Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánovi vagy állami?

Magánovi vagy állami?

Figyelt kérdés
Melyik miért jobb és miért? A te gyerkőcöd melyikbe jár? Ha magánoviba, mennyit fizettek félévente?
2011. dec. 30. 08:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát, januártól már az állami is 9500-15 000 Ft+étkezés lesz havonta. Ennyiért nálunk már van magán is, akkor inkább oda. A magánoviban általában több gondozónő van, és jobban felszereltek.

Mi a helyi családi napközibe fogunk menni, 7 gyerek, 2 gondozónő, már heti egyszer járunk. Nagyon jól felszerelt, a kaját mondjuk a helyi állami óvodából hordják, de nem rossz. 43 e Ft/hó, de majd próbálom, hogy csak délelőtt menjen, akkor "csak" 23 e.

2011. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom állami oviba jár. 22-en vannak egy csoportba. Szerintem eleget foglalkoznak velük, és az sem baj ha kicsi önállóságot tanul.

Utolsónak: én úgy tudom csak a bölcsiért kell majd fizetni, az oviért nem.

2011. dec. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Így van bölcsiért kell fizetni, mert az nem oktatási intézmény, alapfokú oktatási intézmények a továbbiakban is ingyenesek, hiszen azért talán nem fogunk visszamenni még Brunszvik Teréz ideje elé, amikor csak a gazdag 30% tehette meg, a parasztoknak ott volt a vasárnapi iskola, úgyhogy volt 70% írástudatlan, iskolázatlan paraszti réteg.

A bölcsőde illetve az egyetem alapoktatáson kívüli intézmények, ezekért valóban fizetni kell.

2011. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!