Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hisztek Jézusban hogy tényleg...

Hisztek Jézusban hogy tényleg létezett?

Figyelt kérdés
És mi van akkor ha egy elmebeteg ember volt, aki azt hitte magáról, hogy Ő Isten fia?
2012. febr. 3. 19:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%
nem
2012. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Antimod ***** válasza:
62%

"És mi van akkor ha egy elmebeteg ember volt, aki azt hitte magáról, hogy Ő Isten fia?"


Ha valóban ő mondta, amik le vannak jegyezve, akkor nagyon bölcs "elmebeteg" volt.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Adam934 válasza:
85%
Én igen. És ha csak egy elmebeteg ember lett volna akkor nem tudott volna ilyen szilárd egyházat alapítani ami több mint 2000 éve létezik. Annyi embert maga köré gyűjtött és a tanításaival mindenkire hatott, nem csak az ő idejében hanem még most is sokan térnek meg és keresztelkednek meg. De ha a Bibliai bizonyítékban nem hiszel, vannak olyan feljegyzések amiben leírják hogy keresztrefeszítettek egy Jézus nevű ember, ami persze egy laikusnak édes kevés bizonyíték. Ahhoz hogy eltudd hinni, hogy létezik ahhoz Te is kellesz, mert ha befogadod azt amit a Bibliában leírnak akkor Te is tudni, érezni fogod h létezett és el is hiszed.
2012. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
létezett de pár-száz éve bárkire ráfogták h boszorkány és kivégezték majd pont 2000 éve okosabbak voltak az emberek
2012. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
50%
csak egy pasi volt aki jól bűvészkedett
2012. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
66%
Bár csak én is olyan elmebeteg lennék...
2012. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
0%
Szerintem létezett Jézus, és az sem kizárt, hogy valóban a "jót" akarta megtanítani az embereknek, de nem könnyű egy egész tömeggel megértetni magad, főleg ha az 2ezer évvel ezelőtt volt. Van egy film: Az őslakó (The Man from Earth). Természetesen fikció a film, és annyiból áll hogy ülnek egy szobában és egy hosszú történetet mesél el az egyik emberke, viszont elgondolkodtató, és érdekes.
2012. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
35%

"csak egy pasi volt aki jól bűvészkedett".

Na ez aztán a nagy attrakció,a nagy mutatvány,hogy valaki meggyógyítja a vakot,a csonkabonkát,mindenféle gyógyíthatatlan beteget,,még a leprást is,lecsendesíti a vihart,a háborgó tengert,jár a vizen. Na ez aztán a mutatvání!

És mindezt befejezi azzal,hogy hagyja magát megfeszíteni "csupán" azért,hogy az emberek ámuljanak rajta,és hogy még fokozza ,tanítványai szemeláttára felemelkedik,s mondja: "Én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig." akkor meg eltakarja egy fényes felhő. Na ez aztán a bűvészet! S még ezt is fokozza azzal,hogy akik hisznek benne - mint pl.én is - tapasztalják.jelenlétét,segítségét a gyakorlatban. Az élet dolgaiban.

Nade hagyjuk. Végülis hinni nem kötelező.De én is javaslom több okból.

2012. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
21%
mint tudjuk Jézus zsidó volt. ez az egész cirkusz a bibliáról a legjobb üzlet. csak hát pórul járt a végén..mint tudjuk sztem élt.
2012. febr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
ott voltál amikor megyógyítota a vakot?
2012. febr. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!