Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek minősül az, aki hisz...

Minek minősül az, aki hisz Istenben és Jézusban de nem imádja a Bibliát, és nem szó szerint értelmezi?

Figyelt kérdés
Ateistáknak az ilyen keresztény és a keresztényeknek eretnek?

2013. júl. 14. 16:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: Milyen igaz, milyen igaz. Az élő példa a 18 as jehovista bartátunk. Tudod 18 én viszont egyáltalán nem szeretnék veled találkozni a paradicsomban. Mindenki kerüljön oda ahova való. Te pedig a hamis isten imádatért sajna pokolra, de hát mindenki a maga sorsának kovácsa. Senki nem kényszerített erre az útra. Milyen szép is ez a Szabad akarat... ;)
2013. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Pendulum92 ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az igazán ortodox, hagyományos kereszténység sem vette szó szerint a bibliát, mint pl. a Teremtéstörténetet. Inkább mélyebb értelmet keresett benne. Ez a vegyük szó szerint a Bibliát "újkeletű" dolog. Szerintem a Biblia lealacsonyítása.


Ha nem értelmezed szó szerint a szavait, de még is olvasod, tiszteled, és a mélyebb értelmét keresed, nem ítélhet el senki(maximum néhány vallási fundamentalista)

2013. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek :)

Plusz én úgy hiszem, hogy Isten a Szentlelke által, ami ugye végső soron ő maga meg tudja neked mondani, hogy hogyan kell értelmezni egy egy részt.

Én meg pl amíg tudom, hogy nem vagyok képes, csak max szó szerint, vagy kifordítva értelmezni a Bibliát, addig nem is nagyon olvasom, hanem inkább meghallgatom más emberek hogy látják, meghallgatok pár tanítást, stb. Úgy is látszik valakin, hogy mennyire őszintén, és Isten szerint avagy inkább saját magától tanít/mond valamit.

2013. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem végtére is mindegy miben hiszel. Az alap szabályok, a 10 parancsolat megszegését a mai társadalmi normák sem nézik jó szemmel. Belőle van amit egyenesen büntet a törvény is.

Ha nem hiszel Istenben, de úgy élsz mint egy jó keresztény, tehát törekszel mindig a jóra, nem bántasz meg szándékosan embereket, tudsz bocsánatot kérni, segítesz a rászorulókon, kedves vagy az emberekhez, szereted őket és még sorolhatnám. Ezeket az alap dolgokat (mert ugye az egész vallás a Szeretetre épül) a legtöbb ember igyekszik betartani.

Persze ha imádkozol rendszeresen, eljársz Szentmisére(nem csak évente 1x), gyónsz néha-néha, ezek azért plusz pontok, de csak ha simán "jó ember" vagy akkor szerintem vagy helyed a Paradicsomban. Ha előtte egy kis időt is kell a tisztítótűzben töltened, végül a Mennyországba jutsz.

Ahhoz hogy a pokolra juss tényleg nagy bűnt kell elkövetned.

Isten irgalmas!

2013. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 HudsonHawk ***** válasza:

Visszatérve az alap kérdéshez:


"Nem hiszem, hogy az üdvösséghez csak egy út vezet. Nem hiszek a test feltámadásában."

Kedves Kérdező ha ezekben nem hiszel, akkor nem hiszel Jézusban sem, mert ez az Ő lényeg, ezért jött el. Így nem vagy keresztény, csak valaki aki hisz a természetfelettiben


Isten is és Jézus is a Biblia felé tereli az embert. "A hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által..."

Nem mellesleg a János evang. így kezdődik: Jézus a testé lett ige...

Így ha Isten kéri, hogy olvassam a szavait én szívesen teszem.


Magától érthetődik, hogy a Bibliát nem mindíg lehet szó szerint érteni. Másképp kel kezelni egy verset, egy történeti leírást, egy teológiai értekezést. Érdekes lenne egy kalap alá venni Petőfit, Jókait, Platónt és a Káma Szutrát : )

2013. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én hiszek Istenben és az Sátánban, de a többiek hidegen hagynak(többiek alatt Jézust, a szenteket, és a papokat értem), Néha szoktam beszélni Istenhez, de a fizikai törvények által leírt világban élek
2013. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!