Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nehéz állami bölcsibe...

Nagyon nehéz állami bölcsibe bekerülni?

Figyelt kérdés
Kisfiam még csak 8 hónapos, de 2 éves kora után muszáj lenne bölcsibe íratnom, mert a pénz miatt vissza kell mennem dolgozni. Sajnos akkor is kereset fogok keresni, ezért fizetős bölcsi sajnos nem jöhet szóba.

2012. febr. 12. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hol. Kérdezz utána a körzeti bölcsitekben, hogy mekkora a túljelentkezés.
2012. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyjából esélytelen bekerülni. 30ezres város, a bölcsi meg csak 12 férőhelyes.

De azért szerintem is rá kell kérdezni, mert egyes helyeken nagyobb az esély a bekerülésre. S minél előbb írasd őt be, ha még nem tetted meg esetleg.

Én már születésekor beírattam alányom, hogy 2 évesen felvegyék, de így is csak a 80. lett a listán. Úgyhogy én most keresem az alternatív lehetőségeket, mert októberben 2 éves lesz.

2012. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írta az 1. is...attól függ, hol laktok.

Mi Bp. 13. kerületben, itt van elég hely, nincs várólista.

9 bölcsi van a kerületben, és most is van olyan, ahol van hely, ás ahová akár év közben is felveszik a gyereket. 1 hónappal előbb kell csak jelentkezni.

Ugyanakkor vannak olyan települések, ahol egyáltalán nincs bölcsi, és olyan is, ahol annyira kevés a hely, hogy már a baba születése előtt fel kell íratkozni a listára, és még így sem biztos, hogy bekerül.

2012. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi Sopronban lakunk, és én január közepén voltam érdeklődni és egyben be is írattam a lányomat. Egy hét múlva értesítettek, hogy van hely az egyik bölcsiben, és már a beszoktatásnál tartunk. Nem volt várólistás, most lesz két éves áprilisban.
2012. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!