Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van mindkét oldalon...

Miért van mindkét oldalon (vallás, tudomány) ilyen elképesztő mennyiségű felvilágosulatlan ember?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik képtelenek bármit is felfogni a másik fél érveiből/ellenérveiből, és csak hajtogatják a maguk baromságait, véletlenül sem elfogadva azt, amit a másik gondol. Mielőtt bárki is azt mondaná, az ő oldalán nincs ilyen, ez nem igaz. Van ateista, aki képtelen elfogadni, hogy volt egy Jézus nevű ember, aki a kereszten meghalt, és akinek nyomán kialakult a keresztény egyház(nem mondtam, hogy Isten fia volt, csak, hogy létezett), és hívő, aki szerint a fosszíliák semmit nem jelentenek(nem azt mondtam, hogy minden kérdésre válaszolnak, csak, hogy bizonyos pontokon támadják a vallást). Mindkét fél tagjai felvilágosultnak tartják magukat, és mégis, képtelenek 10 percnél tovább kibírni fröcsögés nélkül éppen azok, akik a legjobbakanak, leghívőbbeknek ill. legtudományosabbaknak hiszik magukat.


Ez egy elég érzékeny téma, ezért szeretném megkérni a válaszolókat, hogy ne pontozzák le azt, aki mást mond, mint az ő véleményük, amíg objektíven teszi, anyázás, és hasonlók nélkül.



2013. ápr. 17. 14:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ateista vagyok.

Elfogadhatónak tartom,hogy létezett egy Jézus nevű ember,akit sokan követtek és aki meghalt a kereszten,de szerintem tanító volt és hittérítő..

Nem tartom kizártnak,de kis valószínűségűnek tartom,hogy létezett egy lény vagy valami,ami a földi élet kialakulására hatással volt.Abban nem hiszek,hogy az egész világegyetemet egy lény teremtette volna

2013. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Pendulum92 ***** válasza:

"Épp az ilyen általad málészájúakra nevezettekre gondoltam, hogy miért nem csendesebbek picit. Nem kellett volna magadra venned."


Pedig jó, hogy magára vette, mert ő inge is, ezért volt a heves védekezés :D

2013. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Pendulum92 ***** válasza:
51%

Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak:


Elhiszem, hogy Jézus élt. Egész értelmes dolgokat is mondott. Egészen addig nincs gondom a vallással, amíg az a saját keretei között marad.


A problémám ott kezdődik, ha a vallás tudományos köntösben belekontárkodik a tudományokba(kreacionizmus). Egy nagyon jól kialakított, logikusan kialakított, egymásra épített elméletrendszert(amiből néhány teljesen bizonyított tény) akar megcáfolni a tudománytalan, logikátlan agymenéseivel. Például az özönvízzel akarja megmagyarázni a grand canyont, de az özönvíz további sorsát, vagy az egyéb kérdéseket már nem akarja/tudja megválaszolni, vagy kijátssza helyette a jolly jokert:istent.


Már korábban is írtam, de nem győzöm ismételni: Az a baj a kreacionizmussal, hogy tudományosan akar cáfolni, de tudománytalanul.

2013. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
94%

Igen, eltűnt, mert nem bírta a gyomrom, hogy egy magát annyira nagyon vallásosnak tartó ember ilyen trágár módon válaszoljon a kérdezőnek, aki egyébként abszolút nem provokált senkit. Szóval muszáj volt jelentenem. Szánalmas...


A kérdezőnek: ebben a témában ne várd, hogy nem lesz anyázás. Én csak harsányan röhögök ezeken a "csőlátású" hozzászólásokon, mert katasztrofálisan gyerekes, amit művelnek - egyik oldal köpködi a másikat. De minek, amikor úgy sem tudják meggyőzni egymást - egyébként, miért is ez a cél? Mert ha sikerül meggyőzni valakit, akkor hízik az egó, hogy "Jaaaj de okos is vagyok én, meg csak nekem lehet igazam! Mindenki más hülye!" Egy felsőbbrendűségérzetért való küzdelem az egész, ami itt folyik. Pedig minden ember ugyanolyan, vallástól, nemtől, bőrszíntől függetlenül..


El kellene fogadni mindkét oldal feleinek, hogy "oké, semmi sem biztos, csak találgatni tudunk." A tudomány kutat, bizonyítani próbál, és igen, néha ők sem tudnak megmagyarázni dolgokat. De ettől még nem gyökérség az egész, sem ez, sem a vallás. Itt csak az emberek felfogásával van a baj... Azon meg aztán ha akarsz sem tudsz változtatni. Hiába állsz fejre.


Én személy szerint környezettudósnak tanulok, de nem mondom azt, hogy nincs Isten, meg hogy Jézus sem létezett. Vannak nagyon is jó dolgok abban a Bibliában, meg Jézus tanításai is igen csak sokat mondóak - persze, meg kellene látni azt is, hogy mi a dolgok mögöttes mondanivalója, nem pedig szó szerint kéne venni az egész Bibliát.

Egyesek nem látják be,hogy mindkét oldalnak igaza van egyes témákban. De hogy ezen összeveszni, meg trágárkodni? Na, éppen ez az - többek közt -, ami tükrözi az emberek határtalan hülyeségét...

2013. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Srapnel ***** válasza:
81%

Csak hogy a kérdésre, a "Miért van mindkét oldalon (vallás, tudomány) ilyen elképesztő mennyiségű felvilágosulatlan ember?"-re válaszoljak.


Egy adott gondolatrendszer, konkrétabban modell felépítése a fejben munka és információigényes feladat. Ehhez sokat kell olvasni, tájékozódni és gondolkodni. De helyesen gondolkodni. Egyrészt nem mindenki képes mindenre és nem is mindenkinek van ideje mindenre. Olyan ez, mint a középiskola és az egyetem. Az alapkérdések mindenkit izgatnak, mert saját magukról és saját létükről szólnak, azonban van, aki megragad "középiskolás" szinten, van, aki továbblép. Mindenkinek nem lehet ugyanolyan mély ismerete mindenről, ami ehhez a bonyolult témakörhöz szükséges. Ezt fel kell ismerni oldaltól és mindentől függetlenül. Mint ahogy minden szakmában is az igazán szakértő, az elit mennyisége jóval kevesebb, mint a közép, vagy alacsony szintű teljesítmény, úgy a világ egészére vonatkozó modellek esetén is így van ez.


Konyhanyelven fogalmazva: nem tudhat mindenki mindent, mert képességei és/vagy ideje nincs rá, hogy elsajátítsa.

2013. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Srapnel ***** válasza:
58%

"Vannak nagyon is jó dolgok abban a Bibliában, meg Jézus tanításai is igen csak sokat mondóak - persze, meg kellene látni azt is, hogy mi a dolgok mögöttes mondanivalója, nem pedig szó szerint kéne venni az egész Bibliát."


Viszont ekkor a Bibliánál jobb forrást is lehet találni a "jó" dolgok megismeréséhez.

2013. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Hívő vagyok és csak azért írtam, mert a #11 -es ateista válaszolót felpontoztam:)
2013. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egész világ tele van olyan emberekkel, akik intoleránsak mások véleményével szemben, és körömszakadtukig, illetőleg arrogánsan hangoztatják a saját igazukat. Bármelyik témában körülnézhetsz, mindenütt akadnak ilyenek. Én a Könyvek témában egy szépirodalmi művel kapcsolatban leírt véleményem miatt is kaptam már keresetlen kifejezésektől hemzsegő üzenetet privátban.

Ahogy írtad, a vallás egy érzékeny téma, így itt a veszekedésre hajlamos embereknek a veszekedésre való hajlama még jobban kiélesedik.

Ennyi.

2013. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a felvilágosulatlan emberek tesznek durva ,esetleg sértő kijelentéseket.Aki az igaz hithű keresztény útján jár tudja hogy kell viselkednie....a többi pedig hamis.



(K.Gy)

2013. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy az emberek kétféleképp gondolkodnak és hisznek, hanem az hogy a saját ismereteiket, a saját hit-rendszerüket fanatizálják és nem nyitottak másra--


-- olyasmi ez ha hasonlítani szeretném, mint a bedobozolt" tudományok-- olykor túlságosan elzártan állnak egymástól a különböző tudományos szakok.


Valamikor semmiben nem hittem csak a kézzel foghatóban. Ma hiszek egy Teremtőben, tehát nem vagyok ateista, viszont ennek ellenére, még se vagyok vallásos.

Hiszek a tudományokban és annak fejlődésében, de még se hiszek el mindent amit eddig megállapítottak.


Azt írtad támadni is szokták egymást, igen mert vannak erősebb szellemi ellentétek- vagy azért mert valóban valami abnormálisan bigott, vagy azért mert tudományosnak tüntetik fel, holott csak hipotézisek tömkelege. S eleve az ember olyan teremtménye a világunknak aki csak önmagában bízik saját ítéleteibe hisz és annak, amibe belevéshette a fogát.

2013. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!