Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más hazudott vmit, hogy...

Más hazudott vmit, hogy felvegyék oviba a gyerekét? (kistesó, munkába való visszamenetel közben mégsem stb. )

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 11:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

Még nem ovis a lányom, majd jövőre.

De kérdezem én,hogy miért rossz anya az,aki beadja a gyerekét oviba, miközben otthon van a kicsivel, főleg ha az már 3 éves!!!

Azért mert neki van tesója, maradjon ki a közösségből,csak azért mert másnak nincs????


Ne haragudjatok,hogy belepofátlankodok, és még mondhatjuk nem is érint annyira, de nem értem mi azzal a probléma, ha oviba megy???

2012. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 3 éves gyereknek közösségben a helye.Az én lányom is ment oviba,és nem bántam meg,pedig itthon vagyok az öccsével.Nem voltam már elég neki,unatkozott itthon.
2012. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hazudtam volna, igen, mert én bölcsipárti vagyok és tesót terveztünk. Ha összejött volna, és nem megy a fiam 2 évesen bölcsibe, akkor a következő évben sem mehetett volna és oviba sem, mert novemberi születésű. És az azt követő évben is necces lett volna, hogy felveszik oviba. Konkrétan azért is akartam hogy bölcsibe járjon, hogy onnan talán könnyebben átveszik az oviba, ha összejön a tesó. Mert azt már végképp nem tartom normálisnak, hogy még 4 évesen is anyával van otthon a gyerek egész nap.


Végül nem kellet hazudnom, mert mert bölcsikezdésre nem jött össze, így elkezdtem tölteni a szabijaimat és szóltam, hogy megyek vissza dolgozni, tehát felvették a bölcsibe, de kerek-perec rákérdeztem, és elmondtam, hogy nem titok, tervezzük a kistesót, ha összejön, akkor kiteszik a gyerkőcöt? Erre azt a választ kaptam, hogy nem, ha már egyszer felvették. 1 hónapra rá össze is jött a tesó, már itthon vagyok táppénzen, ledolgoztam a 180 napomat, a fiam még a héten megy bölcsibe. És automatikusan mehet tovább a csoporttal szeptembertől még egy évet, hisz már nem az ő jogán vagyok itthon. Ennek nagyon örülök.


Hamar jelentkeztünk, sorrend alapján bekerültünk, de aki nem, az fellebezés után került be, szóval soknak találnak helyet ha akarnak. (nálunk legalábbis) Nem érzem ezért rossz anyának magam, egy tündér, kiegyensúlyozott, értelmes, nem hisztis (csak apának nyafogós) 2,5 évesem van. Én meggyőződésből akartam, hogy bölcsibe/oviba járjon, nem azért, mert nem bírok két gyerekkel. Szerintem kell nekik az ilyenfajta közösség, jó tesz neki (ahogy be is bizonyosodott önállóság terén és kapcsolatfelvétel terén is) és ha a gyerekemnek valami jó, akkor nem tud érdekelni, hogy másét azért nem veszik fel, mert nincs hely. Menjen Viktorkárhoz, vagy a vezetőhöz, de ne azt szidja, aki szintén jelentkezik, és felveszik, hisz ő nem konkrétan azért jelentkezett, hogy mástól elvegye a helyet, hanem hogy a gyerekének az ő meglátása szerint az a legjobb..... Senkinek semmi köze hozzá, hogy miért ez a véleménye.

2012. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
11es vagyok, 13-as nagyon nagyon egyet értek veled!!!!
2012. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

amikor kitöltöttük a papírt a beiratkozáshoz (március), akkor még nem született meg a kistesó, így azt a rubrikát hagytuk üresen. de nem tudom már, hogy azért nem kellett volna mégis vhogy jelezni, így most tök hülyén érzem magam.

én nem tudom kitölteni azt hogy hány éves a kistesó ha még meg sem született...

2012. jún. 25. 13:37
 16/16 anonim ***** válasza:

Én nem szóltam a kistesóról, de csak azért nem, mert az nálunk alapból kizáró ok a körzetes oviban. Ebben a kerületben sok ovi van, mindenkinek akadt hely, aki szerette volna oviba adni a gyereket, de én mindenképpen ebbe az oviba akartam.


Amúgy a fiam bölcsibe járt, én dolgoztam 11 hónapot (már itthon vagyok táppénzen) és a bölcsis gondozónő mondta, hogy ne szóljak a kistesóról. Kényelmetlenül éreztem magam emiatt, de igaza volt.

Azt mondta, a fiammal nagyon kitolok, ha nem megy tovább oviba, és javasolja, hogy ismerősökkel menjen tovább (minden bölcsis csoporttársa ebbe az oviba ment) mert könnyebb lesz a beilleszkedés.


Szóval lehet megkövezni, de a szakember véleménye alapján a fiam érdekében hallgattam a kistesóról, és nem bántam meg, mert nekem az ő érdeke fontosabb, mint más gyereké.


És mint írtam, itt nem fordult elő, hogy valaki emiatt nem tudott dolgozni menni, mert az összes többi oviba szétosztották a gyerekeket.

2012. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!