Nincs értelme egyik valláshoz sem csatlakozni, mert mind felesleges és kártékony, az erkölcsi útmutatást pedig ugyanúgy megtalálhatjuk akár a görög filozófiában?
A vallások ellentéteket szülnek. Bármikor beleütközhetünk rossz tanításokba. Mégha létezik is Isten, biztos, hogy nincs igaz vallás. Sőt, ha mindenható, és végtelenül bölcs, akkor mit sem számít neki, hogy mi miként vélekedünk róla. Ha meg maga a szeretet, akkor meg pláne nem ítélkezik, elfogadja, hogy számunkra nem ő az első.
+ Hinni vallás nélkül is lehet.
„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam." Jn 14,6
Természetesen nem kötelező egy bizonyos egyházhoz csatlakozni, de ha hiszel Jézusban, szerintem jobb közösségben, mint egyedül.
Közösség?
Milyen közösség? Arról beszélsz, hogy a hívek néha napján elmennek a templomba, ahol senkit sem ismernek. Vagy a gyülikről beszélsz? A közösség lehet iskolai, munkahelyi, sportközösség stb. Nem kell vallás ahhoz, hogy közösségben éljek.
A Biblia meg lehet kamu is. Azért mert a Biblia szava saját magával igazolja az igazát azzal nem megyek sokra.
Mi van, ha a hinduknak van igaza, gondolom a Bhagavad-Gitában is elhangzik ez a mondat, csak más nyelven, más szavakkal.
Hallatlan mindkettőtök pocskondiája!
Dr. Kajtár Béla
A vallásoknak megvan a maga szerepe. Nem tökéletesek, és nem teljesen haszontalanok. Nehéz lenne megítélni, hogy úgy általában véve a vallások több kárt okoznak-e mint hasznot. Íme a tények:
- A vallások nem csak arra képesek, hogy ellentétet szüljenek. A vallás képes összehozni is az embereket.
- A véleményed miszerint " ha mindenható, és végtelenül bölcs, akkor mit sem számít neki, hogy mi miként vélekedünk róla" szintén egy hit. Úgy látszik, te is hiszel dolgokat, egy feltételezett Isten milyenségéről.
- Igen, hinni lehet vallás nélkül is. Ez tény. Ez nem teszi a vallásokat rosszá vagy jóvá!
A "minden vallás rossz" és a "vallás nélküliség rossz" típusú vélemények mind szélsőségesek. Az ilyen szélsőséges nézetek mindig egy konkrét ember nézőpontjából vannak megfogalmazva, és egy másik ember nézőpontjából hamisnak látszódhatnak. Ha figyelembe vesszük azt, hogy sok különböző embernek sokféle nézőpontja van, akkor egyik ilyen nézet sem hamis vagy igaz. Hanem ezek olyan nézetek amik emberek egy csoportjának megfelelőbbek mint a többi nézet. Bár az kétségtelen, hogy a szélsőséges nézetek kevesebb embernek felelnek meg, és az a valószínű hogy a szélsőséges nézetek szélsőséges megnyilvánulásokhoz vezetnek, ezek pedig valóságos (nem elméleti) rosszhoz vezetnek. De ez sem törvényszerű, csak valószínűbb.
Na tessek
Kedves Bela bacsit ( #3 ) begerjesztettetek :)
Én személy szerin jobban szeretem a görög filozófiát, de mi, sajnos, egy butább korban élünk,
ezért is használok időnként vallásos nyelvezetet és kifejezéseket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!