Vajon miért az önérzetes és egyenrangú nőt hagyták ki a Bibliából, a butácska alárendelt szöszi helyett?
Most Lilith-re és Évára gondolok. A Bibliában az szerepel, hogy a női nem semmiképpen sem egyenrangú a férfival (erre rátesz ugye, hogy Ádámot tudatosan teremtette meg Isten, Évát meg csak után Ádi oldalbordájából, hogy ne unatkozzon annyira). És konkrétan bűnösnek is állítják be. Mindez ahhoz vezetett, hogy nők sokáig elnyomásban (nem a szó szoros értelemben, csupán alárendelt helyzetben) életek.
De mi történt volna, ha Lilith-et is "beleteszik" a Bibliában?
"A Bábel tornyánál is az ellenkezőjét akarták tenni, mint amit a Teremtő mondott.
Erre össze zavarta a nyelveket, azért se lesz úgy ahogy Sátán vagy az emberek akarják."
Mond már meg nekem, hogy Isten milyen jogon parancsolgat az embereknek? Vagy te a gyerekedet a tulajdonodnak gondolod? El sem merem képzelni, hogy mi van a te agyadban...
T. Kerdezo!
Ugyan mondd mar meg, honnan veszed, hogy volt egy Lilith nevu no is teremtve? Mert ilyenrol nem ir a Biblia. Kimondottan Adamot es Evat emliti.
Ha tudsz mutatni erre vonatkozo idezetet a Bibliabol, akkor elfogadom ezt a tenyt. Udv: Judit!
Kedves Filoszmen.
A Teremtőnek hatalma van olyat tenni amilyet Te nem tudsz.
Kérlek menjünk már vissza egy kicsit abba az időbe.
az emberek azért gyűltek ott össze Bábel tornyánál, hogy felépítsék azt, és ezzel ne következzen be azt amit Isten mondott, hogy az emberek töltsék be a földet.
Vagy is ne hogy szét széledjenek, hanem egy helyen legyenek.
Ezt hiúsította meg Jehova azzal, hogy bizonyos számú emberek között össze zavarta a nyelvet azért, hogy ne értsék meg egymást, és a Tornyot ne tudják befejezni, hanem igen is széledjenek szét földön.
Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egy nyelvből kettő let, hanem jóval több.
Vagy is néhány száz ember ilyen néhány száz ember olyan, megint más néhány száz ember amolyan nyelven kezdet el beszélni. Így kialakultak a nép csoportok, későbbiekben nemzetek....
ez semmiség a Teremtőnek, nem kellett tanulni. Mint ahogy az első századi apostoloknak sem kellett nyelveket tanulni, mert a Isten szelleme csoda útján segítette őket idegen nyelvek megértésében, hogy az evangéliumi munka haladjon előre.
Katy Weaver
Katy Weaver
Kedves 12-es válaszoló.
Milyen jogon parancsolgat az embereknek?
Nem a Teremtő, nem "parancsolgat", hanem először is kér, és utasításokkal látja el a teremtményeit, olyan területeken, amihez nem kaptak hatalmat, hogy azt irányítsák.
Mint ahogy a fejlődő gyermek sem tud mindent, mindenre nincs hatalma a felnőttel szembe.
"nem vagyunk a tulajdona"
Nos bizonyos értelemben nem .
Viszont egy bizonyos mértékben alárendeltségben vagyunk, hozzá mérten, amihez engedelmesség jár, mint kiskorú gyermek a szülővel szemben, nem kaphat mindenre szabad kezet.
Ő hozta létre az életünket, és ezzel hálával tartozunk a legkevesebb, hogy igyekszünk szót fogadni.
Ahogy a gyermek is Önként kellene hogy hálát érezzen a szülei iránt amiért az szeretettel vezette, és táplálta gyermekként.
Katy Weaver
Kedves Katy!
Úgy tűnik, semmit sem tudsz az őskorról, amely ie. 4 milliótól ie. 4500 ig tartott. Ennek különösen a vége felé, a Neolitikumban számos emléke maradt fenn.
Bábel tornya csak egy mesés történet és az etimológusok egyetértenek abban, hogy a nyelvcsaládok már ie. 10000 körül kialakultak, gyökereik korábbra nyúlnak, viszont a Babiloni birodalmat csak ie. 2400 körül alapították.
Egyébként sem a legöregebb kultúra, az ókori Egyiptom több mint három és fél évezreden keresztül fejlődött. Története i. e. 3150 körül kezdődött a Nílus menti települések egyesítésével és egészen biztos, hogy más nyelven beszéltek benne, mint Babilonban. Megelőzi még a sumer és az akkád birodalom is.
Megemlítem Sima Qian (magyar népszerű átírással: Sze-ma Csien) A történetíró feljegyzéseit (Shiji, magyar: Si-csi) című őskrónikáját, amely a kínai történelem kezdetét az i. e. 3. évezred elejére teszi.
Az ősi indián kultúrákból is maradtak fenn emlékek, van ami 4500 éves és még csak nem is hasonlítanak a nyelvük.
A kérdéshez meg annyit tennék hozzá az eddigi válaszokhoz, hogy szerintem a Biblia csak tükrözi az általános felfogást, ami eddigre a mediterrán világban kialakult, de valóban nem jól tette, hogy elfogadta a nők hátrányos helyzetét, mert ez nem mindenhol és nem is mindig volt így. Szerencsére a Biblia tekintélyének a hanyatlásával az emancipáció bekövetkezhetett, komoly küzdelmek során, amit a jó érzésű férfiak is támogattak.
Kedves tzolko,
Mivel az első ember előtt nem volt ember ezért nem, valóban nem hiszem el hogy volt "őskor"
Így az általad írt "filozófiát" sem, hogy hogyan alakultak ki a nyelvek"
Katy Weaver
Kedves Katy!
Érdekel, hogy ez a Te álláspontod, vagy a Jehova Tanúi nézete?
Ahhoz viszont mit szólsz, hogy a Babilóniai Birodalom előtt voltak más kultúrák, ahonnan maradtak fenn írásos emlékek.
Ezeket mára egészen jól megfejtették, sőt, a korábbi kép, vagy ékírásos és egyéb jeleket is és teljesen egyértelmű, hogy eleve más nyelveken íródtak.
Arról, hogy a Földön máshol is éltek emberek és a Biblia nem említi, mert megírásakor erről nem volt az íróinak tudomása, a Biblia nem tehet.
Vagy szerinted olyan dolog, ami nincs a Bibliában megemlítve, az nincs is?
Mondjuk a laptopod, amin válaszolni fogsz...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!