Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hamarosan előadást tartok...

Hamarosan előadást tartok Isten létezéséről. Tennétek fel kritikus kérdéseket, vagy mondanátok olyan dolgokat ami arra mutat rá, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak kérdést vagy kijelentést írjatok, semmi mást!! Nem kell megválaszolni, vitába bonyolódni, arra ott a többi topik. Köszönöm.

2013. márc. 31. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 homo ludensz ***** válasza:
Azt is olvastam régebben hogy egy genetikai vagy egy evolúciós bakinak köszönheti az emberiség hogy azzá lett ami. Most értettem csak meg igazán hogy sok benne az igazság, miután a sok hozzászólást végigolvastam. Miért? Mondom. A sok az agyát teljesen kifacsaró ember egy emberöltőn át azon töpreng hogy ő miért született,mi az életének a célja és persze hogy mi lesz vele ha eljön a vég és belehullik a semmibe. Nem tudom rá a választ meg más sem mivel onnan vissza még senki nem jött. Marad számomra a tanulság hogy életem során hol lanyhábban hol intenzívebben kerestem Istent és nem találtam holott mindvégig ott állt mögöttem.
2013. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:

"kerestem Istent és nem találtam holott mindvégig ott állt mögöttem."

Ez a gond.

Álljon elém, és ne mögöttem lapuljon!

2013. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az árnyékát láttad... a sörösüvegnek!
2013. ápr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 homo ludensz ***** válasza:
Aki még csak a sörösüveg szintjén tart az valóban csak annak az árnyékát látja.Nem tisztem hogy mélyebb gondolkodásra biztassak bárkit is. Sokan sokfélék vagyunk különböző igényekkel és ez így van jól. Nem automatáknak lettünk teremtve mindenki szabad akarattal abban hisz ami neki szimpatikus.
2013. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:

"kerestem Istent és nem találtam holott mindvégig ott állt mögöttem."

Ez a gond.

Álljon elém, és ne mögöttem lapuljon!



Na de hé barátom ez nem így megy. Hát nehogy már egy Istennek kelljen eléd állnia, ez nem így megy :D

2013. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:

"Hát nehogy már egy Istennek kelljen eléd állnia"

Felőlem oda áll, ahova akar.

De mindig csak ha a hátam mögött lapul - akkor miért is várja el, hogy egyáltalán higgyek benne?

2013. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:

Mert m e g

v a n

í r v a.

;)

2013. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
Because it was written.
2013. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
Akkor én személy szerint bedobnám az utolsó kártyalapomat a vitában, sem materialista sem individualista oldalon nem állok, de ennyinél megállni sincs értelme. Beszéljünk kicsit életünk végéről, a halálról. Kinek mi a meglátása a halálközeli élményekről (angolul NDE, googlebe is lehet róla keresni)? Az agy játéka vagy a tudat idegrendszertől függetlenül is képes létezni? Ami magyarázná a kísérteteket.
2013. ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
Elég keveset tudunk a halálról attól függően hogy a modern tudományok korát éljük. Van rengeteg tudományos kutatással alátámasztott eredmény (hozzáteszem alátámasztott eredmény, nem olyan baromságok mint amiket a bibliában meg "szent" szövegekben összeírkálnak). Megnyugtató egyértelmű dolgot senki sem mondott még. Ugye a tudomány mindig az anyagból indul ki. Ennek ellenére csomó dolog tisztázatlan. Akik halálközeli élményük során kilépnek a testükből több kilóméteres távolságból észlelni képesek párbeszédeket, történéseket, tisztán látnak hallanak (wtf?). Nem értik a tudósok hogyan. Ami zavarba ejtő hogy ez nem mindenkinél van így, egy Dr. Sam Parnia által vezetett kutatás során 40 HKÉ-t átélt betegből 7 tudott beszámolni részletesen az utazásáról. Azonban mindenkinek más tapasztalatai voltak. A következőek a kérdések: miért csak ez a 7? Miért más-más tapasztalatok (alagút, repülés, fény, stb.)? Az alacsony véroxigén szint semmit nem magyaráz ugyanis a vizsgáltak véroxigén szintje magas volt. A születés újra élése megint nem magyaráz semmit ugyanis alagút élménye olyanoknak is volt akiket császármetszéssel hoztak a világra. Az agy által termelt hallucinogén drog ami halálkor termelődik megint nem magyaráz semmit, ugyanis a 40 emberből csak 7nek voltak élményei, nyílván a másik 33 ember agya is termelt ilyen anyagot. Van egy rahedli megmagyarázhatatlan szellemtörténet amikre ténylegesen nincs tudományos magyarázat. Szóval ezekkel a dolgokkal csak arra akarok rámutatni hogy senki sem tudja jelenleg az élők közül hogy egy haldokló tudatában mi játszódik le, valamint a test tényleges lebomlása, az idegrendszer halála és megsemmisülése után marad-e még valami tudatosság. Senki nem tudja. Több ezer éves könyvekkel hogy ez meg az a "szent" azt írt azért nem dobálóznék mert tudományos háttere 0. Olyan mintha én írnék egy könyvet a halálon túli életről. Mesélnék a saját szám íze szerint, de attól még nem lesz igaz
2013. ápr. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!