Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más hazudott vmit, hogy...

Más hazudott vmit, hogy felvegyék oviba a gyerekét? (kistesó, munkába való visszamenetel közben mégsem stb. )

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
??nem értem mindenképp oviba akrod tudni agyereket te meg otthon vagy egyedül? vagy dolgozol?
2012. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értem, a zárójelbe írtakat...


Nálad mi is a szitu??


Én nem hazudtam semmit, tudták, hogy dolgozni megyek..

2012. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
3éves kortól kötelező oviba íratni a gyereket,úgyhogy mindenképp kell hogy felvegyék.
2012. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Aki dolgozik az jogosan adja be a gyerkőcöt, aki otthon csücsükél, és mégis munkát hazudik, azt legszívesebben megbüntetném. (mármint nem én, hanem valamiféle büntetésben részesülhetne jogi szempontból, pénzbüntetés pl.)

Nem értem hogy aki nem dolgozik, hanem otthon van akár egyedül, akár másik gyerekkel, mi viszi rá hogy másokat kiszorítson jogtalanul a bölcsiből, oviból, az ilyen mélységesen szégyellje magát.

2012. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A köznevelési törvény szerint 2014 szeptemberétől kötelező lesz 3 éves kortól minden gyereknek óvodába járni.


[link]


egyébként ha van hely, akkor szerintem mért ne járjon a gyerek oviba, ha otthon is van az anya? Max. ne 3 éves korában adja be, hanem 4, és hozza el ebéd után. Szerintem kell a gyerekközösség.

2012. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

kedves utolsó válaszadó. én otthon "csücsükélek" (itthon dolgozok amit tudok, plussz a kistesó)

Azért van oviban a nagy, mert

- IGÉNYE van a többi gyerekre

- megromlana a kapcsolata a tesojaval, ha miatta hanyagolnom kene, ketteszakadni meg nem tudok

2012. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

elnezest,a negyes valaszadónak szólt

a gyerekközösség szempontjaból, az, hogy jó a gyereknek az ovi, mi koze van ahhoz, hogy otthon van az anya?

2012. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sok kerületben (nálunk is, de engem hála Istennek nem érintett, másokat viszont igen) csakis jelentkezési sorrendet néznek. Akit nem vesznek fel, az az édesanya nem tud visszamenni dolgozni, holott nem tudnak megélni a fizetése nélkül. Aki meg otthon csücsül, az meg mivel esetleg előbb jelentkezett, az ő gyerekét felvették, holott nem szükséges, csak kényelmi szempont, mert anyuka "nem bír két gyerekkel".....csupán csak ennyi a gond a hazudozással. Hogy valaki kényelmes és ezért adja be, valakinél viszont megélhetési kérdés. De ez inkább a bölcsiknél okoz gondot, az ovinál már kevésbé. A bölcsis jelentkezésnél sajnos ez gyakori.......hogy valaki nem tud visszamenni dolgozni, ezért élnek vajaskenyéren, csak mert a jelentkezési sorrendnél megelőzte egy hamis papírokat beszerző és igazat elhallgató anyuka, csak mert kettő gyereket vállalt, de napközben bajlódni csak eggyel hajlandó.
2012. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A "megromlana a kapcsolata a testvérével mert hanyagolnom" kellene", bár off, de olyan dolog, hogy a kis korkülönbséget ha az ember vállalja, annak van bizony rossz oldala is. Ha gyereket vállalok, akárhányat, tekintettel kell lennem minden oldalára a gyerekvállalásnak. Tehát aki emiatt előz meg valakit a jelentkezési sorrendben, nem tartom fair dolognak.

Valakinek muszáj visszamennie dolgozni, de nem tud, mert más nem gondolta át, hogy nem bír majd két gyerekkel.

2012. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

a gyerek lelkivilaga _nem_ kenyelmi szempont.

eleg vaksi hozzaallas.

nem mondom mennyi penz ment el korai fejlesztore meg utazasra, mennyi ido, meg energia, hogy behozza a gyerkoc az elmaradasat. ÉS ha 3,5-4 evesen eljutottunk oda, és nem ment volna oviba, akkor gyakorlatilag az egesz hiaba lett volna.

(Most maganoviba jar,de egyszeruen keptelenek vagyunk finanszirozni).


szóval mindenkinek megvan a maga problemaja, én sem "csukatnek le" senkit, azert, mert a huganak nincs hely a bolcsiben.


mellesleg nalunk volt olyan, hogy egy "minden feltetelnek megfelelo" anyuka 2 helyre adta be a jelentkezest, MINDKET helyre felvettek, es az utolso pillanatban dontott.


egyebkent persze lehet a "hazug" anyukakat okolni, aki hazudik, hogy a gyerekenek jo legyen, de inkabb az a baj, hogy az anyukak erre rakenyszerulnek.


olyan nehez, inkabb ossze kene fogni az anyukaknak, nem egymasra mutogatni, es SOSEM elsőre itelni, mert nem tudhatod, hogy mi van a hatterben.

2012. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!