Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi utal arra, hogy a Bibliát...

Pendulum92 kérdése:

Mi utal arra, hogy a Bibliát Isten íratta?

Figyelt kérdés
Szeretnék normális válaszokat, és a kérdés pedig nem provokációnak van szánva.
2013. júl. 19. 21:25
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
#30 és melyik az?
2013. júl. 21. 19:54
 32/46 anonim ***** válasza:
0%

"DE, DE, most mondtál ellent

magadnak!!!! Ugyanis nem a tudomány

felelős az emberek haláláért hanem

megint csak az emberek ostobasága!!!

Most valami irtózatosan nagy hülyeséget

mondtál és remélem ezt te is beismered.

Ha a vallást nem lehet hibáztatni

semmiért sem akkor a tudományt sem

hisz nem ezek a hibásak hanem, az

emberek,, ellenben te most a tudományt

támadtat meg a szavaiddal,és ebből

látszik,hogy elvakult vagy."


Na deee én csak feltételes módban írtam, nen vetted észre a "lehetne" szóból? Tehát úgy értettem, ha azon logika szerint néznénk a dolgokat, mint ahogy azt a kedves 20-as hozzászóló tette. Valójában az egésszel én is csak azt akartam kifejezni, hogy ostobaság így egymásra mutogatni, mert kilométereket lehetne írni arról, hogy melyik oldal hol mit hibázott, elnézést, ha félreérthető voltam.

2013. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg Istentől imában. Válaszolni fog rá és megfogod találni ha valóban keresed. Hisz tudod, aki keres az talál. :)
2013. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg nagyon is

számít,hogy kik írták a Bibliát! Ember

írta akit megkísérthet a Sátán! "


Jól látod a dolgokat, az eredeti Bibliatekercsek ugyan Isteni ihletés alatt íródtak, de a másolások, fordítások sorozata után keletkezheztek és keletkeztek is hibák, sőt, még szándékos félrefordítások is, azomban ez nem jelenti azt, hogy a teljes Biblia fényében ezek nem lennének felismerhetőek. Isten gondoskodott arról, hogy az ő szavát ne tudják visszaállíthatatlanul elferdíteni.


" Amúgy

tényleg tök mind1, az tényleg csak 1

könyv marad tele betűkkel, de legalább

lenne egy közös értelmezés amit

mindenki elfogad! Már nem is tudom

hány féle keresztény létezik csupán 1

könyv pontatlansága miatt!"


Igen, sajnos ez így van, de senki sem mondta, hogy ennek nen így kell történnie, valójában Pontosan ez is le van írva a Bibliában, hogy rengeteg lesz a tévtanítás, mint ahogy már Jézus idejében is rengeteg volt a tévtanító.

2013. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 sörpocak ***** válasza:

Istvan35-nek:


A "lehetne" szócskát nagy hirtelen tényleg nem vettem figyelembe.Vagy csak egyszerűen rossz hangnemben olvastam fel magamnak, ezért bocsánatot kérek. Viszont attól még ez legyen 1 tanulság mindenkinek! Már csak olyan szempontból is,hogy mindenki olvassa át azt amit írt még mielőtt elküldi az üzit, mert a viták min. 1/3-a a rossz fogalmazás miatt van. :S


Másrészről pedig a Biblia értelmezés: Én a próféciáknak nem adok nagy hangsúlyt mert én is kitudnék találni néhányat ami 100% hogy be fog következni. De ezektől függetlenül is fenn áll az a..hát most nem tom mi a legjobb szó rá.."veszély" hogy valaki rossz családba születik és akaratlanul is a téves tanokat fogja követni. Ha Isten megkegyelmez ezeknek az embereknek az lehet egyszerre igazságos és igazságtalan is, mivel mindig ott van a bűvös mondat: "Hiába született rossz családba attól még választhatta volna az igaz hitet"


A lehetőség valóban fenn áll,de hát hiába igaz ez a "kifogás" attól még nem mindig kivitelezhető...Nem szeretnék most oldalakat teleírni hisz szerintem úgy is mindenki tudja mire gondolok.


Mást nem is akarok mondani...igazából az kellene,hogy mindenki más szemszögből tudhasson látni, de sajnos erre nincs esély.(nem arra utalok hogy mindenki szűk látókörű hanem arra,hogy a pápa sem fog ateista ként gondolni egyik napról a másikra) Ha még ezek után sem lenne egyetértés legalább nagyobb lenne a megértés egymás iránt.

2013. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
mindent az emberi ostobaságra fogni...
2013. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"Én

a próféciáknak nem adok nagy hangsúlyt

mert én is kitudnék találni néhányat ami

100% hogy be fog következni."


Bocsi, de azért én kétlem, hogy mondjuk 3000 évre előre tudnál olyan részletekbe menő prófécia sorozatot mondani, mint a Biblia Istene, ami még 100 százalék, hogy be is fog teljesedni.

2013. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 sörpocak ***** válasza:

Hát azért nem tudnék mindent megjósolni az igaz,de ilyeneket pl. hogy kételkedni sőt támadni fogják a vallást amit képviseltek,,meg hogy háborúk sokasága fogja felütni fejét és uralkodók hagyják egymagában a trónt stb. ezek is próféciák ami minden vallásra igaz lehet (legalább is az első) a második jóslat meg szintén mindig igaz szokott lenni hisz 50-100 évente általában kiszokott törni 1-1 háború. Ilyeneket azért tudnék írni,úgy hogy igazak lesznek, pedig meg se erőltettem magamat.


Ha az ember belegondol akkor a prófécia írás is egy találós talány.Megvannak a maga kis trükkjei pl. sose írj konkrét dátumot, ne nevezz meg helyszínt vagy ha megnevezel akkor legyen nagyon nagy kiterjedésű (pl. maga a világ :D ) stb.


Ezzel nem azt akarom mondani,hogy minden jóslat egy nagy merő humbug,de azért van köztük néhány amit bárki megírhat/megírhatott anélkül,hogy ne lett volna/lenne igaza,miközben ő maga sem tudja 100%-osan.

2013. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Isten nem létezik! Mert már régen elpusztította volna ezt a földet, annyiszor lett volna már rá oka! És még senki sem látta!
2013. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Utolsónak. Isten ezt mondta szívében az özönvíz után: „Soha többé nem átkozom meg a földet az ember miatt, hiszen az ember szívének hajlama már ifjúságától fogva rossz, és soha többé nem sújtok csapással minden élőt, mint ahogy cselekedtem. Míg csak tartanak a föld napjai, soha nem szűnik meg a vetés és az aratás, a hideg és a meleg, a nyár és a tél, a nappal és az éjszaka.”


Arra pedig, hogy nem látta senki és azért nem létezik... Látta már valaki az elektromosságot? Látta már valaki a levegőt? Látta már valaki a rádió frekvenciát? Nem, nem látta még senkit, ahogy Istent sem, de mint ahogy az előzőben felsorolt dolgok is léteznek mert érezzük hatását, úgy Isten is létezik, mert érezzük jóságát és szereetét.

2013. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!