Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért írták meg úgy a bibliát,...

Miért írták meg úgy a bibliát, hogy ennyi mindent bele lehessen magyarázni? Ha nem szó szerint kell értelmezni, akkor meg akárhogy is lehet, és ez tévútra viheti a híveket.

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 21:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Pont azért, hogy igény szerint mindent bele lehessen magyarázni.
2013. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A baj az ott van, hogy különböző korokban írták az egyes részeket, és mivel közben változott a vallás, ezért értelemszerűen az egyes írások nem álltak össze koherens egésszé.
2013. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem úgy írták.

De nem mindenkinek adatik meg, hogy helyesen értelmezze, mert érdemtelen rá.


(2Timóteusz 3:7) 7 akik mindig tanulnak, ámde soha nem képesek eljutni az igazság pontos ismeretére.

(2Timóteusz 3:8) elméjükben teljesen megromlott emberek, a hit dolgában alkalmatlanok.


Katy Weaver

2013. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én hiszek abban, hogy tévúton is vagyunk valamelyest, amikor lényegtelen különbségeken vitázunk, szeretetlenek vagyunk emiatt. De a Biblia emberkéz műve, és mint ilyen, tökéletlen, mégha isteni sugallatra íródott is.
2013. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Pendulum92 ***** válasza:
100%

De persze te, kedves Katy, érdemes vagy, hogy helyesen értelmezd a bibliát. Az egoizmus is a hited része?



Itt most jön majd valami idézet, ami téged igazol, ne is fáradj, nem fogom elolvasni.

2013. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Katy, te régen még egész rendes is voltál, de azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon gonosz lettél! Álcázva vagy nem, mindig olyasmiket írsz, hogy mi rosszul értelmezünk mindent, mi rossz emberek vagyunk, mi pokolra jutunk, de te persze nem. Ekkor jön az álszent duma, hogy "én tudom, hogy nem vagyok tökéletes" meg társai, de mélyen legbelül te igenis azt gondolod, hogy jobb vagy mindenkinél, mert tévedhetetlen vagy.

Nagyon sajnálom, hogy ez lett belőled és sok más emberből is, akiknek éppen a szeretetet és a békét kéne hirdetnie.

Írom ezt ateistaként...

2013. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia Kedves előttem szólók,


Semmilyen szándékom, és gondolatom nem volt, hogy bár kit bántsak, vagy bárkivel gonoszkodjak.

a kérdező kérdésére bátorkodtam válaszolni, hogy miért van annyi magyarázat, a biblia szerint.


Pokolra kerülni pedig bárki kerülhet, ugyan is most még mindenki meghal.

abban az értelemben pedig, ahogy értelmezitek a pokol szót nem létezik


A gonosz kifejezés pedig igen durva kifejezés

Minden beképzeltség nélkül mondhatom, hogy soha nem voltam, Gonosz, s remélem nem is leszek.


Katy Weaver

2013. júl. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem is gonosz, de minimum egoista az igen. Mint mondtam, te ezt nem tudatosan teszed, csak mélyen legbelül a tudatalattidban vannak ilyen gondolataid, de ezeket nem ismered be, mert félsz a teremőd haragjától. De sajnos te azt sem tudod beismerni, hogy nincs igazad. Inkább elfogadod a hülyeséget, minthogy ne legyen igazad.
2013. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Félek a Teremtőtől?

Igen, nem szeretnék rosszat tenni.

Attól hogy valaki keresztény, minden esetben van az emberben egy természetes félelem, ami nem össze keverendő a beteges félelemmel.


Ha Ismernél tudnád, hogy nem vagyok, és soha nem voltam egoista.

Mindenkinek az élete fontosabb számomra a magaménál,Ezért is alakítottam úgy az életem, hogy igyekezzek másoknak segíteni, amennyire a körülményeim engedik.


Más részt nem az számít, hogy nekem legyen igazam, hanem a Teremtőmnek Jehovának, ezért minden estben alaposan utána járok dolgoknak, hogy ne a magam dicsőségét, keressem, hanem a mondani valóm a lehető legnagyobb mértékben összhangban legyen Isten szavával a Bibliával


Katy Weaver

2013. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem meg,ha le van írva,hogy 7 nap alatt teremtette a világot,az azt jelenti,hogy 7 nap alatt teremtette. Mert most vagy minden igaz benne,vagy semmi sem. Innentől lehet azt is mondani,hogy mikor Jézus feltámasztott valakit,akkor igazából nem is támasztotta fel,csak segített neki felállni. És nem is volt halott ,csak hulla fáradt a betegségtől és egyébként is..
2013. júl. 13. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!