Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MIlyen dokumentumok, igazoláso...

MIlyen dokumentumok, igazolások szükségesek ahhoz, hogy a kisgyerekemet állami bölcsődébe felvegyék?

Figyelt kérdés
A XI.kerületben 1 évesen szeretném majd beadni a csemetémet bölcsibe, de nem vagyok itt bejelentett lakos, van esély így bekerülni?Mi szükséges még a sikeres felvételhez?

2012. máj. 16. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyed lemondásról igazolás, munkáltatói igazolás anya és apa részéről is, lakcím kártya.
2012. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár a 11. kerületet nem ismerem, de manapság sehol nincs esély a kerületbe bejelentett lakcím nélkül a felvételre.
2012. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van esély így is bekerülni, csak ahhoz igazolnod kell, hogy a XI-ben dolgozol.

Nálunk is van a bölcsibe egy kislány, aki faluról jár be a városba bölcsibe, mert a szülők itt dolgoznak - ha van elég hely a bölcsődében, akkor ez nem kizáró ok.

2012. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A XI kerületben csak állandóra bejelentett lakosok gyerekeit veszik fel bölcsibe. Én is itt dolgozom, beszéltem néhány bölcsivel, de mindenhol azt mondták, hogy ez önkormányzati döntés, mivel a helyieknek sincs elég férőhely, meg se próbáljam mert úgyis elutasítanak.
2012. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem egy bölcsi van a kerületben, gondolom. :)

Most zajlottak a beiratkozások, ill. zajlanak. Be kell menni személyesen, kitölteni a jelentkezési lapot.

Egyéni, hogy az adott bölcsi mit kér. Van, ahol a saját lapjukat kell a munkahelyen is kitölteni, védőnői javaslattal, egy főre eső jövedelem megjelöléssel. Van, ahol csak simán az adatokat kérték, itt majd akkor kérnek több mindent, ha felveszik a gyereket. Egy harmadik helyen előzetes igazolást kértek, hogy van munkahelyed, és lesz is, amikor be akarod adni a kicsit.

A bölcsődei díj is különböző, 150- 400 Ft/nap mondtak eddig nekünk, bár mi helyben és két különböző kerületben dolgozunk.

Elvileg, a kerületi gyerekek előnyt élveznek, de ha van hely, felvehetik a "külsős" gyerekeket is.

2012. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.Sajnos nem túl jó kilátásaink vannak ezek szerint:(Albérletben lakunk, maximum azt fogom tudni elintézni, hogy tartózkodási helyre jelentkezzek be és a XII.kerben dolgozom.Milyen megoldás lehet még a kicsim elhelyezésére, mert nézegettem a magánbölcsiket,de mi azt sajnos nem tudjuk megfizetni..Szívesen vennék egykét tippet,ha van egyáltalán.
2012. máj. 17. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!