Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hisztek Jézusban hogy tényleg...

Hisztek Jézusban hogy tényleg létezett?

Figyelt kérdés
És mi van akkor ha egy elmebeteg ember volt, aki azt hitte magáról, hogy Ő Isten fia?
2012. febr. 3. 19:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
54%
Szakértők megvizsgálták az evangéliumokban fentmaradt beszédeit Krisztusnak. Egyértelmű számukra, hogy Krisztus a beszédei alapján a legkevésbé sem elmebeteg beszédei. Ha viszont nem elmebeteg, akkor normális. Most már csak az a kérdés, hogy igazat mondott-e vagy sem. Rengeeg próféciája maradt meg, melyek akkor is és a mai napig is betöltődnek. Akkor viszont nem hazudott. Krisztus Isten egyszülött fia, ki által nyerhetünk üdvösséget, kit feltámasztott az Atya, a világ teremtő Istene.
2012. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Akkor nem. De amikor megbocsájtott és új életet adott, a régi értelmetlen(ateista) helyett, akkor igen ott voltam!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%
Hiszek Jézus Krisztusban, és abban is, hogy Ő Isten fia volt.
2012. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem volt elmebeteg.egy magas intelligenciájú,szeretetteljes lény volt,csak olyan dolgokat mondott,tett,amik egyes embereknek nem tetszettek,és keresztre feszítették.tudta,hogy ki ő,miért jött a földre,és azt is,hogy meg fogják ölni.de belátta,hogy hogy ez hozzátartozik az életéhez,mert így tudja beteljesíteni önmagát.
2012. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
41%
Abban a korban rengeteg profeta volt. Neki sikerult "befutnia"
2012. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest,hogy mekkora médiája lett, a környező népek semmit nem írtak róla,mint ha nem is létezett volna.
2012. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:

Hisztek Jézusban hogy tényleg létezett?

És mi van akkor ha egy elmebeteg ember volt, aki azt hitte magáról, hogy Ő Isten fia? A második kérdés válaszol az elsőre, miszerint elhiszed hogy létezett. Gondolom az Isteni voltában kételkedsz. Az előttem lévők okosan bebizonyították , hogy valóban Isten fia volt és érted halt meg a kereszten, hogy ne menjél a pokolba. Ezt azért gondold végig. Másrészről ma is él, hisz ismerek egy embert aki egész életében béna volt, és elment ilyen keresztény karizmatikus összejövetelre és meggyógyult és ma már a saját lábán jár, mondom én láttam. szval csodák most is vannak, Jézusnak Istennek kell lennie.

2012. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

[link] Ezt olvasd el,bizonyítja Jézus létét. Ugyanakkor nem értek egyet azokkal a válaszolókkal,akik azt írják,hogy Jézus jó ember volt,tanított,de kicsesztek vele,mert megfeszítették. Ő nem azért halt meg,mert pórul járt,hanem azért,hogy meghaljon a bűneinkért. Mert ő volt az,aki bűntelen volt,és így magára vehette az embereknek bűneit,amikor meghalt,és halálának részletei kísértetiesen megegyeznek az Ószövetségben megjövendölt messiási próféciákra. Tehát,mivel az Ószövetséget már egyre kevesebben kezdik kétségbe vonni,elmondhatjuk,hogy innentől kezdve már csak rajtad múlik,hogy hiszel-e abban,hogy Jézus a Te bűneidért is szenvedett embertelen kínokat,és hogy a Te bűneidért is halt meg.

[link] Ezen az oldalon pedig a Biblia hitelességét bizonyítják be nagyon erős érvekkel.

2012. febr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Ami ,vagy Aki történelmi tény az nem hit kérdése,hiszen azt már tudni lehet.
2012. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Igen hiszek Jézusban.Azért vagyok teljes mértékben meggyőződve róla, mert a Bibliában le van írva, hogy Isten több alkalomkor is kinyilvánította, hogy Jézus az Ő szeretett fia.Azok a próféciák, amelyek a Messiásra vonatkozóan előre meg lettek jövendölve Jézuson mind beteljesedtek.
2012. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!