Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hamarosan előadást tartok...

Hamarosan előadást tartok Isten létezéséről. Tennétek fel kritikus kérdéseket, vagy mondanátok olyan dolgokat ami arra mutat rá, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak kérdést vagy kijelentést írjatok, semmi mást!! Nem kell megválaszolni, vitába bonyolódni, arra ott a többi topik. Köszönöm.

2013. márc. 31. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:
Snapette: abszolút igazad van, és ezt mind hívőknek és mind a nem hívőknek be kell látni. A hívőknek, hogy bármennyire szeretnének, nem biztos, hogy mindent meggyőzően megtudnak magyarázni, a nem hívőknek meg azért, mert el kell fogadniuk hogy más dimenziók is vannak mint a saját kis gondolatviláguk. Ezt én úgy szoktam példázni, hogy képzeld el, hogy fekete-fehér a világ, és mindig is fekete-fehér volt, sosem láttál színeket, azt sem tudod mi az. És akkor jönnék én, és megpróbálnám elmagyarázni, hogy mik azok a színek. :))
2013. ápr. 1. 00:54
 22/75 anonim ***** válasza:
17%

Hát, tessék, magyarázd el, mik is azok a dimenziók?

Esetleg válaszolhatsz az eddig elhangzottakra is...

2013. ápr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
Létezhet biológiai háttere is Isten létezésének. Ajánlom Szendi Gábor Isten az agyban c. könyvét. Ha egy kicsit többet olvas valaki az emberi gondolkodásról, akkor hamar megtudja hogy a vallásos meggyőződéseket és érzelmeket mind a jobb agyfélteke kreálja.
2013. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Van-e Isten, ha nincs a könyv?


Csak azért, mert Isten létét,-általában-a könyvben leírt próféciák beteljesedésével szokták igazolni azok, akiknek külön bizonyítékra van szükségük. Figyelmen kívül hagyva azt a tényt, hogy a próféciák legtöbbje mesterségesen is megvalósítható.


Vagy a kérdést így is fellehetne tenni: A könyvben hisznek az emberek vagy istenről tudnak?

2013. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 Pietrosol ***** válasza:

Bocsánat!


-fel lehetne-

2013. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:

a legerősebb érv az vele szemben, hogy:

1. semmi sem szól mellette, hogy lenne

2. mint hipotézist sem érdemes feltenni, hogy lenne, mert semmit nem magyarázna meg az, hogy lenne isten. példa: hogyan jött létre a világ. isten teremtette. ez semmit nem világít meg. mert isten létével is feltehető lenne ugyanez a kérdés. hogyan jött létre isten? és ha az a válasz amit ott adunk elfogadható, akkor az magával a világgal kapcsolatban is az kellene, hogy legyen, szóval isten elhagyható. pl ha azt mondják, hogy isten örökké volt. akkor minek ehhez isten? miért nem mondjuk azt, hogy a világ örökké volt?

2013. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
Had idézzem Prótagorasz szavait: "Minden dolognak mértéke az ember." Azt most azért írtam ide, mert nekem az a filozófiám, hogy az emberi agynak is van egy felfogóhatára amin túl már nem képes gondolkozni és megfogalmazni dolgokat. Ezek a dolgok konkrét fogalmak. Halál, végtelen, kezdet, semmi, Isten. És ehhez azért vágnak ide Prótagorasz szavai, mert az ember, az ember szintjén gondolkodik. A sajátjáén. Tehát a saját szintje is egy szint aminek van egy alsó és egy felső határa amin túl nem képes dolgokat megérteni. Ezért van az hogy egy isteni erőről is úgy gondolkodik hogy annak emberi tulajdonságokat ad. Isten jó, rossz, bőkezű, zsarnoki, ad, elvesz, stb. holott ez már egy teljesen másik dimenzió. Ezért hiszek az agnosztikus tanokban, még ha van is Isten, fogalmunk sincs róla hogy mi az, ugyanis a teremtésben, az evolúcióban, meg komplette a világ teljes fejlődésében nincs jelen.
2013. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
Prótagorasz szavaival minden dolognak mértéke az ember. Van egy sor fogalom amit az emberi elme nem képes megérteni. Ilyen a halál, a végtelen, a kezdet, a vég, az isten. Nem véletlen hogy az istennek az emberek mindig emberi tulajdonságokat adtak, hiszen az ember csak a saját szintjén képes ilyen felfoghatatlan fogalmakat vizsgálni. Más, olyan dimenziókban nem képes amit az ő agya nem képes felfogni. Ezért vagyok az agnosztikus tanok híve, hiszen fingja nincs az embernek arról hogy isten van-e vagy nincs. Az már nem az ő dimenziója. HA pedig megfigyeljük a világ működését, se az evolúcióban se a teremtésben se a világ fejlődésében nem lehet vagy max nagyon nehezen lehet istent elhelyezni emberi logikával (ha van).
2013. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
Elnézést azért küldtem el a válaszom kétszer mert azthittem először nem sikerült :) bocsánat mindenkitől
2013. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
62%
Ha létezne, ezeket a népnyúzó, megalázásra szakosodott, vagyonharácsoló egyesületeket egy vonással eltüntetné. De ők bátran viszik a léhozó mantrát évszázadok óta, mert tudják, hogy főnök nincs:) Ha meg mégis lenne, ott van a fejünk fölött és a vele való beszédhez felesleges elmenni a templomba. Üdv
2013. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!