Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Ti hány...

Kedves ateisták! Ti hány évesen hallottak először a kereszténységről és kitől?

Figyelt kérdés
Hogyan érintett benneteket a téma?

2013. okt. 8. 19:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Alsó tagozatos koromban hallottam róla úgy, hogy fel is figyeltem rá. Egy darabig hittanra is jártam, hogy jobban megismerjem, de végül nem érintett meg annyira, hogy a vallásosságot válasszam.
2013. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 fairi1 ***** válasza:
Ált. isk. első osztály, "beírattak" hittanra. negyedik osztály befejeztem, ötödik osztálytól már templom közelébe csak akkor mentem ha fotózni szerettem volna, vagy esküvőre hívtak. Ált.isk. végétől stabilan gyenge ateista.
2013. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 sörpocak ***** válasza:
Én óvodás korszakom végére tenném ezt az időt. Drága dédapám ismertette meg velem mesék formájában, amiket naon élveztem, ezáltal mondhatni egy pozitív kezdőlökéssel indultam neki a dolognak. Ált.Isk. felső tagozatában volt matek és kémia tanárom közelebbről is megismertette velem a filozófiád, ezáltal elkezdett érdekelni az életnek nagy kérdései.
2013. okt. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

Amikor megkereszteltek.

Leöntöttek vízzel, nem örültem neki. Még csak meg sem kérdezték, hogy akarom-e. :(

Onnanól már szünet nélkül tudtam róla.

2013. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Kedves keresztény kérdező:

Ne becsüld le az ateistákat, néhányan jobban ismerik a Bibliát mint néhány Jehovista(én kivétel vagyok).

...

Én keresztény családban nevelkedtem, így kb. minden nap hallottam a kereszténységről a szüleimtől, és a vasárnapiskolából.

...

Hogyan érintet: Már akkor utáltam a vallást. A szüleim minden vasárnap és hétfőn kényszerítettek gyülekezetben menni. Olyan fárasztó volt ott ülni.

2013. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerencsére az én szektám nem keresztel gyerek koromban, így szerencsére elkerültem a keresztséget. Így büszkén állíthatom, hogy NEM VAGYOK KERESZTÉNY, és más vallású sem.
2013. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A "hallottam róla" nálam azt jelentette, hogy az osztálytársaim mondták, hogy ők ennek vannak megkeresztelve, meg annak, én meg mondtam, hogy pogány vagyok, mert nem lettem. :)

Azóta se.....

Nem is fogok.....

2013. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

#7: A pogány kifejezés azt jelenti, hogy nem keresztény vallású, de vallásos ~ valamilyen módon.

Az ateista sem helyes kifejezés, mert az ateista azt jelenti, hogy nem hisz istenben, de az ateisták többsége nem hisz a lélekben, reinkarnációban, stb.

2013. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Óvodás koromban kérdezgettem a mamámat a Jézusos és angyalos képeiről, akkor magyarázta el nagy vonalakban. Már akkor is furcsálltam, hogy hihetnek el az emberek ilyen dolgokat és ez a véleményem azóta is változatlan.
2013. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

8-as

Érdekes, engem mindig lepogányoztak. Ami felénk azt jelenti, "nem keresztény", tehát nem vallásos.

2013. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!