Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lehet fontos az, hogy...

Miért lehet fontos az, hogy Jézus nem kereszten, hanem oszlopon halt meg?

Figyelt kérdés
utalva a görög sztau rosz,(karó,cölöp) illetve a latin crux szóra, (gerenda,álvány), illetve a történelemből a spartakusz féle rabszolgafelkelésnél tanult, az abban a korban használt oszlopon való kivégzésre. (biztos emlékeztek, a rómába vezető utat 6000 oszlopra szegezett rabszolga határolta minkét oldalt)
2009. nov. 27. 20:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

Ez tetszett :D:D:D

Amúgy egyetértek.

2009. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
93%

(Első vagyok)

Teljes mértékben egyetértek.

Én is kb. ezt mondtam, csak nem fakadtam ki ennyire.

Amúgy bele kell törődni, hogy az emberek ilyenek.

Csak úgy harcolhatsz ellenük, ha rendre megcáfolod őket.

2009. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Jól sejtem, h a kedves kérdezőnek is vmi szektás amolyan abilbliábanpontosanígymegúgyvan jellegű háttere van?
2009. nov. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
"azt azonban megvallom neked, hogy a szerint az út szerint, amelyet ők "szektának" neveznek, így végzek szolgálatot ősatyáim istenének, mivel hiszem mindazt, ami ismertetve van a Törvényben, és a Prófétákban," cselekedetek 24:14 Pál apostol "mert szektáknak is kell lenniük köztetek, hogy nyílvánvalóvá legyen, kik a helyeselt személyek" 1 korintusz 11.19 és az, hogy mi a szekta nem az én nem a te vagy nem más ember döntésén, és véleményén múlik, hanem Istenén, és Jézusén, hiszen egy út van, és aki letér arról, az a szekta. aki nem olyan imádatot és cselekedeteket követ, mint amilyet Jézus mutatott, az a szekta. ebben az esetben ha 30 000 féle vallás van, akkor ezek közül nem csak pár ezer, hanem 29999 szekta van. legyünk nemesebb gondolkodásúak, mint a bereaiak, és ne hidjünk embereknek, viszont hidjünk a bibliának, Isten szavának. akkor nem lesz semmi baj.
2009. nov. 28. 07:41
 15/42 anonim ***** válasza:
52%

Persze,persze.

Szerintem most kellene akkor itt kiátkozni,lehülyézni stb.. a vitorlázókat,mert a bunkó szektások,pedofilok,hazugok stb..felháborító!!!Keresztrúdakat használnak!Biztos azt is Jézus miatt.Talán vissza kellene hozni a halálbüntetést,aztán kivégeztetni mind!

Bálványimádó,szemét banda!


Komolyan,hogy valaki ennyire gyökér.Egyébként tök mindegy,ha Jézus infarktusba hunyt el a közkórházba,akkor is értünk halt.

2009. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
57%
JT
2009. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
kedves 9.12 a galáciabeliekhez írt levél 3:13 ezt mondja, utalva a mózes 5.könyve 21:23 ra: Krisztus megvásárlás által megszabadított minket a törvény átkától azzal, hogy átokká lett helyettünk, mert meg van írva: átkozott mindenki, aki oszlopra van akasztva" a károli szerint: fán függ. e szerint Jézusnak pontosan ilyen módon kellett meghalnia értünk, hogy megváltson minket. mint tökéletes ember, lehetetlenség, hogy szívrohamot kapott volna. a keresz az egyiptomi tammuz "isten" jelképéből alakult át a "kereszténység" jelképévé, ahogy a karácsony is az egyiptomi napimádatbol került be az "keresztények" tanításai közé. Jézus dolga nem az volt a földön, hogy megítélje az embereket, hanem hogy elmondja a képmutató vallási vezetők helyett az igazségot nekik Istenről, és az Ő szándékairól. ezek után áldozta fel magát mindenki bűnéért.
2009. nov. 28. 12:28
 18/42 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt itt hagyjuk abba
2009. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
ahogy gondolod. elismerem, egyszerűbb kommentálni, mint utánnanézni. ha gondolod, szívesen segítek, hogy hol találhatók az általam leírt gondolatok a bibliádban, hogy utánna tudj nézni. na nekem higy, hanem a bibliának, és a saját szemednek.
2009. nov. 28. 12:51
 20/42 anonim ***** válasza:
és keresztfán nem lehet függni??
2009. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!