Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Ti hány...

Kedves ateisták! Ti hány évesen hallottak először a kereszténységről és kitől?

Figyelt kérdés
Hogyan érintett benneteket a téma?

2013. okt. 8. 19:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#7 értem.
2013. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%
Mélyen hívő katolikus családból származom, első áldoztam, bérmálkoztam, de soha nem hittem benne.
2013. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Elvileg én is az vagyok, hisz megkereszteltek. Sőt, általánosba még hittanra is jártam, de már akkor sem hittem Istenben. Amúgy a szüleim se túlságosan vallásosak, azt tudom, hogy anyukám hisz Istenben, de semmi egyéb, apámmal meg még nem beszéltünk erről. :)


(Egyébként elég esetlen a kérdés, mert szerintem nincs olyan ember, aki ne hallott volna a kereszténységről már nagyon kicsi korától fogva, maximum a barlanglakók ;))

2013. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét nagymamám vallásos volt, egyik falun lakott, másik városban, és mikor náluk voltam, mindketten hordtak templomba, és megtanítottak imádkozni. Akkor hittem is, és hosszas beszélgetéseket folytattam az Istenkével.:)

Aztán megnőttem, megtanultam olvasni,lett belőlem könyvmoly és humanista.

2013. okt. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
4-5 körül, nagymamám mesélt róla. Aztán 9 évesen jártam egy évet hittanra, aztán 8 évig vallásos suli hétfőként fél óra áhitattal meg heti 2 óra hittannal. Igazából úgy érintett, mint bármilyen mese akkoriban. Ezt is úgy fogtam fel, csak itt nem királylányok vannak, hanem Jézuska meg Istenke.
2013. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, hogy 10 évesen lettem megkeresztelve, hogy felvegyenek a gimibe, és valamikor 5 éves koromban egy kedves, öreg rokon azt mondta, én csak egy kis állat vagyok, mert nem vagyok megkeresztelve. Ő nagy állat volt...
2013. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én anyámtól hallottam róla, 15 éves voltam. Szegény elég buta és manipulálható, őt úgy oltották be a hülyeséggel hogy becsengettek a házunkba anya kiment velük beszélni és telenyomatták a fejét ezekkel a sz@rságokkal, és máig jehova tanuja. Sajnálom szegényt, mert azóta nem önmaga, nem él teljes és szabad életet.
2013. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ja és a pénzt azt szedik rendesen.
2013. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%
Amikor a szüleim kiskoromban erőszakkal megkereszteltettek, majd rámkényszerítték a vallásukat. Azóta is hallok róla folyamatosan, ha elmondanám nekik hogy nem hiszek a felhőkön ücsörgő zsidó tündérben, valószínűleg kitagadnának, úgyhogy amíg be nem töltöm a 18at így is marad.
2013. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Frigg ***** válasza:
72%

"Felhőkön ücsörgő zsidó tündér". Nem tehetek róla, de ezen felnevettem :DDD

Nekem elég kicsi koromban meséltek a Bibliából nagyszüleim, de ez a könyv direkt gyerekeknek készült. Szerettem hallgatni/olvasgatni a történeteket, de csak ilyen szinten hatott meg, mint egy mese. Mamámat elkísértem párszor templomba, de inkább unatkoztam. Általános iskolában jött egy "hóbort", hogy én hittanra akarok járni, mert pár barátom is oda járt. Tartott kb egy vagy két évig, a tanárnőt nagyon kedveltem, mert aranyos volt, de szintén semmi egyéb nem mozdult meg bennem. Aztán ennek folyománya lett, hogy 12 évesen megkereszteltek, mert szerettem volna elsőáldozni. Na, itt csukódott be végleg a kiskapu. Kellett gyónnunk is, de nem ám a fülkében, hanem egy szobában, pap bácsi ült egy székben, és le kellett térdelni a szék elé. Rettenetesen megalázó volt (nem történt semmi molesztálás, nem azért írom), nekem nagyon nem tetszett. Az elsőáldozás után nagyjából templom felé sem néztem, már vagy 10 éve, kivéve ha temetés vagy esküvő volt. Ettől függetlenül részemről mindenki abban hisz, amiben akar. Még Cthulhu-ban is, egészen addig, amíg azt nem akarják rám kényszeríteni vagy meggyőzni, vagy jobban tudni, hogy mi a helyes vagy mi a jó nekem :)


23/N (wicca)

2013. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!