Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha sátánnak nincs visszamenete...

Ha sátánnak nincs visszamenetel a mennybe, akkor miért őt nevezik kegyetlennek, és nem pedig Istent?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ellopja az autódat és nem engeded hogy a házadat is elvigye akkor te vagy a "kegyetlen"?

Tudom buta példa de ez jutott eszembe.

2013. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha visszamenne, még ennyid se lenne...és nem is akar...
2013. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz, sőt az elsőnek igen is tetszik a szemléltetésed.


Na nehogy már még meg is ajándékozzam azt, aki a legnagyobb pusztulást hozta az emberiségre....


Egyetlen ember sem ölt meg annyi embert mint ez az abszolút gonosz személy, és hálátlan.


az Eget azért tisztította meg Jézus tőle, hogy az Égi királyság megalakuljon, amiben neki nincs helye.

Ő az egész emberiséget a földet, és mindent amit Isten eltervezett megakarja semmisíteni.

Jézus még a halált is vállalta az utódokért, és Sátán megölette a gonosz emberekkel, és még tekintsen el a Teremtő ettől a sok aljasságtól?

Nem értelek....


Katy Weaver

2013. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

1. Elvileg mindenkinek "megbocsájt".


2. Ki is volt az aki kis híján kipusztította a komplett emberiséget egy kis "özönvízzel"? ;) Szerintem lehet vetekedni hogy melyik ölt meg több embert. :D


Ez már csak kukacoskodás, de a kérdést és a válaszokat látva felvetődött bennem.

2013. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs Sátán. Könnyebb hibás döntéseinket egy nem létező személy csábítására fogni,de ettől még nem létezik a gonosz szarvas ember.
2013. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Honnan szeditek, hogy a keresztények Sátánra tolják a felelősséget?

Szerintem ha nincs rossz, akkor nincs felelősség.

Aki hallgat a gonszra az felelni fog.

2013. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Ha valaki ellopja az autódat és nem engeded hogy a házadat is elvigye akkor te vagy a "kegyetlen"?

Tudom buta példa de ez jutott eszembe."


Nos,mi van a hegyi beszéddel?

"Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is!"

Ha ezt egy ember képes megtenni,Isten ne tenné meg? (Nem,én nem adnám oda a házamat is,ebben igazad van)

Én azt nem értem,ha valaki hibázik egyszer,miért nem lehet neki megbocsájtani.És Isten rendelkezik a legnagyobb szeretettel,amivel gyakorta él is a bibliai leírások szerint,ebben az esetben miért nem? a hozzá legközelebb álló angyalnak nem tud megbocsájtani? Azt is tudta,milyen lényeket teremtett,nem érhette meglepetésként a lázadása.Azt a tolvajt,aki ellopná az én kocsimat,azt viszont nem én teremtettem,különben nem is adtam volna lehetőséget neki rá.Egyébként pedig a Sátán megkapta a földet uralkodási területnek,akkor ennek mi értelme volt,hogy tovább pusztítson ártatlanokat itt?

2013. jún. 21. 15:13
 8/15 A kérdező kommentje:

"Na nehogy már még meg is ajándékozzam azt, aki a legnagyobb pusztulást hozta az emberiségre...."


Nos,akkor az ószövetségben ki öldököl embereket,állatokat,növényeket halomszámra,dicsőségben fürödve?


Jézus még a halált is vállalta az utódokért, és Sátán megölette a gonosz emberekkel, és még tekintsen el a Teremtő ettől a sok aljasságtól?

Nem értelek....


Akkor Jézust sem érted,amikor azt kérte istentől a kereszten,hogy bocsájtson meg ezeknek a gonosz embereknek,mert nem tudják,mit cselekszenek? Miért kérte,hogy tekintsen el a teremtő ettől a sok aljasságtól?

Kinek a kérésére vállalta Jézus a halált? úgy tudom,nem a sátánéra.Tehát,akkor ki ölette meg?

Kit nevezett Jézus sátánnak,amikor az illető nem akarta,hogy megöljék Jézust?


"22 Ekkor Péter félrehívta Jézust, szemrehányást tett neki, és helyre akarta igazítani: „Isten mentsen meg téged attól, Uram, hogy ez bekövetkezzen! Ilyesmi semmiképpen sem történhet meg veled!”


23 De Jézus hátat fordított Péternek, és ezt mondta: „Takarodj a szemem elől[a], Sátán! El akarsz gáncsolni, mivel nem úgy gondolkodsz, mint Isten, hanem úgy, mint az emberek!"


Na,akkor most,hogy is van ez?

2013. jún. 21. 15:30
 9/15 anonim ***** válasza:

Hogy Istennek joga volt ítéletet mondani a teremtményei felett, abba most nem óhajtok vitába szállni, amiért megtette ezeket, oka volt.


Sátán ugyan olyan Tökéletes teremtmény volt, mint Ádám és Éva, és Nekik sincs megbocsátás, Sátánnak sincs. Ádám és Éva a nem létezés állapotába kerültek vissza, feltámadásra nem számíthatnak.


Sátánt is csak még azért tartja életben, hogy a vitakérdés amit az Éden kertben és a Jób könyvében felvetett, azt bizonyítania kellett, de az ideje már lejáróban van, Bizonyítékot arra amit állított nem tud Isten ellen, és Minden ember ellen felhozni.

elegendő időt közel 6000 évet kapott.


Azok akikre Isten kimondta a halálos ítéletet azoknak nincs feltámadás: mint, Ádámék, Szodomaiak, Özönvíz, és majd Armageddon stb


Sátán tökéletesen vétkezett, Ádámék is,

Mindenük meg volt semmibe sem szenvedtek hiányt, Sőt Sátánnak magas beosztása volt az angyali seregekben.


Mindezek mellett olvasd el Jézus szavait:

(János 3:16) 16 Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


Ki miatt kellett megváltásról gondoskodni?

Szerinted Sátán hitet gyakorol Jézus halálának elrendezésében?


Hiszen az Ő keze volt benne alaposan embereket

felhasználva hogy megöljék...

Sátánt nem lehet megváltani, mert Ő nem volt tökéletlen.

Ezért Ádámékra sem érvényes ez a megváltás, csak az utódokra.

Mert nem tehetnek arról, hogy Ádámék, fellázadtak.


Katy Weaver

2013. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A válaszod másik része:


»Távozz tőlem, Sátán! Botláskő vagy nekem, mert nem az Isten gondolatai szerint gondolkozol, hanem az emberekéi szerint.«” Mennyire ellentétes volt kettőjük szemléletmódja! Jézus készségesen elfogadta azt az önfeláldozó életutat, amelyet Isten kijelölt neki, és amelynek a végén, néhány hónapon belül a kínoszlopon való halál várta. Péter kényelmes megoldást ajánlott. „Kedvezz magadnak” — mondta. Kétségtelenül jó szándék vezette, Jézus mégis megrótta, mivel Péter ez alkalommal engedte, hogy Sátán befolyásolja. ’Nem az Isten gondolatai szerint gondolkozott, hanem az emberekéi szerint’ (Máté 16:22, 23).

7 Ma is lehet hallani hasonló hangokat. A világ gyakran arra ösztönzi az embereket, hogy legyenek jók önmagukhoz, vagy válasszák a legkönnyebb utat.


Péter akaratlanul is Sátán eszközévé válik. Jézus olyan határozottan vág vissza, mint amikor Sátánnak válaszolt a pusztában

Péter gondolkodása tehát kiigazításra szorult. Jézushoz intézett szavai emberi elképzelést tükröztek, nem pedig isteni elképzelést. Jézus sem magának, sem tanítványainak nem kívánt önkímélő, kényelmes, szenvedéstől mentes, könnyű életet, hiszen Jézus ezután ezt mondta Péternek és a többi tanítványának: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és folyton kövessen engem” (Máté 16:24, NW).



Katy Weaver

2013. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!