Miért pontozzátok le Katy Weavert?
(2Timóteusz 3:16) 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos . . .
PÁL apostol ezekkel az erőteljes szavakkal beszélt a Biblia páratlan értékéről. Ő természetesen a Bibliának arra a részére gondolt, amely akkoriban már létezett, vagyis azokra az írásokra, melyekre ma az emberek általában Ószövetségként utalnak. De a szavai alapvetően a Bibliának mind a 66 könyvére ráillenek, azokra is, melyeket Jézus hűséges tanítványai írtak az i. sz. I. században.
? Az I. századi keresztények hittek ebben, és az igaz keresztények azóta is ezt vallják. A XIV. századi angol lelkész, John Wycliffe például úgy tekintett a Bibliára, mint „az igazság csalhatatlan mércéjére”. Egy bibliai szótár azt a megjegyzést fűzi Pál fenti szavaihoz, hogy az Isten általi „ihletettség garantálja, hogy mindaz, amit a Biblia kijelent, igaz” (The New Bible Dictionary).
Figyeld meg, hogy Pál azt írta, hogy Timóteusz ’csecsemőkorától ismeri a szent írásokat’. Ha Timóteusz ennek a levélnek a megírásakor a 30-as éveiben járt, ahogyan azt sokan feltételezik, akkor Jézus halála idején volt csecsemő. Ekkor az Újszövetségből, vagyis a Görög Iratokból még semmi sem volt leírva. Timóteusz édesanyja zsidó volt, tehát a szent írások, melyekre Timóteuszt kisgyermekként taníthatta, minden bizonnyal az Ószövetség, azaz a Héber Iratok volt (Cselekedetek 16:1). Amikor Pál ’a teljes Írást’ említette, kétségkívül a teljes Ószövetségre is gondolt, az áldozati előírásokkal és a családfákkal együtt.
(2Péter 1:21) 21 Prófécia ugyanis soha nem hozatott ember akaratából, hanem Istentől szóltak emberek, amint a szent szellem vezette őket.
Ebből következik, hogy a végtermék valóban „Isten szava” (1Tesszalonika 2:13).
(1Tesszalonika 2:13) 13 Igen, ezért van az, hogy szüntelenül hálát is adunk az Istennek, mert amikor az Isten szavát kaptátok, melyet tőlünk hallottatok, nem emberek szavaként fogadtátok el, hanem pontosan akként, ami igazából, Isten szavaként, amely munkálkodik is bennetek, hívőkben.
Az „Istentől ihletett” kifejezéssel fordított görög szó betű szerint azt jelenti: ’Istentől lehelt’. Isten „lehelte” bele a mintegy negyven író elméjébe mindazt az információt, melyet ma megtalálunk a Biblia könyveiben.
Jézus, az Isten Fia, a legnagyobb értéket tulajdonította Isten Szavának, amikor kijelentette: „A te Szavad igazság.” Követőinek ezt mondta: „Ha megmaradtok az én beszédemben, valóban az én tanítványaim vagytok, és akkor megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket” (Ján 17:17; 8:31, 32). Valóban erőteljes ez a beszéd, amelyet Jézus az Atyjától kapott. Ez Isten szava. Halála, feltámadása és Jehova jobbjára való égbemenetele után Jézus további kinyilatkoztatást adott Atyja szaváról. Ez magában foglalja az Isten áldásairól szóló gyönyörű leírást is a paradicsomi földön élő emberiség számára. Majd Isten utasította János apostolt: „Írd meg, mert e szavak megbízhatók és igazak.” Az ihletett Írások minden szava ’megbízható és igaz’. És mérhetetlenül hasznos azok számára, akik megszívlelik (Jel 21:5).
#31.
Csak tippelni tudom, hogy ez utóbbi válaszod nekem szántad, ugyanis olyan dolgokat írsz le benne, amivel kapcsolatban kijelentettem, hogy egyetértek...
Kinek akarsz bizonyítani és mit? Ahogy írod, az Igazság szabaddá tesz...csak az akar bizonygatni bármit is, akinek kételye van és fél...ez nem szabadság.
üdv
28/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!