Tényleg eleve el van rendelve a sorsunk?
Véleményem szerint az életben előtted álló akadályok, leküzdendő kihívások és megértendő tanulságok előre adottak, bár megjelenésük flexibilis, és az előzőek kimenetelétől függ. Pl. ha csak nem akarsz valamit megérteni, akkor addig jön veled szembe az életed során, amig vagy megérted, vagy beletörsz és meghalsz.
A dolog célja a lélekfejlődés, életek során át.
A körülötted tapasztalható valóság az erre szolgáló rendszer. Van aki ezt "isten"-nek nevez, de az elnevezés közömbös.
Viszont nagyon fontos hogy ne keverjük össze a "jóistennel" meg a "keresztény istennel", ezek az emberek ügyes-bajos dolgaival foglalkozó mikulások a gyenge emberek kiútkeresését jelképezik, akik egymagukban nem képesek szembeszállni a kihívásokkal. Mert akár hogy is, de magunk vagyunk, mi magunk és csak mi oldhatjuk meg, érthetjük meg a soron következő problémát.
Szerintem.
Mindenki saját maga alakítja a sorsát,ha vmiben döntened kell te döntessz nem a sors sugallja hogy mit tegyél,te sodrod a életed arra amerre szeretnéd, én nem hiszek abban hogy meg van irva a sorsom,akkor is én irányitom az életem.
Ha baleset ér vkit az lehet véletlen, rosszkor volt rossz időben,vagy figyelmetlenség,saját hibánkból is lehetnek balesetek,nem hiszem hogy a sors mondja meg hogy most megkell halnod csináld ugy.
Az biztos az élet küzdelem,harcolnod kell a jobbért!!
Ez szellemes volt! Én is remélem, hogy még nem járt le a jegyem.
Azért kérdeztem, mert akkora a káosz ebben a kérdésben(is). A Kelet reinkarnációja, sok-sok filozófiája, meg a kereszténység sok ezer nézete nem teszi egyszerűvé ezt a kérdést. Csak nézzétek meg: az eddig hozzászólók szinte majd mind mást írtak.
Van valami korrekt, ésszerű, no és logikus magyarázat?
Hiszek a szabad akaratban, igaz ha jól tudom ebben a Biblia sem mond mást. De, ahogy fenntebb valaki írta, a reformátusoknak különvéleményük van ebben.
Meg aztán a végzetben való hit tud veszélyes is lenni, (szokott is) egyénre, meg társadalomra is.
Egyértelmű, cáfolhatatlan választ ebben a kérdésben nem fogsz tudni kapni, mindenki azt mondja, amit hisz. Akár keleti filozófiákból, akár a kereszténységből, akár máshonnan veszi a gondolatait.
Én keresztény vagyok, és teológushallgató. (Ami persze nem jelent semmi többletet, mert éppenolyan tudatlan vagyok a kérdésben, mint bárki más. Legfeljebb annyi pluszt jelent, hogy tudom, hogy nagyon képzett teológusok is sokat vitatkoztak már ezen a kérdésen, ugyanis a Bibliában vannak erre, meg arra utaló mondatok is.)
A saját véleményem az, hogy Isten, mivel nem az idő korlátai között él, mint mi, ezért pontosan tudja a jövőnket és a még meg sem hozott döntéseinket.
De szerintem ez teljesen összefér és nincsen ellentmondásban azzal, hogy "idebenn", az időben élve, a saját szempontunkból nézve szabadon dönthetünk egy csomó dologról. Például, hogy megtérünk-e Istenhez, vagy nem.
----
Az egyik előző hozzászólónak:
"Viszont nagyon fontos hogy ne keverjük össze a "jóistennel" meg a "keresztény istennel", ezek az emberek ügyes-bajos dolgaival foglalkozó mikulások a gyenge emberek kiútkeresését jelképezik, akik egymagukban nem képesek szembeszállni a kihívásokkal."
Mondd már meg nekem, hogy mitől lenne gyengébb ember, aki másmiben hisz, mint te? Ez olyan, mintha azt mondanám -de nem mondom !!-, hogy az, aki abban hisz, hogy több élet áll a rendelkezésére az gyenge lúzer, mert beképzeli magának a többit, mert egyetlen élet alatt képtelen rendet tenni a körülményei között.
Tudod, hogy milyen az az "ad hominem" típusú hamis érvelés? Az, amit alkalmazol: nem érvelsz az ellenvélemény ellen, hanem az azt képviselőket szidalmazod. Természetesen szíved joga, hogy nem vagy keresztény, az is, ha ezt a vallást hamisnak tartod, érvelhetsz is ellene, csak tedd tisztességesen, ne a másik ember megbántásával.
Szerintem.
"Mondd már meg nekem, hogy mitől lenne gyengébb ember, aki másmiben hisz, mint te?"
Nah. Szóval nem attól, hogy mást hisz.
Attól, hogy maga fölé rendel valamiféle jótevőt, nagytesót, akinek a létét más nem indokolja (mert ugye aki hisz benne, az is szétkenődik a betonon, ha elég magasról zuhan rá, meg az is aki nem).
Nekem speciel ezért szimpatikusabb a lélekvándorlódsni, mert nem jár ilyen idétlen ellentmondásokkal, viszont megmagyaráz néhány jelenséget (pl. a tehetség mint olyan).
Na de akinek a mikulás a szimpi, hát csak tegye. Ha meg ki is ugrik jó magasról, hogy majd a jóisten megmenti... Hastala vista, baby :)
De ki beszél nagytesóról, jótevőről, mikulásról és hasonlókról rajtad kívül? Felépítesz egy szalmabábot, egy tévesen leegyszerűsített valamit, nyakába akasztod azt a táblát, hogy "ez a keresztény Isten" és leégeted, aztán azt hiszed, hogy ezzel megcáfoltad a valódi Istent, pedig nem, mert nem is arról beszélsz.
A Bibliában leírt Isten egyáltalán nem olyan, amilyennek te leírtad. De ha neked a saját önértékelésedhez az szükséges, hogy másokat leértékelj, tegyed.
Ha a te véleményed az igaz és van lélekvándorlás (amiben én nem hiszek, hanem abban, hogy feltámadunk és Isten előtt adunk számot tetteinkről) de ha mégis a te véleményed lenne igaz, akkor annak a logikája szerint következő életedben jó eséllyel leszel keresztény ember, mivel azok felett ítélkezel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!