Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkába visszamenetel...

Ha munkába visszamenetel előtt kiveszem a szabikat,8 órára kapok bért, vagy 6 órára (mivel majd 6 órában dolgoznék a szabik után)?

Figyelt kérdés
Van erre valami törvény? Mert a kolléganőmet szivatják, a szabikat is 6 órásra számolják. Nekem van, vagy 5 hónap (két gyerek miatt) és én 8 órára számítottam eddig. De utána 6 órába mennék vissza. Mit tegyek, milyen törvényre hivatkozzak? Van ilyen egyáltalán? Vagy a főnökömmel kell ezt letisztázni?
2011. nov. 22. 22:08
 1/7 A kérdező kommentje:
GYES-ről mennék vissza dolgozni - ez lemaradt.
2011. nov. 22. 22:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 6 órában dolgozol akkor szabadságon is 6 órát vagy, értelem szerűen szabadságra eső bért is ennyire számolnak. ezen nem változtat az a tény, hogy gyes előtt 8 órát dolgoztál.
2011. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ezek a felgyülemlett szabijaim, amikor még 8 órás voltam - gondolkodom én logikusan. Nincs erre valami szabály?
2011. nov. 22. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:

De van rá szabály. Az, amit az előbbi hozzászóló leírt.

Nem érdekes, hogy előtte 8 órás voltál. Gondolj bele, ha most veszed ki a 3 évvel ezelőtti szabidat, nem 3 évvel ezelőtti béren fizetik ki Neked, hanem figyelembe veszik az időközben történt béremeléseket is. Azért miért nem raklamál senki? Ha 6 órás vagy, akkor csak 6 órásban tudsz elmenni szabira, nem pedig 8 órásban. Szabadságot napra adják ki, amennyi órát aznap kellene dolgoznod, annyi órát fizetnek ki szabadságban is. Sajna ez van.

2011. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még: Ha 8 órás szabadságokat akarsz, akkor le kéne mondanod a GYES-ről. Valamit valamiért. Köszönd a kormánynak!
2011. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy a GYES-ről le kellene mondani, ezzel tisztában vagyok.

De nem lehet valamit tenni mégis? Írjam le egy papírra, hogy mikortól lennék 6 órás? Így akkor kénytelenek lennének 8 órás szabit fizetni nem? Vagy ez a kifizetősdi csak az ő jóindulatukon múlik?

2011. nov. 23. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom, görcsösen ragaszkodsz valamihez, amit nem lehet megoldani. Ha már visszamentél dolgozni GYES mellett, akkor nem címkézik ki, hogy Te azt az időt munkával töltöd, táppénzzel, avagy szabadsággal. 8 órában GYES mellett nem lehet foglalkoztatni. Tehát már az első naptól nem lehetsz 8 órás. Olyat nem tudsz csinálni, hogy a szabid alatt 8 órás vagy, annyit is fizetnek, és amikor lejár, akkor meg 6 órás leszel. Hiszen akkor a 8 órás szabadságod idejére nem járna a GYES!


Olyan lehetséges, hogy a munkáltató 6 óra szabadságra 8 órás bért ad, mert érsz neki annyit. De ez az Ő döntése csak. Ebbe senki nem köthet bele. De minek is tenné meg? Akkor jöhetnének a többiek is ezzel, no meg mivel magyarázná meg, hogy utána, amikor már dolgozol, "csak" 6 órányi bért kapsz érte? Bár ehhez senkinek semmi köze.


Beszéld meg a főnököddel, Te tudod milyen a munkahelyeden a szitu.

2011. nov. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!