Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi tudják, mi volt...

Jehova Tanúi tudják, mi volt a Beth Sarim? Ezt az incidenst, hogy kummunikálták le a szervezeten belül, vagyis milyen magyarázatot adtak?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 22:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vagyis minden igaz,de utólag jól kozmetikázták. Idézhetek az Őrtoronyban megjelent tévedéskről,helyreigazításokról,Russel bírósági peréről,állítólagos nyelvismeretéről,vagy ezek s mindg meg vannak magyarázva?
2013. aug. 8. 19:36
 12/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem nincs kozmetikázva.

Jehova tanúi nem tévedhetetlenek, ahogy az apostolok sem voltak azok, de Jézus nem oszlatta fel a keresztények egységét, hanem idejében helyreigazította őket.

2013. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Tehát a Biblia értelmezésében és egyebekben nem tévedhetetlenek. Akkor,miért kéne nekik elhinni bármit is?
2013. aug. 8. 20:30
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

A Biblia szerint egy minden nemzetből való kis csoportot választ ki a feladatok elvégzésére, és ez egyetlen csoportra sem illik rá, ha jól megnézzük.


Egyetlen csoport sem kapta meg azt a kiváltságot, hogy Isten nevéről neveztessen, hogy világméretű prédikáló és tanítványképző munkát végezzenek teljesen díjmentesen, és önkéntes adományokból tartják fent magukat, nem képezve részét ennek a világnak ha itt is kell élniük.

S még sorolhatnám a bibliában leírt azonosító jelét eme Jézus támogatását élvező embereknek.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Mint köztudott a birka egy nagyon buta állat,ráadásul mindig arra megy amerre vezetik,vagy terelik.

De azért köszönöm a minősítést!

Azt viszont nem értem,hogy miért jó némelyeknek az ha szidhatják,vagy minősíthetik mások elmeállapotát.

Soha nem szoktam másokat pocskondiázni,vagy szidni,sőt más vallású embereket sem,pedig lenne mihez viszonyítanom,mert én is református voltam régen.


A kérdezőnek válaszolnék:az,hogy mi volt régen,és igaz volt-e vagy sem,mi nem tudhatjuk.

Nem hiszem,hogy nekünk kellene ezt a dolgot kimagyarázni,mivel nem mi követtük el ,ha ugyan igaz is volt.

Úgy gondolom,hogy más valláshoz tartozó hívek sem magyarázkodnak a tisztségviselőik hibáiért!

Senki sem tökéletes,mindenki a saját tetteiért fog felelni!

2013. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös! Az,hogy mi tudható és mi nem sok esetben nem is kérdés. Ez egy pontosan tudható eset,hiszen következményeiben világos,bármit magyaráznak köré egy sajátos lojalitással. Ez nem rombolja a szervezeti megbízhatóságot? A Főnöknek kár valami,ami a többieknek nem? Akkor ez egy hierarchikus rendszer,csak nem ezt kommunikálják.

Egy másik: az Örtoronyban miért változtatnak dolgokat,Biblia idézeteket az ellentétére,majd vissza évekkel,évtizedekkel később?Ez nem a hiteltelenség útja?

2013. aug. 8. 23:26
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves sebész úr!


Elnézést kérek, ha megbántottam, nem volt szándékom. Csak jelezni akartam, attól még, hogy valaki okos, attól még simán lehet megvezethető. Persze az okos is relatív fogalom, más dolog orvosi könyveket bújni és más dolog észrevenni egyes vallási csoportosulások visszásságait, hazugságait és abszurd nézeteit.

2013. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!