Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lehet fontos az, hogy...

Miért lehet fontos az, hogy Jézus nem kereszten, hanem oszlopon halt meg?

Figyelt kérdés
utalva a görög sztau rosz,(karó,cölöp) illetve a latin crux szóra, (gerenda,álvány), illetve a történelemből a spartakusz féle rabszolgafelkelésnél tanult, az abban a korban használt oszlopon való kivégzésre. (biztos emlékeztek, a rómába vezető utat 6000 oszlopra szegezett rabszolga határolta minkét oldalt)
2009. nov. 27. 20:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%

Etimológiából nem vagyok a legjobb, de az biztos, hogy a Spartacus-felkelés túlélőinek kivégzésekor keresztet használtak.

Jézus esetében pedig én oszlopról sosem hallottam.

Amúgy a lényeget tekintve tökmindegy. Csak az számít, hogy kivégezték.

2009. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%

semmiért

de te majd biztos kitalálsz valamit...

2009. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
igen azt találtam ki, hogy azért lehet lényeges, mert vagy kereszten, vagy oszlopon halt meg. így az egyik igaz, a másik viszont hazugság. (természetesen maga a váltság, és Jézus élete az igazán fontos) én úgy emlékszem, képekkel volt ilusztrálva a kivégzés módja a törikönyvben. de jó lenne, ha valaki utánna tudna nézni a gyermeke könyvében.
2009. nov. 27. 21:12
 4/42 anonim ***** válasza:
68%
de ez miért lényeges?
2009. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
11%
Lehet,hogy pont villanyt szerelt es veletlenul szegelte fel magat.
2009. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
44%
Talán mert mindenhol keresztre feszítve mutogatják, kissé ciki lenne hogy nem is úgy halt meg és 'hamis bálványt' csókolgatott a sok öregasszony a templomban meg a többiek is.
2009. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
57%

jól tudod, Jézust valóban kínoszlopon végezték ki, pontosan az általad említett két szóból indulhatunk ki, hiszen a Bibliai, és egyéb történelmi feljegyzések (amelyek latinul és görögül vannak túlnyomórészt), pont ezt a két kifejezést használták.

jelentősége abban mindenképpen van, hogy ki tudja hány száz éve teljesen valótlanságokat ábrázolnak a festmények, szobrocskák. a kereszt ráadásul egy mágikus jelkép volt a kereszténység előtt, a keresztény egyház egyszerűen átvette.

2009. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
62%

És ennek most mi jelentősége van, hm?

Muszály megint belekapaszkodni minden léynegtelen dologba látom.

2009. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
85%

Na most már tényleg hagyjátok abba itt az álkérdéseket.


A keresztre feszítést a korabeli népek már Kr. e. 600-tól használták, és a rómaiak is átvették, és ők fejlesztették tökélyre. A Spartacus vezette rabszolgákat biztos, hogy keresztre feszítették, nem cölöpre. Abban az időben használták Palesztinában is a keresztet kínzó és kivégzőeszközként is a rómaiak. Már jóval a keresztény egyházak előtt is a keresztények keresztre hivatkoznak, és nem oszlopra. Az oszlop pusztán egy sokadlagos jelentése volt ugyanannak a szónak, amivel a keresztet jelölték.


Az Alaxamenos falfirka még jóval Konstantin előtt is kereszten ábrázolja Jézust (illetve annak kicsit eltorzított, szamárfejes alakját)

[link]



Tessék itt utánaolvasni: [link]


Most már nekem is elegem van ezekből az álkérdésekből. Én vallásos vagyok, mégsem próbálok téríteni itt az oldalon. Fejezzétek be!

2009. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
65%

Előző vagyok.


Ja, és mellesleg baromira mindegy, hogy melyikről van szó, nem? Mit számít a jelkép alakja. Persze, ha nem keresztet használtak volna jelképként, hanem négydimenziós hiperkockát, akkor biztos kevesebben tértek volna meg, a gaz egyházak így csapták be az embereket, és vezették rossz útra. Mecsoda galádság!

2009. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!