Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek minősül az, aki hisz...

Minek minősül az, aki hisz Istenben és Jézusban de nem imádja a Bibliát, és nem szó szerint értelmezi?

Figyelt kérdés
Ateistáknak az ilyen keresztény és a keresztényeknek eretnek?

2013. júl. 14. 16:43
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10.-es, te nem olvastad el a kérdést vagy nem értetted meg?
2013. júl. 14. 20:56
 12/26 anonim ***** válasza:

Az ilyen személy névleges keresztény


S hogy miért?

Egyrészt azért, amiért a 10-es válaszoló leírta.

Isten szavára Jézus azt mondta, hogy az az abszolút igazság.

És ezzel szentelje meg az embereket.

(János 17:17) 17 Szenteld meg őket az igazság által; a te szavad igazság.


Vagy is Isten a szaván keresztül tud megszentelni minket, mivel abban van leírva, mit kell tennünk, vagy nem tennünk, hogy Isten szemében elfogadhatóak legyünk.

Ha ezt nem ismerjük, hogyan tudna Isten megszentelni a szavával?

A Biblia mindig is szerves részét képezte a keresztények életének az ókorban Jézus korában és ennek ma sem szabad más kép lennie.


S mivel Isten szava az igazság, ezért az abban leírtakat alkalmazók és az ezt a könyvet használók tartanak ki az igazságban.

2013. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
A Biblia nem imádati tárgy, hanem Istentől való lámpás, vezetés az életre.
2013. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Te nem vagy keresztény. Akkor ez a válaszom. Egy olyan ember vagy, aki tudja, hogy van Isten, de büdösek neki a szabályok és magasról tesz rájuk. Talán ezt a stílust megérted, mert a kultúrált nem az erősséged.

Biblikusan válaszolva: nem tartozol Isten sátorába.

2013. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
XD Bírom, amikor a keresztények magukhoz édesgetik és szép szavakkal visszaterelik az elveszett juhokat. Milyen szép is ez... :D
2013. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
14.-es Hát nem is szeretnék veled egy sátorban lenni, ha ilyenekkel lenne tele a Mennyország,ráadásul egy örökkévalóságig akkor köszönöm, de nem kérek belőle :D
2013. júl. 14. 22:03
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Fú kérdező, te vagy az én emberem! Én pont ugyan így gondolkodom, mint te! Igazából nekem tök mindegy, hogy hogy hívnak minket, egy a lényeg: senki ne akarja megmondani nekem, hogy tiszteljem és szeressem Istent.


10-nek üzenem:


Ha te csak egy könyvből tudod kiolvasni mit szeretne tőled az Isten akkor szerintem pont hogy te nem vagy igaz hívő. Igazábó ezt érezni kell. Képzeld, én még csak nem is olvastam a bibliát, mégis tudodm, hogyan éljek Istennek tetsző életet.

"Hogy hogyan kell élni, gondolkodni és érezni?"


Nos ha még ezeket sem tudod, te egy igazi robot vagy. Csak utasításokat hajtasz végre a tőled telhető legjobb módon attól függetlenül, neked ez tetszik e vagy sem. Az ilyen embert katonának vagy szolgának hívják, de nem hívőnek. Én pont hogy úgy irányítom az életem, hogy az Isten akaratával egybe vágjon és nekem is megfeleljen. Nem erőltetek magamra semmit. Te úgy akarsz megfelelni valakinek, hogy közben az elvek miszerint élsz lehet teljesen ellentmondanak annak ami te magad vagy. Jobb lenne ha azonosulnál ezekkel nem pedig katonásan betartanád őket. Csak egy egyszerű példa: Ne azért ne akarj lopni, mert benne van a paracsolatokban, hanem mert tudod , hogy azzzal megkérosítasz mást és ezzel neked nem is lesz több. Sőt! Remélem érted mire gondolok.


"Hogy mi a helyes és mi nem? Vagy te majd eldöntöd? "


Valójában igen, majd én eldöntöm, mert meg tudom ítélni józan paraszti ésszel is, hogy amik a parancsolatokban benne vannak azok megszegése helyes e vagy sem. Sőt, azt is meg tudom ítélni amik nincsenek is szabályként lefektetve. Ha te tételesen veszed a biblia minden szavát és arról mondjuk nem ír, hogy bűn e illegálisan letölteni a netről dolgokat akkor te azt nyugodt szívvel megteszed mert nem írt a biblia róla semmit? Kicsit gondolkodhatnál.


Nem hiszem, hogy Isten azt várja tőlünk, hogy agyatlan zombikként teljesítsük minden parancsát anélkül, hogy megértenénk őket.Persze megértem, hogy vannak olyan emberek akik útmutatásra szorulnak, mert enélkül elvesznének. Nekik, és úgy látszik neked is készült a biblia.


Szerintem. Lehet ezzel vitatkozni, várom is az ész érveket...


Na legyen szép napotok. ;)

2013. júl. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A ti döntésetek. Épp tegnap olvastam rólatok, mivel ti is benne vagytok a Bibliában. És igazság szerint sosem akarnék ilyenné válni, nagyon taszítóak vagytok, de én mégis remélem, hogy együtt leszünk a Paradicsomban, mert az ellenkezője a pokol, senki emberfiának nem kívánom. Ti azért vagytok, hogy lássam milyen ne legyek. Igazi példaképek.
2013. júl. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hát kedves válaszoló.

(Lukács 4:16, 17) Jézusnak . . .ahogy szokása volt sabbatnapon, bement a zsinagógába, és felállt olvasni. 17. . .


Maga a megváltó Jézus is fontosnak tartotta, és a Többi ember is aki Istenhez tartozik.

Te nem...

Sőt

(Máté 5:3) 3 „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mivel övék az egek királysága.

(Máté 5:6) 6 Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságosságot, mivel megelégítik őket.


Az igazság pedig Isten szava a Biblia

TE pedig azt mondod erre, hogy nem szükséges.

Sőt Jézus kijelentette:

(János 4:23) 23 Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt.

Jézus azt mondta, hogy az Atya olyan embereket keres akik szellemmel és gazsággal imádják.A Szent szellem által ihletett Biblia az igazság, tehát aki a bibliában leírtak szerint él, és azzal összhangban cselekszik, amit olvasni kell

Te ezek ellen beszélsz...


(Jelenések 1:3) 3 Boldog, aki fennhangon olvassa, és akik hallják e prófécia szavait, és akik megtartják a benne megírtakat, mert a meghatározott idő közel van.


(Zsoltárok 1:2) Boldog ember . . .És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

(5Mózes 17:19) 19 Legyen az nála, és olvassa élete minden napján, . . .

(Józsué 1:7, 8) . . .. 8 Ne távozzon el szádtól a törvénynek e könyve, olvasd azt halk hangon éjjel és nappal, hogy mindent gondosan úgy cselekedj, ahogy abban megíratott. Mert így sikeressé teszed utad, és bölcsen fogsz cselekedni.


A Bölcsesség hiányáról tettél tanúbizonyságot, a biblia ítéli el a szavaidat...

2013. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
17.-nek Én olvastam (olvasom a Bibliát), de pont azért óvakodnék szó szerint venni, mert látom, mennyire ki lehet csavarni, szövegkörnyezetből kiemelve, az itt jelenlevő kedves idézgetők, akiktől a hideg kiráz, ontják magukból az igéket, és a szeretet vallásából valami egészen mást csináltak. Tehát látom, hogy egy lelki beteg ember, ha magára marad a Bibliával, több kárt okoz magának, mintha nem is olvasná.
2013. júl. 15. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!