Szerintem az ember alkotta meg Istent és a vallásokat, leírom miért. Megcáfolnád?
A nagy világvallások kb. 2000 éve, a társadalmak, civilizációk megszilárdulásakor alakultak ki (judaizmus a zsidóknál, kereszténység kicsit később, 1400 éve az iszlám az araboknál). Miért pont ekkor alakultak ki és miért pont ekkor terjedtek el? Miért nem előbb, a törzsi közösségek idején és miért pont a Közel-keleten? Miért nem az eszkimóknál, vagy Afrikában? Miért relatíve fejlett civilizációknál jelentek meg a világvallások alapjai?
Talán Isten megvárta, míg kellően civilizált lesz az emberiség az ige befogadására? Most még civilizáltabb 2013-ban, miért nem ma jön el közénk, a tudomány, technika virágkorában? Lefényképeznénk, akár 3d-ben felvennénk, felvennénk a hangját, hitelesen és pontosan rögzítenénk az igéjét.
A hit maga miért éppen a ködös elméletek és irományok miatt hit (a Biblia változatai, lejegyzései elég zűrösek)? Miért nem jól és hiteles dokumentálható időszakokban jött el közénk Jézus, pl. ma? Nem lenne kérdés a hit ugyanis, hanem tény lenne minden amint mondd, ha bizonyítani tudná, ma nem lenne ez olyan nehéz.
Hogyan lehet az, hogy a nagy világvallások mind közös alapokat használnak (Sarrukín akkád király története a Mózes történetének elődje, a suméroknál a 3-as istenség a szentháromság elődje, Gilgames kereste az örök élet füvét, a kígyó ősidők óta a gonosz jelképe stb.) Miért érzem azt, hogy az emberiség alapvető, ősi kérdéseire ad egyszerű, kézzelfogható, de primitív és téves válaszokat a vallás?
Miért nem érzem a Bibliában Isten ember fölötti erejét és intelligenciáját? Miért érzem rajta, hogy "túlságosan emberi a gondolkodásmódja". Legalább lenne pár dolog a Bibliában, amit nem tudunk értelmezni, de minden olyan érthető. Nem gyanús ez? Az egyértelmű instrukciók? Miért nem utal a biblia már akkor előre, a fejlett ember számára miért nem hordoz hasznos tanításokat? Jézus miért nem ad érthető és tudományos magyarázatot a létezésünkre (amit pl. a mai ember elvárna). Miért nem avat be minket a titkokba részletesebben? (pl. Isten terveibe) Persze könnyű azt mondani, hogy ez nem ránk tartozik, csak Istenre...
Ábrahám is pont véletlenül Mezopotámiából "érkezett" és jelent meg neki Isten, minő véletlen...hogy lehet hogy azóta nincs senki új próféta?
Miért érzem azt, hogy a vallások a társadalom összetartásának, fegyelmezésének eszköze volt? kialakítása a nép irányítását szolgálta mind a mai napig?
Persze a vallásosságra való hajlam emberi dolog, szerintem mindenkiben megvan ösztönösen, de ennek nem az az oka, hogy az ember mindenképp értelmet akar adni az életének? Valami okot, hogy megszületett, hogy létezik és elpusztul, hogy a világegyetem hogyan alakult ki? Az ember miért nem tudja elfogadni, hogy ezeket a válaszokat még nem tudja teljesen megadni, hogy az okokat nem foghatja fel? Hogy a válasz lehet, hogy értelmetlen: az életnek magának nincs semmi értelme. Megint kilyukadunk ott, hogy a vallás pont azért akar értelmet adni az életnek, célokat megfogalmazni, hogy ne bomoljon szét az emberiség? Hoyg ne legyen mindenki hedonista? Tulajdonképpen a vallások egy-két bölcs ember utasításai a társadalom összetartása érdekében, egy kitalált Isten formájában? isten talán ezrét emberarcú, ítélkező valami?
Miért jó az embereknek, ha mindenki ugyanabban hisz, miért térít pl. a kereszténység vagy az iszlám miért igázná le azokat, akik nem muszlimok? Miért érzem ebben is a törzsi logikát, "aki nincs velünk, az ellenünk van"?
és végül: van bármi kézzelfogható bizonyíték Isten létezésére? Bármi tudományosan igazolható, nem feltételezéseken és a cáfolhatóság hiányán alapuló érv, tény, adat, ami igazolja, hogy van valami rajtunk kívül is, valami hatalmasabb?
Már az első mondat sántít.
A Wikipédiából:
"A Mahábhárata (Szanszkrit nyelven: महाभारत; nemzetközi átírással: Mahābhārata, teljes címe Mahábháratajuddham. Jelentése: „Bharata leszármazottainak nagy küzdelme” vagy „Bharata nagy nemzetségének harca”) ősi, mintegy háromezer éves, szanszkrit nyelvű hindu eposz. Mintegy 500 millió hindu számára jelenti a kultúra gyökereit. Százezer versszakával a világirodalom leghosszabb alkotása, nyolcszor hosszabb mint az Iliasz és az Odüsszeia együttvéve."
Szóval a "2000 éve" kicsit csalóka.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!