Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek tényleg...

A vallásos emberek tényleg boldogabbak?

Figyelt kérdés
Akik temploba járnak, sok gyereket vállalnak tényleg boldogok?
2009. nov. 14. 17:22
1 2 3 4
 1/31 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
83%

Nem lehet egy kalap alá venni a vallásos embereket.

Van, aki bűntől rettegve él "vallásosan", a túlvilági büntetéstől tartva próbál betartani szabályokat, ez nem a boldogság jele.

Van aki hálás a Teremtőnek, van aki érzi a Gondviselést, van aki biztosan tudja, hogy nagyjából minden rendben van és lesz, nos, így félelem nélkül könnyebb élni. Tudom.

2009. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Most ez marha nagy általánosítás lesz, de én úgy fogalmaznék, hogy kevésbé boldogtalanok. Kevésbé vágynak elérhetetlen dolgokra, olyanokra amit sohase érhetnek el (anyagiak, szörnyű nagy önmegvalósítás) így kevésbé irigyek és kevésbé megkeseredettek. (Fenntartva, hogy általánosítás)
2009. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
59%
A legkisebb hatás elve nagyon fontos alapszabály, az energiaminimumra törekvés is ebből jön. Akinek van a fejében egy bevált rendszer (séma, vallás, világnézet) az könnyebben él (kevesebb E-val rendez és magyaráz meg dolgokat), tehát boldogabb is lehet egyúttal.
2009. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%
én nagyon boldognak érzem magam ateistaként is... sokkal boldogabbnak, mint pl a nagyon vallásos keresztszüleim
2009. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
szerintem boldogabbak, bár én nem ismerek egyet sem, de a logika azt diktálja, hogy boldogabbak legyenek, mert nincs kétségük a hitükben, hogy létezik valami felsőbb törvény, ami szerint végül a jó fog győzni.
2009. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Hogy boldogabbak-e azt nem tudom,de sokkal kevesebb közöttük a depressziós,mint aki nem hisz Istenben.Ha baj van,az imádság megnyugtat,hitet ad,hogy jóra fordulnak a dolgok,hogy Istennek elmondhatja a bánatát,és kérheti a segítségét.Nem kell ezért pszhiológushoz fordulniuk.
2009. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%

Persze, hogy boldogabbak. A Biblia is írja:

"Boldogok a lelki szegények..."

:)


Egyébként viccet félretéve, nem gondolom, hogy boldogabbak lennének. Ha van hitük, akkor van egy oylan dolguk, amiben máris kételkedhetnek. Előjön a "mi van, ha tévedek?", "mi van, ha tényleg nem igaz?" szerű kétely.

Egy ateista nem él kétségek között ebből a szempontból, mert a materializmusra támaszkodik, ahol vannak természeti törvények, és kész. Persze ateisták között is van olyan, aki hiszi, hogy a materializmus az igazság útja, de ezek elég kevesen vannak.


Összefoglalva én azt mondanám, hogy sem nem boldogabbak, sem nem vidámabbak. Embere válogatja, de átlagban hasonlóak.

2009. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Ha van hitük, akkor van egy oylan dolguk, amiben máris kételkedhetnek. Előjön a "mi van, ha tévedek?", "mi van, ha tényleg nem igaz?" szerű kétely.


Épp a napokban hallottam két - a beszélgetésükből ítélve ateista - fiatal beszélgetését a buszon, azon gondolkodtak, hogy mi van, ha a hívőknek van igaza, mi van, ha tényleg van Isten, ők meg majd jól megszívják, mert nem hisznek benne...

2009. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, de azt kutatók megállapították hogy a vallásos emberek optimistábbak, és tovább élnek. Tehát lehet hogy boldogabbak is.
2009. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, erről egy jó nagy kutatást kellene végezni, hogy megtudjuk mert így mindenki általánosít egy keveset minimum.


Szóval, hogy átlagban boldogabbak e azt nem tudjuk, csak saját ismerettségi körünkben.

De hogy boldogabb tud e lenni egy vallásos, azt bivaly erős ateista létemre is állítom hogy igen, boldogabb tud lenni egy egyszerű ateistától.

Most elvonatkoztatva attól hogy igazuk van-e vagy nincs, de a vallás nekik megnyugvást nyújt, önmegvalósítást, közösséget(templom meg nem tudom hol) meg egy rakás igényüket kielégíti. Nos ez lett volna az elméleti része, engem viszont a 'vizuális része':) győzött meg. Az osztálytársam erősen vallásos, meg a családja is. De nem csak olyan szentfazekak, a srác jó fej, a szülei meg úriemberek, mikor egyszer bejöttek a suliba hozzá puszi ölelés minden játszott, éshát sugárzott róluk a boldogság...

Másnál még nem láttam ilyet, max elégedettséget...

Igaz hogy amikor valaki meggyőződéssel jut el oda hogy isten nincs, se mágia, az is nagyon jó érzés, de nálam elmúlt annak az újdonságnak a varázsa... a hívőknél meg nem mert a fentről ugye állandóan kukkolják...

2009. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!