Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pontozzátok le azt, aki...

Miért pontozzátok le azt, aki hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Sokan gúnyolódnak, sértegetnek, provokálnak azért, mert hiszünk abban, aki VAN.
2009. szept. 3. 15:10
1 2
 11/14 ceri ***** válasza:
56%

"Az, hogy hülyének nézitek az ateistákat."


Megint kiragadtál valamit az egészből.

A végén azt írtam: Vannak kivételek. Tiszteletem nekik.


Én magam nem igazán nevezném hívőnek, és még kevésbé tarthat bármelyik felekezet a hívének. Az őseim vallásosságából lényegében csak az erkölcsösségük, szavahihetőségük hatott rám. 20-as éveimben a szabadidőmet bulizással, csajozással töltöttem, nem istennel. Most sem vele töltöm, mert isten nem az a szadista őrült aki uralkodni akar, és elvárja, hogy imádjuk. Mint láthatod ezzel a nézetemmel nem nagyon vívnám ki a keresztények szimpátiáját sem.


Hogy mégis inkább hívő vagyok, annak csupán az az oka, hogy a világnézetem leginkább isten törvényeivel egyeztethető össze. És tőlem isten lehet akár szimbólum vagy kitalált személy is. Nekem isten a törvényt jelenti, amely mentén a világ működik, és ahogy az embernek élnie kellene. Mert e törvények be nem tartásáért nem kell, hogy isten büntessen. A bűnnel mi emberek büntetjük magunkat és egymást. A pokolhoz nem kell isten. Ahhoz elég az emberek bűne. Elképzelhető, hogy erre egy ókori zseni jött rá, nekem nem az számít, hogy ki mondta, hanem a törvény, ami véletlenül egyezik az én nézeteimmel is.


Ami pedig az ide író ateisták nagy részét illeti.


Tudod nem mindegy, hogy valaki milyen aspektusból állítja amit állít. Newton törvényeit lehet tévesnek nevezni, tudatlanságból, mert nem értjük, mert nem is tudjuk mi az, meg lehet úgy is, hogy közben megismertük Einstein relativitáselméletét. A végeredmény mégsem ugyanaz.


Én úgy fogalmaznék : sejtem, hogy a relativításelmélet sem a tuti ebben a témában. Azok az ateisták akiket én minősítettem esküsznek tegnap Newtonra, holnap Einsteinre. Ők tudnak és mindenki más jámbor hülye.

Erre mondom, hogy a korlátoltságukból fakadóan ilyen fene fennhéjázók.

2009. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%

Igen ez így van hívőként én is tapasztalom a lepontozást de ez nem zavar).

Nem a pontokért írok ide aki hívő tudja kiért és miért teszem!

Ezután is fogok hozzászólni a valláskritika témakörben és be fogom másolni a bibliából az idézeteket:Timótheus levél 3.16.

A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra,a feddésre,a megjobbításra,az igazságban való nevelésre. akkor is ha egyeseknek ez nem tetszik és még ha kritikát is kapok.

Tudom ezért fanatikusnak,agy-mosottnak valamint bolondnak tartanak,kedves ateista kritizálók nem a tiétek a jövő,a következők miatt.37 Zsoltár 37-38.

37.Ügyelj a feddhetetlenre,nézd a becsületest,mert a jövendő a béke emberéé.

38.De a bűnösök mind elvesznek;a gonosznak vége pusztulás.

Hanem azoké akik máshogy élnek gondolkodnak és tesznek mint ti.

1János levél 2.17:

És a világ elmúlik,és annak kívánsága is de a ki az Isten akaratát cselekszi,megmarad örökké.

Végezetül két ige az atyafiaknak is:

1János levél 3.13:Ne csodálkozzatok atyámfiai,ha gyűlöl titeket a világ!

Zsoltár 37,34: Várjad az Urat,őrizd meg az ő útját;és fölmagasztal téged,hogy örököld a földet;és meglátod,a mikor kiirtatnak a gonoszok.

Az ateistáknak a megtérést javaslom mert lehet túlságosan keménynek tűnik Isten én inkább úgy mondanám igazságos és engem sem a büntetéstől való félelem mozgat feléje hanem mert megtapasztaltam szeretetét:

János evangéliuma 3.16:Mert úgy szerette Isten e világot,hogy az ő egyszülött Fiát adta,hogy valaki hiszen ő benne,el ne vesszen,hanem örök élete legyen.

2009. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer olvastam hogy egy csillagász istent kereste, bekukkantott a világegyetembe, de sehol nem találta őt. Pedig minden amit keresés közben látott bizonyítja hogy egy tervezett világot lát.

Aki a felhőn ülő emberke miatt nem hisz istenben, az tényleg korlátok közé van szorítva. Attól hogy valakik anno tévesen képzelték el, nem jelenti azt hogy olyan. Illetve nem jelenti azt hogy nincs. Jézus mikor mondta valaha hogy a főnök egy felhő szélén lóbálja a lábát? Soha.

2009. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem állítanám, hogy ez teljes mértékben így van. Nemcsak azt pontozzák le, aki hisz Istenben. Én hiszek, és a válaszaimat rendszeresen le is pontozzák. De olvastam már olyat is, hogy a vallásosak is lepontozzák pl. az ateistákat.

Na, itt van a baj.

Nem előítélet alapján kellene pontozni, hanem az alapján, ami alapján kell. Tehát. Hasznos volt-e a válasz, vagy nem. Ha pl. valaki aberrált módon, csúnya szavakkal illetve ír egy másikról, azt én is lepontozom. Mert az számomra nem hasznos. De ha valaki olyan dolgot ír le, amit még nem tudtam, függetlenül, hogy milyen a vallási, etnikai, egyéb hovatartozása, szívesen veszem, hisz ezért jöttem erre az oldalra. Az ilyeneket természetesen hasznosként értékelem.

2009. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!