, további szép napot!

2013. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!