Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pontozzátok le azt, aki...

Miért pontozzátok le azt, aki hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Sokan gúnyolódnak, sértegetnek, provokálnak azért, mert hiszünk abban, aki VAN.
2009. szept. 3. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Jaj, ti szegények! Engem is mindig lepontoznak, pedig olyan kis cuki vagyok. Fúj, fúj Isten! Nem tudom, hogy mi baja van mindenkinek velem?
2009. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Miért pontozzák le azt, aki tudja, hogy nincs Isten?

Sokan gúnyolódnak, sértegetnek, provokálnak azért, mert tudjuk azt, hogy NINCS.

Azért gúnyolódnak az nem hívő emberek, mert a hívők a képzelt barátjukkak beszélgetnek. VAN=bebeszéled magadnak, hogy van.

Ha VAN, akkor bizonyítsd be, hogy van! Nem fog menni. Persze azt se lehet bebizonyítani, hogy NINCS. De ennyi erővel bármekkora marhaságot ki lehetne találni. Mondjuk engem tegnap elraboltak az UFO-k. Ha ezt mondom akkor kinevetsz. Pedig tényleg elraboltak. Bizonyítsd be, hogy nem raboltak el! Ja és azt mondták, hogy ők is hittek valamilyen természetfeletti lény létezésében, de eljutottak arra a szellemi szintre, hogy ezt nyugodtan elvethetik. Most már legalább biztos forrásból tudom, hogy nincs Isten.

2009. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez a lepontozósdi nem csak egy irányba működik. A hívő lepontozza az ateistát, az ateista lepontozza a hívőt. A katolikus lepontozza a protestánst, a keresztény a buddhistát, a muszlim a sátánistát, és így tovább. Mindenki meg van győződve arról hogy neki van igaza, és aki másképp gondolkodik mint ő, az kapja be.
2009. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Őszintén, számít ha lepontoznak?
2009. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
épp ezért, amit írsz....ti állítjátok, hogy abban hisztek, aki van! de ez baromság, mert csak hisztek benne, de nem tudjátok...ahogy senki más sem, hogy most van e vagy nincs... majd ha ideáll elém és azt mondja, itt vagyok, akkor fogom azt mondani, hogy tényleg van... de aki azért hülyének néz, mert nem hiszek egy hapsiban, aki egy mesekönyv szerint létezik, ami ráadásul zsidó kreálmány, addig én miért ne nézzem hülyének őt ezért?
2009. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

mert az istentagadáson keresztül tud az egoizmus kiteljesedni. hogy azt gondolják, ÉN tudom hogy nincs, de TI hülyék, sokan vagytok, nem tudjátok, mert ennyire primitívek vagytok, és ÉN sokkal fejlettebb vagyok, mint TI.


amúgy én sem hiszek Istenben, de eléggé taszít ez a felsőbbrendűségi tudat, amit produkálnak.

nem hinném hogy ettől különb lennék, mint mások, csak mert mást hiszünk. talán még szegényebb is, ki tudja.. :)

2009. szept. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ceri ***** válasza:
77%

"aki tudja, hogy nincs Isten" az hazudik. Első sorban magának. Egy hazug embertől pedig ennél sokkal rosszabb is kitelik.


Különben pedig teljesen egyetértek az 1:39 -es hozzászólással. Magam is ezért szoktam felszólalni itt a hívők pártján, és nem annyira a hitem miatt.


Egy transzcendens beállítottságú embertől nem várom el, a tudományosságot, logikát. Az ateistáktól viszont igen, mert ők erre hivatkoznak. Közben meg sötétek, logikátlanok, személyeskedők (mint most én), megfellebbezhetetlenek. Sugárzik belőlük, hogy nincsenek tisztában sem a világ változatos sokszínűségével, sem ehhez képest saját jelentéktelenségükkel. Istent, mint lehetőséget sem fogadják el, mert az a hely már foglalt az EGO-juk által. Kinyilatkoztatásaikból látszik, hogy ők maguk az egyetlen isten, ezért ilyen lekezelők embertársaikkal. Saját maguk ellentmondásai.


Vannak kivételek. Tiszteletem nekik.

2009. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Több évtizedet éltem hitetlenül, tehát voltam ha nem is ateista, de közömbös a hit iránt. Azonban eszembe sem jutott élcelődni, gúnyolódni a hívő embereken, mint ahogy fentebb pl. az önmagát "cuki"-ként aposztrofáló kommentelő tette. Mindék oldalról türelem és tolerancia, szelídság kellene.

Legyen szép a napotok!

2009. szept. 4. 12:26
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

"Sugárzik belőlük, hogy nincsenek tisztában sem a világ változatos sokszínűségével, sem ehhez képest saját jelentéktelenségükkel."

Na ez a lepontozás kiváltó oka. Az, hogy hülyének nézitek az ateistákat. Mi tudjuk, hogy a világ sokszínű, de ti nem. Miért nem? Mert apuci és anyuci rátokerőszakolt egy vallást, és ti egész egyszerűen csak azt vagytok képesek elfogadni. Ugyan menjél már ki Afrikába és ugrálj körűl egy darab sziklát! Ez is csak hit kérdése. Miért nem teszed meg. Mondom, mi tudjuk, hogy a világ sokszínű és a kereszténység csak egy vallás a majd 10000 vallás közül.

Nincs sok külömbség az ateisták és a keresztények között. Ha megkérdel egy keresztényt, hogy ugyan már voltak dinoszauruszok Noé bárkályán, akkor ő azt fogja mondani, hogy a hite nem mond ellen az evolúciónak, a világ lehet akár több milliárd éves is, és a Biblia tele van szimbólumokal, nem kell mindent szó szerint venni. Jó, redben, de akkor Isten miért nem szimbólum? Hiszen a legjobb tudásunk szerint majd annyira igaz, mint Noé bárkája. Soha egyetlen egy alkalommal sem mutatkozott az emberek előtt. Persze a bibliai időkben szinte napi rendszerességgel haverkodott a zsidókkal (a Biblia szerint). A 21. századra egyszer csak nyoma veszett. Egyre kevesebb "isteni csoda" történik a világban. Nyílván azért, mert az embereket már nem lehet olyan könnyen átverni. Ha valami mégis történne, máris megjelennek a szkeptikusok és pillanatok alatt elosztlatják a tévhiteket.

Bármilyen hihetetlen de az ateistákat is meg lehetne győzni Isten létezéséről. Csak egy apró bizonyíték kellene. De az sajnos nincs. Nem értem, ha Isten elvárja, hogy higgyünk benne, akkor miért teremtett minket úgy, hogy kételkedjünk. Lehet azt mondani, hogy szabad akaratot adott nekünk. Ez nem hangzik rosszúl, de mint már írtam is a hívőknek nincs "szabad akarata". Miért is? Mert apuci és anyuci.... Ne jár hittanra, templomba, vallási közösségbe és találd meg Istent. Nem fog menni.

Emberek vagyunk, nem pedig állatok akik felett egy szadista, őrűlt Isten ítélkezhet. Körűl kell nézni a világban, és rájön az ember magától, hogy csak mi vagyunk itt a Földön és minden egyes problémát legyen az lelki vagy fizikai nekünk kell megoldani. Nem várhatunk segítséget semmilyen felsőbbrendű lénytől.


A kérdésre válaszolva: azért pontozom le a hívőket, mert néha már vérlázítóan ész nélkül csak a hitüket hozzák fell a kérdések megválaszolásához. Hiszek és kész. A másik pedig a bibliai idézetek szajkózása. Még a hívők is jól tudják, hogy bizonyos dolgokat utólag jegyeztek le. Ha ezeket valaki tényként kezdi el kezelni, akkor az kifejezetten idegesítő. Na persze a hívőket is idegesíti ha valaki tényként kezeli, hogy nincs Isten.

2009. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Most baj, hogy cuki és aranyos vagyok? Nekem semmi bajom a hívőkkel, sem a nem hívőkkel.
2009. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!