Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom cége átkerülne az...

Ha a párom cége átkerülne az én nevemre (én lennék az ügyvezető), de nem dolgoznék benne, akkor jogosult lennék továbbra is a gyedre?

Figyelt kérdés
Hátha valaki tapasztalt ilyen téren! Előre is köszi!
2011. jan. 7. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég kacifántos a helyzet, hiszen akkor nem jár a gyed, ha díjazás ellenében végzel munkát.

Viszont az a baj, hogy ha te vagy az ügyvezető, akkor szabályozott kötelezettséged, hogy személyes tevékenységgel eljárj a vállalkozás ügyeiben, és a családtámogatási törvény szerint szerint keresőtevékenységnek minősül a társas vállalkozás tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenység.

Valószínű elveszítenéd a gyedet, mert a jogszabályban foglalt kötelezettséged és a keresőtevékenység törvényi meghatározása fedi egymást, esetleg nyilatkozhatsz, hogy nem kapsz díjazást. De érdemes lenne az oeptől hivatalos állásfoglalást kérni.

2011. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Mindenképp beszélet az OEP-pel, csak kiváncsi voltam, hátha! :)

Sajnos elveszítem, pedig pont anyagi zvarok miatt kell ehhez a megoldáshoz is folyamodnunk! :(


Köszönöm szépen még egyszer!

2011. jan. 7. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igényelje az egyik nagymama a gyest, te meg vidd a céget. Igy megmarad a gyes is, meg a férjeden is segitesz.
2011. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A gyessel nem lenne gond!Mert akkor bejelentenénk engem a cégbe 4 órába, és akkor kapnám a gyest!

De a gyed az gázosabb szitu sajna!Azt ha jól tudom nem kaphatja mást, hisz az én jövedelmem alapján az csak nekem jár!

2011. jan. 7. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hasonló a cipő! Gyeden voltam, most másodikkal táppénzes vagyok. Cégben vagyok ügyvezető. Van egy megbízott ügyvezetőm 4 órás munkában (másodállása). Apa pedig Gyeses (ő nincs a cégben). Ha segítség kellene, privit írj! Ha tudok, segítek!


30 hetes mamus

2011. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!