A Mennyország létezése lehetetlen?
Sokan másképp vélekednek a mennyországról. Valamely nézetek szerint egy létező idillikus királyság, van akik szerint csupán egy tudatállapot. Abban viszont minden keresztény egyet ért, hogy van élet a halál után. És ha Istennek tetsző, tisztességes életet élsz, akkor a mennyországba kerülsz. És abban is egyetértenek, hogy ott végtelen szeretet és boldogság veszi majd körül Isten híveit, s nem lesz szenvedés, gonoszság, irigység, se bánat.
De Newton óta már tudjuk, hogy ha van egy erő, akkor lennie kell egy ellenerőnek is, hogy meglegyen az egyensúly. Egyszerűbben: Leegyszerűsítve a világon vannak ronda és szép emberek. Egy ideális világban viszont csak szép emberkék élnek, viszont ha mindenki szép, akkor senki sem az, hisz nincsenek csúnyák, akik közül kiemelkednének a szépek. Hisz minden csak viszonyítás kérdése. A boldogság is. A boldogság a szomorúság pillanatnyi hiányát jelenti, de ha nem létezne szomorúság, akkor boldogság sem, és ez nem csak játék a szavakkal. Ahhoz, hogy megtapasztaljuk a boldogságot, ahhoz néha szomorúnak is kell lenne, úgy mond le kell győznie a szomorúságot, hogy elérje a saját boldogságát. A mennyországban viszont csak és kizárólag boldog lesz az ember, mármint a keresztények szerint. De akkor hogy marad meg az egyensúly? Sehogy. Ha nincs ellenerő, akkor az erő sem jöhet létre. Igazából a nagy büdös semmi állapotában lesznek az emberek. Tehát a mennyország egyenlő a semmivel?!
A mennyország furcsamód nagyon hasonló a kommunizmushoz. Elvben minden jó és szép, sőt már túlontúl is ideális, ezért nevezik utópiának, ami a valóságban nem jöhet létre.
Persze majd jönnek az érvek, miszerint Isten mindenre képes, meg ezt nem érthetjük, de miért alkotta volna meg a fizika törvényeit Isten, ha valójában rosszak, és ezért nem alkalmazhatóak a mennyországban?
Van egyrészt a mennyország, ahol mindenki boldog, másrészt van a pokol, ahol mindenki szenved. Ha nem lennének egyensúlyban, akkor is megoldja Isten, hiszen az anyag és az antianyag egyensúlyát is megbontotta. Egy párhuzamos univerzumban lehet egy kicsit más a fizika.
Az emberek a múltjukból fogják ismerni a szenvedést, és ehhez képest fogják értékelni azt, amit kapnak.
Kezdhetjük a dimenziók magyarázatával:
Isten egy mőbiusz szalagként kezeli a dimenziót, hiszen kint is van rajta, meg bent is és ez csak így lehetséges, hogy ilyenné formálta a tér-idő kontinuumot.
(ha végigmész egy ilyen szalagon, akkor kívülről belülre kerülsz, illetve belülről kívülre és még abban sem lehetsz bizonyos, hogy éppen hol haladsz)
Ilyen esetben még a fekete lyuk eseményhorizontján is kívül, vagy belül lehet jutni és általános relativitáselmélet ide, gravitációs összeomlás oda, simán hanyagolhatjuk a Lorentz-transzformációt, a Riemann-geometriával egyetemben, a Schwarzschild-sugár dacára, mert igaz ugyan, hogy az eseményhorizonton belülre kerülő anyag vagy sugárzás belezuhan a szingularitásba, de azonnal ki is zuhan onnan, mert a tzolko-mőbiusz szalag szindróma ezt parancsolja.
Így látható, hogy a fekete lyuk csupán egy anyagbank, Isten saját magának fenntartja, univerzum teremtés céljára.
Isten lénye sem lehet ezentúl kérdéses, létrejötte is magyarázható, hiszen saját magát teremtette meg, visszamenőleges hatállyal, mert nem csak a tér, de az idő fogalma is változik a vázoltak szerint. A teremtés egy rekurzív folyamat, hiszen akkor teremtette Isten a mindiget, amikor Ő volt, tehát ha nem teremtette volna meg a világot, akkor maga sem lenne, hogy megteremthesse az idővel, vagyis a mindiggel egyetemben.
Világos, hogy a legyen világos(ság) ezzel a következménnyel jár, így hát azt még Isten sem mondhatta, hogy legyen sötétség, mert ugye akkor az volt, így már nem lehetett megint és akkor Isten sem lehetett volna, hogy ezt kimondja, mert nem teremtődött volna meg az idő (és a tér), hogy azon visszamenve kimondhassa a szentenciát, amivel mindent, még saját magát is megteremti, hiszen a "mindig volt" csak úgy releváns, ha van "mindig" és van "volt".
Így hát Isten nem lehet mindenható, mert ha nem teremtett volna, akkor nem hathatott volna a sötétségre, a nem hatásra. Ekkor ugyanis saját maga sem lenne, mert az időt sem teremtette volna meg és így nem lenne sem "mindig", sem "volt", hiszen az sem volt és így Ő sem lehetne, hogy megteremthesse. A térről már nem is beszélek, ezt egészítsd ki Te, hiszen benne van az elméletben, mert ha nem lenne benne, akkor ...
:)
Felbert Zweistein
Először is, bomladó aggyal a sírban bajosan lehetne tudatállapotról beszélni!
Másodszor, tegyük fel, hogy boldogság, szeretet és hasonló mézes-mázas "nagy öleléses" életérzés lenne. Mivel az érzések az agyban születnek, akkor az agyunk is lélekké fejlődne, felboncolnák a lelkünket lélek-agyunk lenne vagy mi? Az alapvető bajok ott kezdődnek, hogy mi is atomokból vagyunk, melyek önállóan nem képesek (az agy atomjaira célzok) gondolkodásra. De menjünk tovább, minden atomokból van, isten is atomokból van, mert ha nem, akkor nem is létezik.
Az emberek azért akarnak hinni a túlvilágban, mert folyton kompenzálnak és nem képesek elhinni azt az egyszerű dolgot, hogy VÉGE! Felbomlunk, látják másokon, hogy mindenük porrá lesz, de mégse képesek beletörődni, mert mindenképp ok-okozati viszonyt keresnek benne. Pl: Miért kék az ég? Azért, mert a napfény úgy verődik vissza, hogy ezt a színt hozza ki a levegő részecskéiből. És ha zöld lenne, vagy lila? Akkor is elfogadnánk, mert nem tudnánk mást tenni és nem is érdekelne minket. Nincs értelme, hogy kék az ég, de mégis az! Vagy miért kell levegő az életben maradáshoz? Ha az állítólagos isten olyan nagy góré, miért nem tudunk víz alatt is ellenni? Azért mert csak! Mert fizikai törvények hatnak ránk. E világ törvényei. Amúgy ha csak emberi lelkek lebegnének a semmiben, mivel a tárgyaknak nincs lelkük, így nem lennének használati tárgyak. Mi lenne? példa rá:
Két szomszéd lélek egymás mellett:
- Ellebegünk, ellebegünk?
- Igen!
- És hova?
- Ide-oda lötyögök itt a semmiben.
Isten, mennyország, sátán? Miről beszélünk? A jövőben minden emberből robot lesz, elég egy chip-et beültetni valahova és robotként fogunk gondolkodni. Istenből is robot lesz? Ahogy változik a jövő, úgy változtatják az embereket is.
A föld nem tart örökké, megyünk a Marsra, ott is lesz mennyország, isten és sátán? Jön utánunk?
A Mennyország létezik (és az ASSZONY van benne).
Ez a titok, amit elrejtettek (és amit gyűlölettel gyűlölnek).
MENNY-ORSZÁG = MENNY-ASSZONY
Szent, amit írok, szent és igaz.
1: Számomra nem attól szép valaki, mert van ronda dolog is. Nem kell egy ronda dolognak lennie, hogy szépnek lássak valamit. A feleségem nem attól szép, mert a településen van ronda nő is. Tehát ha nincs csúnya dolog, akkor bizony attól még mindenki szép.
2: A boldogság-elméleted ugyan ilyen buktató. Nem attól vagyok boldog, mert volt már szomorú napom is. Hiszen akkor soha nem lehetek boldog, sem szomorú, mert csak akkor tudnám megtapasztalni az egyiket, ha már a másikat átéltem. De nem élhettem át a másikat, míg az egyiket nem tapasztaltam meg. Ez körkörös érvelés, nem tapasztalhatnám meg, mert az egyiknek szüksége lenne a másikra, és fordítva. Nem, a világ nem így működik, akárhogy is voksolsz mellette. Az elméleted hamis.
„Ahhoz, hogy megtapasztaljuk a boldogságot, ahhoz néha szomorúnak is kell lenne”
Nem, ahhoz, hogy jobban értékeljük az egyiket, lehet, hogy meg kell tapasztalni a másikat, de hogy akkor lehetek boldog, miután már voltam szomorú… mekkora marhaság ez?
3: „De akkor hogy marad meg az egyensúly?”
Milyen egyensúly? Ki a frászkarika mondta, hogy 1 millió boldog emberhez kell 1 millió szomorú ember? Micsoda badarságot hadoválsz itt össze?
4: „Ha nincs ellenerő, akkor az erő sem jöhet létre.”
Nem zavar, hogy az érzések nem erők?
5: „Elvben minden jó és szép, sőt már túlontúl is ideális, ezért nevezik utópiának, ami a valóságban nem jöhet létre.”
Igen, ebben a világban nem jöhet létre. De a valóságban bizony létrejöhet, mégpedig miután Isten véghezviszi a teljes megváltási tervét. Krisztus királyunk, uralkodónk uralmával, Isten szellemének erejével nemhogy létrejön, de nem kerülhet bele egyetlen egy kis morzsa sem.
6:„de miért alkotta volna meg a fizika törvényeit Isten, ha valójában rosszak, és ezért nem alkalmazhatóak a mennyországban?”
Ki mondta neked, hogy rosszak a fizika törvényei, és ki mondta, hogy milyen törvények lesznek ugyan nem a mennyországban, hanem a földön, mivel a megváltási terv végrehajtása után az új Jeruzsálem lesz itt. Csak te a fizika törvényeit próbálod ráerőszakolni egy nem fizikai érzelmekhez, és értékekhez.
Jel 21,2 És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, a mely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony.
Kedves 19-es!
Alapvető igazságokat próbálsz meg cáfolni. Az erő-ellenerő elv nem csak a fizikában, de az világ bármely területén megállja a helyét. Ezért van szinte minden tulajdonságnak ellentéte. De mondok mást: A feleségednek azért szép, mert szép orra van. De milyen a szép orr? Ha mindenkinek, tehát neki is röffencs orra lenne, akkor azt mondanád szépnek, de akkor meg nem lenne ronda orr!
A pojén meg az, hogy a mennyország valamitől különleges, ha csak egyszerűen boldog lennél, akkor nem különbözne mondjuk a szülővárosodtól, vagy Hawaii-tól. Tehát ott teljesnek kell lennie a boldogságnak, ami meg nonszensz. Hogy miért, olvasd el még egyszer a kérdés alatti szöveget.
De egy kérdés, ha ez a világ csak felkészítés, egy fajta próba, mielőtt tovább lépünk, mégis mi értelme? Ott már minden teljesen más lesz, semmit sem érnek majd a materiális tapasztalatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!