Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van mindkét oldalon...

Miért van mindkét oldalon (vallás, tudomány) ilyen elképesztő mennyiségű felvilágosulatlan ember?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik képtelenek bármit is felfogni a másik fél érveiből/ellenérveiből, és csak hajtogatják a maguk baromságait, véletlenül sem elfogadva azt, amit a másik gondol. Mielőtt bárki is azt mondaná, az ő oldalán nincs ilyen, ez nem igaz. Van ateista, aki képtelen elfogadni, hogy volt egy Jézus nevű ember, aki a kereszten meghalt, és akinek nyomán kialakult a keresztény egyház(nem mondtam, hogy Isten fia volt, csak, hogy létezett), és hívő, aki szerint a fosszíliák semmit nem jelentenek(nem azt mondtam, hogy minden kérdésre válaszolnak, csak, hogy bizonyos pontokon támadják a vallást). Mindkét fél tagjai felvilágosultnak tartják magukat, és mégis, képtelenek 10 percnél tovább kibírni fröcsögés nélkül éppen azok, akik a legjobbakanak, leghívőbbeknek ill. legtudományosabbaknak hiszik magukat.


Ez egy elég érzékeny téma, ezért szeretném megkérni a válaszolókat, hogy ne pontozzák le azt, aki mást mond, mint az ő véleményük, amíg objektíven teszi, anyázás, és hasonlók nélkül.



2013. ápr. 17. 14:24
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Nem kell elfogadni azt, amit a másik gondol. Azt kell tiszteletben tartani, hogy másként gondolkodunk.
2013. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Antimod ***** válasza:
88%

Mindkét "oldal" tulajdonképpen ugyanannak, a létezés misztériumának más szempont szerinti megközelítése. Tulajdonképpen ugyanarról szólnak, csak más szemszögből "vizsgálódva", és teljesen más fontossági sorrend szerint.

Mindkettő alakul valamelyest és fejlődik, és ha lehet ennek a folyamatnak valaha vége, akkor az lesz, hogy - nagyon sokat engedve a mostani dogmáikból - közös álláspontra jutnak.


Az ember minden korszakban felvilágosultnak tartotta magát, akár laposnak vélte a Földet, akár gombölyűnek, akár Isten teremtésének, akár a "véletlen művének".

2013. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

"Mindkettő alakul valamelyest és fejlődik,"


A vallás fejlődése miben nyilvánul meg? Hisz az hajtogatják mi úgy csináljuk mint kétezer éev! Ez volna fejlődés?A bibliában níilvánvaló képtelenségek sorozata van mégse korrigáltak egy szót se!

2013. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Antimod ***** válasza:

"A vallás fejlődése miben nyilvánul meg?"


Melyik vallásra gondolsz egyébként?

A kereszténységnél pl. Ószövetség-Újszövetség kontraszt van, meg lehet nézni, mennyit fejlődött az istenkép Jézus színre lépésével.


"A bibliában níilvánvaló képtelenségek sorozata van"


Mire gondolsz pontosan?

2013. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
8%

"Mire gondolsz pontosan?"

Mire? Mikre! az első öt oldalon tucat van!

2013. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"46 évem alatt nem volt annyi málészájú kölök szemtelenségébe részem, mint ezen az oldalon."


Igen. Azt kérdeztem, az ilyenek miért nem igyekeznek valamivel kevésbé fitogtatni az erejüket. Megjegyzem, nem általánosan és mindenkire gondoltam. Ha magadra vetted ok nélkül, bocs, nem megbántani akartalak.


Ezenfelül elismerem, én sem vagyok mindig objektív, de legalább igyekszem: a valás oldalán is elismerek egy-két dolgot, ahogy azt is, hogy a tudománynak sincs mindenre válasza.

2013. ápr. 17. 15:09
 7/20 Pendulum92 ***** válasza:
36%

"Minek írsz ki ilyen kérdést, ha még te sem vagy arra képes, amiről itt papolsz?

Felvilágosulatlan az térded kalácsa, te tacskó. 46 évem alatt nem volt annyi málészájú kölök szemtelenségébe részem, mint ezen az oldalon. Idejöttök beszólni, meg leszólni a hívőket, akik a vallás miatt vannak itt, mert valamire nem tudják a kérdést és ide jöttök okoskodni, csak mert épp annál a tananyagnál tartotok a suliban.

Szüleitek vagy nem neveltek meg benneteket, vagy annyira jól megy, hogy munkára nincs szükségetek és egész délután otthon unatkoztok, azt sem tudjátok mit csináljátok már jó dolgotokban!

A fiaim kezét levertem volna, ha azzal szórakoznak szabadidejükben, hogy ateistákat piszkáljanak!

De lett is belőlük valaki! Nem csak számítógép előtt ülő netrohadmányok."


Örülj, hogy legalább a fiaid vitték valamire. Te ugyanakkora paraszt maradtál sajnos a 46 éved alatt.

2013. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Felvilágosulatlan az térded kalácsa, te tacskó. 46 évem alatt nem volt annyi málészájú kölök szemtelenségébe részem, mint ezen az oldalon."


Épp az ilyen általad málészájúakra nevezettekre gondoltam, hogy miért nem csendesebbek picit. Nem kellett volna magadra venned.

2013. ápr. 17. 15:10
 9/20 Pendulum92 ***** válasza:
Hopp, eltűnt Frank N Stein válasza :D
2013. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Elnézést, kétszer ment el.
2013. ápr. 17. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!