Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor hagyjuk abba a magánovit?

Mikor hagyjuk abba a magánovit?

Figyelt kérdés

Kisfiúnk 3 éves és van neki egy kistestvére aki miatt nem vették fel az állami oviba, viszont itthon már nagyon nem lehetett vele bírni(értsd.: hiányzott neki a társaság, nem kötötte le az itthoni vagy a játszótéri, vagy dúdolós ringatós foglalkozások) viszont a kicsivel is foglalkozni kell. Ezért hosszas vívódás után beírattuk szeptembertől egy magánoviba.Nem teljes hetet jár csak heti 3szor. Szinte zökkenőmentes volt a beszoktatás, az óvónénik a dadus is nagyon kedves és tényleg egy rossz szavam nem lehet rájuk. Viszont most így év végén elkezdtük a férjemmel tervezni a jövő évet és már most tudjuk, hogy nem tudjuk iskolakezdésig magánoviba járatni a kicsit, ha még hozzávesszük, hogy a kistestvére is nemsokára ovis lesz akkor meg pláne mert havi 120-at nem fogunk tudni kifizetni két gyerkőc után még 4-5 évig. Ezért tudjuk, hogy át kell íratni a kicsit állami oviba.

Szerintetek mi lenne az ideális időpont? Én még itthon vagyok a picivel(szeptemberig) ő 20 hónapos, ha már most kivesszük és szeptemberig kihúzzuk valahogy a hétköznapokat és utána már állami ovi? Mert még csak 4 hónapja jár magánoviba még nem lenne olyan drasztikus az ovi abbahagyása.

Vagy járassuk szeptemberig és egyik héten még magánovi másik héten állami(új emberek, új környezet) szerintem az utóbbi nagyon megviselne egy 4 évest.


2011. dec. 22. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
csak nyárig járjon a magán oviban, nyáron úgy is sok lehetőség van gyerektársaságra. szeptembertől meg állami ovi :)
2011. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nyárig járjon a magánoviba,utána nyári szünet,és szeptemberben kezdheti az állami ovit
2011. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2011. dec. 23. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!