Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánovi vagy állami?

Magánovi vagy állami?

Figyelt kérdés
Melyik miért jobb és miért? A te gyerkőcöd melyikbe jár? Ha magánoviba, mennyit fizettek félévente?
2011. dec. 30. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Állami. Miért? Mert egyrészt nem akarom, hogy különc legyen, mint a többi, csak mert megengedhetjük magunknak, hogy többet fizessünk. Emellett teljesen feleslegesnek is tartom, felénk megfelelő az óvoda.
2011. dec. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha van lehetőség: állami. Épp tegnap mesélte egy barátnőm, hogy az ő barátnője magánoviba járatta a gyerekét és iskola előtt kellett vinnie a gekkohoz fejlesztésre a gyerekét, mert még a ceruzát sem tudta megfogni, annyira nem foglalkoztak vele havi 75.000es magánban. Államiban is foglalkoznak annyit vele, mint magánban.
2011. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam figyelemzavaros ,az állami oviban 35 a csoportlétszám ,ott ő csak egy problémaforrás,nincs arra "kapacitás" ,hogy az őneki leginkább megfelelő módon foglalkozzanak vele.A perifériára szorul ,a képességeinek fejlesztésére egyáltalán nem fordítanak hangsúlyt,hanem lemondóan azt mondják,hogy nem tudnak vele mit kezdeni .


Ellenben ahová fejlesztésre hordom egy központba ,ott dícsérik ,szeretik,elfogadják azzal együtt amivel neki sem könnyű együttélnie.Sokat-rengeteget fejlődött itt,ami nagyon nem lesz mindegy majd az iskolakezdésnél.

Ennek igaz ára van,elég borsosan kell fizetni érte.


Leginkább az lenne a jó,ha egy olyan oviba járhatna ahol megkapja a szükséges foglakozást-fejlesztést ,a képességeinek,állapotának megfelelő hozzáállást,bánásmódot ,ezért hajlandó lennék áldozni anyagliag is ,mert már jól tudom,hogy egy hiperaktív kisgyerek szülőjének muszáj kinyitni a pénztárcát,mert az államtól semmit nem kaptunk ,azt leszámítva ,hogy bizonytalankodva megállapították a problémát a nevelési tanácsadóban,utánna viszont magunkra hagytak vele bennünket, az oviban azt mondták nem kaphat fejlesztést,hiába jár dupla fejkvóta utána,speciális oviról sem ejtettek szót,hogy esetleg oda kellene járatni ,holott egyáltalán nem tolerálják az állami oviban azt amilyen ,nem tudnak és nem is akarnak vele úgy foglakozni ahogy az neki jó lenne.



ÉN azt mondom egy ilyen problémás gyereknek,mint a kisfiam inkább egy magánovi és mélyen a zsebembe nyúlok...de sajnos nincs a környékünkön ilyen egyáltalán.

2011. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk államiba jár a gyerek. Ha viszont nem lenne ilyen jó, akkor magánba. Nálunk az is szempont volt, hogy milyen az ovi gazdasági értelemben. Persze a szülőknek is kell fizetni ezt-azt (csoportpénz, tisztasági csomag...), de alapvetően étkezéssel együtt nincs 10eFt egy hónapban. Gyűjtenek mindent (pet palack, újság) és pénzzé teszik. Karácsonykor és húsvétkor szülői délután van, együtt kreatívkodhatsz a gyerekkel, majd utána a kész műveket jelképes összegért megveheted. Van a szülőknek egy évben egyszer retro buli, párszáz Ft-os belépővel, amit az ovi kap. Nagy a szülői összefogás is: most nyáron újították fel az udvart, apukák mentek a régi játékokat kiszedni... és még sorolhatnám. Persze ehhez egy olyan óvodavezető kell, aki nem csak melegedni jár be.
2011. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Magánoviba járunk. A csoportban 16 gyerek jut 4 nevelőre, rengeteget foglalkoznak velük. Szuper az egész intézmény, extra a kaja, amit kapnak, rendszeresen úsznak, saját lova van az ovinak, így rendszeresen lovagolnak is, állandó belépőjük van a közeli állatkertbe, ahová pár hetente mennek, részenként ismerkednek az állatokkal, látványetetéseket néznek, stb.

Anyanyelvi angol pedagógus is van a csoportban, sőt, angol anyanyelvű kisgyerek is jár, egész nap két nyelven megy a kommunikáció. Rendszeresen járnak bábszínházba, szuper kirándulásokra, ahová a szülők is mindig mehetnek, még több napos táborozás is volt, ami eszméletlenül jól sikerült.

Az oviba járnak sérült gyerekek is, a súlyosabb esetekkel külön csoportban foglalkoznak, a beintegrálhatóakat berakják az egészségesek közé - én személy szerint nagyon örülök, hogy a lányomnak teljesen magától értetődő, hogy pl. a tolókocsis gyerek ugyanolyan gyerek, mint a többi és teljes természetességgel lép oda és löki meg a kocsit, ha az megakad a fűben az udvari játék közben, de nem tolakodó, nem sajnálkozó, mint sok felnőtt, egyenértékűnek kezeli a mozgássérült vagy a vak gyereket is, nem ütközik meg egy hallókészülék láttán...

100 körül fizetünk, plusz kaja, de minden pénzt megér, hogy ebbe az oviba járhat.

Nálunk a beszoktatás is úgy megy, hogy nincs sírás, szülőtől sírva elszakított gyerek, addig járhattam be a csoportba, amíg a lányom maga nem mondta, hogy anya menjél nyugodtan, majd jössz értem.

Az intézmény most esett át egy százmilliós beruházáson, tényleg hiperszuper, kívánni se lehetne jobbat, ráadásul mindössze öt perc sétára van tőlünk, a város legszebb, legnyugodtabb zöldövezetében.

Középső csoportos kortól lehetőség van mindenféle fejlesztő foglalkozásokon részt venni délutánonként - kinek-kinek érdeklődése, képességei szerint lehet ez sport, zene, kézműves dolgok, stbl, - ezekért sem kell külön fizetni, minden benne van az árban, a kirándulások is.

Délutáni alvás nem kötelező, megoldják, hogy addig szétszedjék a gyerekeket. Nem gond, ha egy gyerek tejallergiás, stb., mert megoldják az étkeztetését így is.

Én a magam részéről nagyon boldog vagyok, hogy ide járhat a gyerekem.

2011. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én gyerekem állami oviba jár, ez az utolsó éve, de ha újra kezdhetném a mai tudásommal, lehet, keresnék neki inkább magánovit… vagy nem is tudom, jobban megnézném, ki vezeti az óvodát. Mert ismerek olyat, akiknél az állami ovi olyan, mint egy magán, nem a pénzügyi adottságokra gondolok (bár ügyes vezető azt is megoldja), hanem hogy a gyerekek érdeke az elsődleges szempont.

A miénk eleinte szuper óvoda volt, aztán „hatalmi harcok” kezdődtek, egy feltörekvő óvónő lett az igazgatóhelyettes, aki sakkozni kezdett az óvónőkkel, 4 év alatt 5 óvónő volt így, végül hozta a saját embereit, nem érdekelte, hogy a gyerekeknek fontos, hogy ismerik az óvónőt, az sem, hogy az egyetlen óvónő, aki majdnem végig fix volt, imád itt dolgozni… Így mára hát, hogy is mondjam, nem túl jó a hely.


Szóval szerintem itt is „a fejétől bűzlik a hal”, próbáld megismerni az óvódavezetőt, ha ő jó, szerintem nagy baj nem lehet. Persze magukat az óvónőket is nézd meg, aki igazán elhivatott és szereti a gyerekeket, nem feltétlenül megy egy magánoviba.


A mindenféle alternatív ovik (Waldorf, Rogers stb.) is jók lehetnek, ha az embernek van ilyen irányú elhivatottsága. Az ismeretségi körömben azt látom, itt nagyon pozitív, hogy a szülők is tartják a kapcsolatot egymással (közös kirándulás, farsang stb.), amitől a gyerekek közt is jobb a kapcsolat, könnyebb megoldani az esetleges konfliktusokat.


Azzal egyébként én nem értek egyet, hogy mindenféle csinnadratta kell a gyerekeknek ovis korban, szerintem a mindenféle „különóra” az elfoglalt szülők lelkét könnyíti, hogy valaki foglalkozik a gyerekkel helyettük. (Bocs, senkit nem akarok ezzel bántani, csak az a véleményem, 3–6 éves korban az állandóság, a biztonság és a szabad játék kell a gyerekeknek… és hogy a szüleik sokat legyenek velük – és ez utóbbi nem azt jelenti, hogy ott üljenek a focin/baletton/dzsúdón.)

2011. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Magánovi, ami úgy működik, mint egy állami.

teljesen ingyen van, én azért járatom oda a gyerekeimet, mert az egyik hely, ami szóba jöhetett tele van kisebbségiekkel azok közé nem járatnám a gyerekeimet semmi esetre sem. És egyébként állami ovi, de olyan szinten sötét gyerekek kerülnek ki onnan, hogy nehéz elmondani. Barátnőm kisfia egyszerűen semmiben nem felelt meg az iskolaérettségi vizsgálaton, és utána is azért mehetett iskolába, mert nem volt már más, kötelező volt felvenni. és ugyanúgy kínlódnak vele, mert az iskola épp egy fokkal rosszabb csak az ovinál. habár állami intézmény mindkettő.

A másikban pedig van nyelvoktatás meg csinnadratta, és én azt vallom se nyelvoktatás, se csinnadratta nem kell. Oké állami ovi és meg akarja fogni a gyerekeket, de nekem nem volt szimpatikus.


Inkább ez az ovi, nincs semmi különös, játék, verselés, dalolás és alapvető illem és közösségi szabályok. Ami kell egy gyereknek. De volt úszás, beírattam a fiamat és mondta az óvónő, nem bántásként, de lusta, terhány szülő járatja közösségi programokra a gyerekét. Ha azt akarom, hogy úszni tanuljon a gyerek, vegyem a fáradtságot és vigyem el uszodába és éljem át vele az élményt, ahogy először beleteszi a fejét a vízbe, amikor sikerül siklani, lábtempót csinálni és lesz mire emlékezzek időskoromban. ezek megfizethetetlen élmények és a szülőnek kell átélnie a gyerekkel. Csakúgy, mint a lovaglást, színházat, mozit, múzeumlátogatást, kirándulásokat stb stb. És igaza volt.

2011. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös,:)


Mi egy oviba járunk, úgy tűnik:)


Én is imádom, a fiam is, nagyon meg vagyunk elégedve vele:)

2011. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha azt akarom, hogy úszni tanuljon a gyerek, vegyem a fáradtságot és vigyem el uszodába és éljem át vele az élményt, ahogy először beleteszi a fejét a vízbe, amikor sikerül siklani, lábtempót csinálni és lesz mire emlékezzek időskoromban. ezek megfizethetetlen élmények és a szülőnek kell átélnie a gyerekkel. Csakúgy, mint a lovaglást, színházat, mozit, múzeumlátogatást, kirándulásokat stb stb. És igaza volt."


Ez nagyon kötekedő duma volt, az ovival IS jár a fiam ilyen helyekre, és velünk IS.

Probléma biztos nem lesz vele, h mindkét helyen megkap mindent....

2011. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

14.03-as, örülök! :-))

Egyébként egyáltalán nem vagyok híve a gyerekek különórákra citálásának, de ahogyan az ovi beépíti ezeket a dolgokat a napjaiba, úgy igenis jó és értelmes.

Aki előzőleg kissé kötekedőnek szánt megjegyzését írta, annak mondanám, hogy a gyerekeim 6-7 hónapos korukra karúszóval remekül úsztak, nem azért, mert az oviban tanulták, hiszen ekkor még közel sem voltak ovisok, hanem mert mi magunk visszük őket mindenfelé. Lovaglás is így van, saját lovaim vannak, annyit lovagolnak a kölkök, amennyit nem szégyellnek, de miért gond, ha az ovival is kisétálnak és a jó levegőn eljátszanak, míg egyesével felrakosgatják őket kicsit sétálni a lóra? Külön nyelvórára nem íratnám be, de ha már adott a lehetőség, hogy anyanyelvi pedagógussal, normál napi tevékenység közben ismerkedjen a gyerekem az angollal, hát miért ne használjuk ki?

Nem mondom, hogy könnyű lesz mindent kifizetni, ha már a kisebbik csemetém is oviba kerül, de valahogy csak sikerül és nekem az se mindegy, hogy okos, értelmes, tiszta, rendes gyerekek közé jár a lányom, nincsenek származási előítéleteim, de azt nagyon nem csípném, ha koszos, piszkos c--gány gyerekek között kellene lennie. Itt is van roma származású, csak épp pontosan olyan tisztességes, rendes, szorgalmas szülők gyereke, mint bármelyik másik gyerek az oviban. És ez így számomra teljesen rendben van.

Sokan lepontoznak, nem nagyon hat meg, én boldog vagyok, hogy megtehetem, hogy ilyen oviba járhat a gyerekem.

2011. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!