Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek tényleg...

A vallásos emberek tényleg boldogabbak?

Figyelt kérdés
Akik temploba járnak, sok gyereket vállalnak tényleg boldogok?
2009. nov. 14. 17:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
77%

Igen, de amikor lepontoztam nem volt kedvem írni neki mert annyira nem tartottam fontosnak, csak mikor külön kérte hogy miért lett lepontozva... erre az egy dologra jó a pontozósdi, máskor nem szoktam használni és én is inkább tartom hülyeségnek.

Egyébként ott van még mindig amit neki írtam lehet rá válaszolni, illetve ez a mondat"Attól hogy valaki optimista, még következik hogy boldog is. Sőt azt sem hinném hogy a vallásos emberek átlagban optimistábbak."

De eddig még csak a pontozásról volt szó, pedig én hajlok arra hogy meggyőzzenek... de ha nem hát nem, ezek szerint megtudta miért kapta a lepontozást és elfogadta.

2009. nov. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%
Attól még hogy valaki templomba jár/sok gyereke van tényleg nem lesz boldogabb de a hittel élö keresztények igenis boldogabbak. Számtalan példát látok rá a környezetemben és én is sokkal boldogabb vagyok, minden ateistának kivánom h tapasztalja meg Isten hatalmát, gondviselését. Sokszor történnek rossz dolgok a keresztényekkel, bosszankodunk is h kehet h pl a hitetlen szomszédnak jobban megy a sora de a legjobb az hogy utána rájövünk hogy minden rossz mégiscsak a javunkra volt és ezért (is) boldogok leszünk.
2009. nov. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Hogy függ össze a vallásosság és a sok gyerek? Mi is vallásosak vagyunk, és csak egy testvérem van, az már soknak számít?
2009. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ő is boldog, mert ő is vallásos:


http://www.youtube.com/watch?v=TPSUZuWwauU&mode=related&sear..


"Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa."

Én meg boldog vagyok, mikor ilyet látok. :)

2009. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nem akarok megsérteni senkit, de nekem az a tapasztaltom, hogy a vallásos emberek zsiványok, és pénzéhesek. Tényleg ne haragudjom meg rám senki, de én ezt így látom.
2009. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem akarok megsérteni senkit, de nekem az a tapasztaltom, hogy a vallásos emberek zsiványok, és pénzéhesek. Tényleg ne haragudjom meg rám senki, de én ezt így látom.


Nekem meg az a tapasztalatom, hogy az általánosítás undorító dolog. És én se akarok megsérteni senkit :)

2009. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Aki nagyon hangsúlyozza a vallását, az a zsivány és a pénzéhes.
2009. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én vallásos családban nevelkedtem, de mindenki irigy volt, rosszindulatú, elítélő, és nem tartottam a családomat túlzottan boldognak. Valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy teljesen megvetem a keresztény vallást.
2009. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 igabcsy ***** válasza:

Ez az a kérdés, amiből lehetne ugyan statisztikát készíteni, de egyrészt ahányszor elkészítenék, annyi eredmény jönne ki. Másrészt ez egy nagyon szubjektív dolog.

Mert mitől is boldog valaki?

Azért mert szeretik, vagy mert szerethet valakit, esetleg azért mert rengeteg pénze van, vagy mert van munkája? De van aki már attól is, hogy egyáltalán fedél van a feje fölött. Sőt olyan is aki már attól boldog, hogy kapott egy tányér levest, vagy mert rámosolygott egy ismeretlen járókelő, esetleg attól, hogy van szép családja, háza, munkája és éli a normális emberek gondokkal teli életét.

És persze van aki attól boldog, hogy hisz Istenben, hisz a túlvilágban, vagy egy következő életben, vagy bármiben....

Az ember boldogságát mindig az Ő egyéni igényeinek, elvárásainak a megléte illetve hiánya határozza meg.


Minden boldogtalan ateistánál van boldogabb vallásos, és minden boldogtalan vallásosnál van boldogabb ateista.

Konkrét számokat pedig talán még a Jóisten sem tudna mondani.

2009. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

1. Mit értünk boldogság alatt egész pontosan? (definíció)

2. Az 1-ben meghatározott boldogságnak mi a mértékegysége és mérőeszköze, illetve mekkora mennyiség ebből a normál, nem vallásos boldogság, amihez mérni/hasonlítani akarod a vallásos, templomba járó, sok gyermeket vállalók boldogságát?

3. A boldogság (bár ez beleférhetne az 1-be) tartós, vagy pillanatnyi állapot, időtartamát tekintve?

2009. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!