Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért pontozzátok le azokat a...

Miért pontozzátok le azokat a válaszokat, amelyek a témához kapcsolódnak, és amúgy helyesek?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, természetesen ne vegye magára. A kérdés azokhoz szól akik érintettek az ügyben. Mennyi olyan kérdést lehet olvasni, ahol feltesznek atesitákhoz, és vallásos emberekhez szólnak. Rendszerint válaszolnak rá tisztességesen, néhol még forrásokra is hivatkoznak. Nincs semmi baj a válasszal, és a beszélgetésekből lehet következtetni, hogy azért pontozták le az adott választ, mert nem tetszik egyeseknek...


De most kérdem én, elég indok egy adott válasz lepontozására az, ha amúgy tisztelettudó, nem provokatív, és helyes, csak egy probléma van vele, hogy nem tetszik?


2012. szept. 7. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki rendelkezik kellő intelligenciával ahhoz, hogy meg tudja különböztetni a helytelen választ az eltérő véleménytől. Ráadásul minél alacsonyabb valakinek az intelligenciahányadosa, annál erősebb késztetést érez az állandó lepontozásra.
2012. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Két oka lehet:


- Egyesek tényleg bődületesen nagy marhaságokat írnak, viszont nem rossz szándékból, és többnyire be is látják a tévedésüket ha el van magyarázva.


- Mások azt képzelik, hogy az övékétől eltérő vélemények lepontozásától nekik lesz igazuk, és nullával lehet lesz osztani. Az ilyeneket ki kell röhögni.


- A maradék meg natív rosszindulatból trollkodja össze a kérdéseket, szándékosan rossz válaszokkal, lepontozással, mert a nyolcadikosok udvari szünetben megverték, elvették az uzsipénzét, és valahol le kell vezetnie önnön hülyesége okozta frusztrációját, természetesen arc és név nélkül, nehogy pofánverés legyen a dologból. Az ilyen nolifer trolloknak minden kérdés csak egy újabb boxzsák. Kedvelt eszközeik a baromságok mantrázása, szerecsenmosdatás, csúsztatás, tények semmibe vétele.


Remélem segítettem :)

2012. szept. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Na pontosan emiatt szoktam le az értelmes, nem lekezelő, témához kapcsolódó válaszokról ebben a témakörben. Témától függetlenül tökmindegy mit írok, úgysem fogják belátni ha igazam van, viszont lepontoznak. Ami valahol tragikus, mert elég tetemes készletem van felhalmozva forrásokból, amik ide is jók volnának bizonyos vitákban, de inkább felhasználom a tudományokba, ha úgy alakul. Ott legalább van aki kíváncsi rá. Itt a forráskérés nem arra irányul, hogy ellenőrizzék nem a levegőbe beszél-e az illető, csak egy védekező reakció, hogy hátha igen, ha viszont forrást hoz, nem foglalkoznak vele. Tulajdonképpen azzal sem, amit leírok, még ha látszólag el is fogadja az álláspontot, másnap egy másik kérdésnél benyögi ugyanazt, amiről már kitárgyaltuk, hogy nem állja meg a helyét.


És ez még csak az, aki hajlamos vitázni. Van egy másik típusú válaszoló, akinek kész válaszai vannak, amiket egyszerűen változatlan formában bemásol a témához kapcsolódó kérdésekhez, a reakciókra pedig ügyet sem vet. Ennek egy mutációja, amikor valaki honlapokról másol be neki tetsző bejegyzéseket, tehát még annyit sem dolgozik vele, hogy maga dolgozza ki a választ. Ezeknél tökmindegy mit válaszolnak mások a leírtakra, mennyire cincálják szét az érveket és mutatnak rá a hibákra, még arra sem veszik a fáradtságot, hogy itt-ott belejavítsanak, vagy legalább az elütéseket rendbe szedjék, a következő kérdéshez benyomják ugyanúgy.


Ilyen partnerekkel kellene értelmesen vitázni?

Inkább letudom egy netes mémmel, vagy rövid youtube videóval, ami kifejezi mennyire elborzasztanak a leírtak. Így sem pontoznak le kevésbé, és legalább megóvom magam egy esetenként több órás kutatástól.

2012. szept. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Vannak akik pedig azért pontoznak le másokat a választól függetlenül, mert X valláshoz tartozik. És eleve elvet mindent amit az egyén mondott, ha bibliai hanem.


Zsömle/lány

2012. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 7. 23:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek tökéletesen leírták. Én gyakran kérdésben szoktam kérni, hogy a válaszolók ne pontozzanak, mert nekem minden, a témához kapcsolódó válasz hasznos, függetlenül attól, hogy ki válaszol.
2012. szept. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Talán az egyik válaszoló rám is gondolt, ezért had válaszoljak.

Igazad van abban amit írtál(mindnekinek), és nagyon remélem nem pont rám gondoltál, mert én igyekszem nem ilyennek lenni. :-D

Igen vannak emberek akiknek megváltoztathattlan a véleményük csökönyösek, és talán nem a legjobb a kommunikációjuk, de ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne az amit gondolnak. A forrás pedig nem ugyanolyan hiteles mindenkinek. Csak ennyit fűznék hozzá.


Én meg azt vettem észre valaki ír egy provokatív kérdést, és mindent amivel ő nem ért egyet mindegy milyen értelmes volt a válasz direkte lepontoz.

Sőőt előre látható hogy milyen válaszok jönnek mert a kérdés annyira de annyira egyértelműen hülyeség, és csak egy féleképpen lehet rá válaszolni.


De vannak akik más kérdéseinél pontoznak le ugyan ilyen alapon.

2012. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudják elviselni a választ,ezért így vezetik le a frusztrációjukat.
2012. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek a válaszokkal.

Részemről azokat a válaszokat szoktam kerülni /nem feltétlenül pontozgatni/ amik akár egy negyed oldalon, vagy egy fél oldalon keresztül bemásolt anyagokat tartalmaz.

Ez olyan mintha egy beszélgetés közben valaki nem hagyna másokat szóhoz jutni és folyton másoktól idézgetne.

Unalmas.


A másik válaszadó aki nem a tartalmat nézi, hanem az elgépeléseket, vagy a helyesírási hibákat keresgeti és ezt kiírj és lepontozza az amúgy jó választ.


De talán ez a kérdés mindannyiunknak segít toleránsabbnak lenni.

2012. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de az eddigi 9 választ le kellett pontoznom, mert mindegyikben volt valami, ami nem tetszett...

Ááá, nem, csak vicceltem. :DDD


Én igyekszem aránylag tisztességesen értékelni mások válaszait; de a provokatív és / vagy bunkó stílusú válaszokat (főleg az ilyen jellegű offokat) könyörtelenül pirosítom.

A "normális" offok ellen nincs kifogásom, pláne, ha én magam vagyok az elkövető. :D

Viszont ilyenkor többnyire "megkapom a magamét" akár beszólás, akár piros kezek formájában, mert egyesek még ezt sem bírják elviselni.

Ja, és nemrég szándékosan "beletrollkodtam" egy ateista kérdésbe, a reakciókat inkább nem írom le... Pedig ilyesmi fordított esetben szinte minden 2. kérdésnél előfordul...

(A stílusom sokaknak bejön, sokaknak nem; és ez érthető, mert nem vagyunk egyformák, és nem is lehet mindenkinek tetszeni. Egyszer viszont kaptam egy olyan beszólást is, miszerint "BW a GYK legszemtelenebb fórumozója", pedig ez tényleg nem igaz. :P )


Az pedig primitívségre vagy jellemtelenségre vall, amikor teljesen normális válaszokat lepontoznak egyesek. Például gyakran láttam lepontozva egyszerű hibajavításokat, bocsánatkéréseket vagy semleges megjegyzéseket egy-egy vitában; ezekből látszik, hogy a vitapartnereket (vagy az olvasókat) nem feltétlenül a tartalom érdekli, csak az, hogy az ellenfél válaszai minél alacsonyabb %-on álljanak. Volt már, hogy ilyen esetben "bosszút álltam". :D


A másik utálatos szokás a nick alapján pontozás: a válasz tartalmától függetlenül pirosítanak egyesek. Én ezt már eléggé megszoktam, és többnyire nem is érdekel. Inkább csak akkor bosszant valamelyest, amikor tényleg sok időt eltöltök egy-egy válasz megírásával, vagy ahhoz való anyaggyűjtéssel, vagy különböző linkek összeszedésével. És ez nem csak a "kemény" témáknál van így, hanem az abszolút semlegeseknél is, például az ehhez hasonlóaknál. A legutóbbinál ~ 10 pontban fogalmaztam meg a véleményemet, tapasztalataimat, érzésem szerint alaposan és összeszedetten; gondolom, néhányaknak fájt az igazság. Vagy például június vége felé egy keresztény zenegyűjtős kérdésnél az összes (kb. 5) válaszomat lepontozta valamelyik nagyeszű; szerintem biztosan végighallgatta az összes (= válaszonként átlag 5 - 10) dalt, és egyik sem tetszett neki. :P


Nem is írok többet most sem, szerintem ennyi elég lesz a reflexkiváltódáshoz. :P

2012. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!