Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Bibliai történethez...

Melyik Bibliai történethez kapcsolódnak?

Figyelt kérdés

"Sohase született,mégis möghát."

"Ki vágott fát az anyja hátán"

"Hun ordított akkorát a szamár,hogy midőn élő meghalotta"


arra lennék kíváncsi hogy melyik bibliai történethez kapcsolódnak ezek a mondatok,melyikről szólnak?

annyit tudok hogy az ószövetségben kell keresni

előre is köszi a válaszokat:)


2010. nov. 23. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hallottam erről,de

nem möghát,mert ez értelmetlen,hanem meghótt

Nem midőn élő,hanem mindön élő.

A Bibliát pedig nem írták szögedi tájszólásban,mint az idezeteidet.

2010. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezek az idézetek tényleg tájszólásban vannak és azért írtam így mert az irodalomtanár így diktálta és direkt mondta hogy így írjuk ahogy mondja...

és egyébként én sem arra gondoltam h ezek az idézetek benne vannak egy -egy történetben,hanem ezek a szólások kapcsolódnak valahogy valamelyik bibliai történethez

pl:

"Nincsen anyám,uram az apám"

ez Ádám és Éva a "teremtés történetre"vonatkozik,mivel Évát Ádám oldalbordájából teremtette Isten...így nincs apja.Ádámból lett így őt nevezi apjának és ő egyben az ura is.

bocsánat,lehet h nem pontosan fogalmaztam.

én is tudom hogy a bibliát nem tájszólásban írták...de ezek a szólások abba vannak

amúgy meg ha nem tudsz segíteni minek írsz??

2010. nov. 23. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hun ordított akkorát a szamár,hogy midőn élő meghalotta"


Noé bárkáján, mivel ott volt minden ember és állat, ezt a találós kérdést ismertem :)

2010. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. nov. 23. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vaygok. Utána néztem a Google-ban.Ádám volt az,aki sose született(mert Isten teremtette) és mégis meghót.

Ádám volt az is,aki fát vágott az anyja hátán. Mivel ős is földből lett,tehát a föld volt az anyja,és azon vágott fát.

2010. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az utolsó lehetett Bálám szamara?
2010. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!