Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hamarosan előadást tartok...

Hamarosan előadást tartok Isten létezéséről. Tennétek fel kritikus kérdéseket, vagy mondanátok olyan dolgokat ami arra mutat rá, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak kérdést vagy kijelentést írjatok, semmi mást!! Nem kell megválaszolni, vitába bonyolódni, arra ott a többi topik. Köszönöm.

2013. márc. 31. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én fel tudok tenni egy igen egyszerű kérdést Isten létével kapcsolatban: HOL VAN ISTEN?

2013. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:

Jaj,Józanész,láttalak én már elég fundamentalista hívőkkel vitatkozni és láttam hogy már régi motoros vagy a topicban.Tudod hogy mit szoktak erre felelni:


a)Egy számunkra elérhetetlen dimenzióban


b)Mindenhol


c)A Holdraszállás igazából nem történt meg és Isten a Holdon lakik egy reneszánsz kastélyban,és csak felhős a Hold légköre ezért tűnik fehérnek.Igazából az egész erdőkkel és mezőpkkel van tele.


d)vagy a c vagy a b vagy az a.

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző!


Teljesen igazad van, de ezek szerint akkor vallás-valláskritika rovatnak tényleg nincs már sok értelme. Tulajdonképpen ugyanazok a kérdések és ugyan azok a válaszok, csak egy kicsit mindig másképpen. Ha valakinek valamilyen vallás-valláskritikai kérdése lenne, nézze csak meg a korábbi kérdéseket-válaszokat. Tuti, hogy fog találni olyat, ami nagyjából megválaszolja a kérdéseit.


Az ateista-hívő vitát én már kívülről fújom:


Hol van Isten?

- Mindenhol, más dimenzióban, a "természetfelettiben", stb...


Hol van az a mindenhol, más dimenzió vagy "természetfeletti"?

-Ez az ember nem foghatja fel az értelmével, meghaladja a képességeinket.


Jó, de akkor egyáltalán miről beszélünk?

- Az mindenható, jóságos Istenről. Én megbizonyosodtam róla, hogy Ő létezik.


Hogy bizonyosodtál meg róla, hogy létezik és hogy milyen, ha még azt sem tudod felfogni vagy elmondani, hogy egyáltalán hol létezik?

- Én hiszek benne, ahogy te is csak hiszed, hogy nincsen Isten. Ez is csak egy ugyanolyan hit.


Nem, mert az ateisták/materialisták csak abban hisznek amit be lehet bizonyítani.

- Na és? Azt sem tudod bebizonyítani, hogy Isten nincs. Istennek lennie kell, mert a semmiből nem lehet valami,

valakinek terveznie kellett a világ, az evolúció és a tudomány is csak egy hit, és egyébként is miért ilyen nagyképűek az ateisták? Azt hiszik, hogy a hívők hülyék, vagy kimaradnak valami jóból?


Nem igaz. A tudomány ellenőrizhető tényeken alapszik, ellenben a vallások kinyilatkoztatásaival. Nem gondolom, hogy az ateisták okosabbak lennének mint a hívők, de Isten léte eddig még bizonyítatlan és a vallások képtelen meséi hihetetlenek és ellentmondóak. Isten is egy önmagának ellentmondó fantazmagória, aki nem lehet egyszerre mindenható, jóságos és bölcs, mert akkor nem lenne annyi szenvedés és hitetlenség. Nincsenek bizonyító erejű istenérvek. Azzal, hogy minden olyan kérdésre, amit a tudomány nem tud megválaszolni, azt mondod hogy "Isten miatt", még nem oldottad meg a kérdést, csak eggyel odébb toltad, hiszen Isten léte további számos, megválaszolhatatlan kérdést vet föl.

- Nem baj. Akkor sem tudod bebizonyítani, hogy nincs Isten. Ez csak a te hited. A világot valakinek teremtenie kellett. Isten valójában végtelenül jóságos, csak a szabad akarat és a Sátán miatt enged meg az égvilágon mindent bajt és szenvedést. De hamarosan eljön a világvége, és akkor majd a hívők mennek az örök boldogságba az ateisták pedig az örök kárhozatba (hahaha). Addig is imádkozom érted, hogy nyíljon meg a szíved Isten felé.


bla,bla,bla,bla,bla....



Mindig ugyanazok a körök vannak megfutva és mindig ugyanoda lyukadnak ki. Tényleg dög unalmas :-(

2013. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
Én ebbe a jobb és a bal agyfélteke örök küzdelmét látom, az emberi gondolkodás végeláthatatlan küzdelmét önmagával. Bal féltekések az ateisták, a tudósok, az intellektus, jobb agyfélteke a hívők, az ezotérikusok, és a hit. Soha nem lesz vége amíg vannak emberek, soha.
2013. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:

42-44:

Jobbosok arányaiban hatvanyozattabban többen vannak, mégis a balosok viszik előre a világot, mert választ keresnek folyton, mint egy miért korszakában lévő kíváncsi kisgyerek, csak felhasználva az eddig összegyult kollektív tudás általi tapasztalatokat, hogy tullepjen a tudás sötét kozepkoran. Ja. Tényleg felesleges is a vita. Valoban jól jellemeztétek, jot derultem.

2013. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
Tudomány, bocsi. Hogy ne legyen olyan csúf a szoismetles.
2013. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 homo ludensz ***** válasza:
Lehet hogy már ez is számtalanszor elhangzott: tizenkétezer méterről kezd zuhanni egy utasszállító repülőgép és a kétszáznegyven utasban már egy ateista sincs ahogy közelednek a talajhoz.
2013. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül a vita jó! Mert én például az ilyen kérdések és válaszok elolvasása közben rengeteget tanulok és újabb dolgokat ismerek és értek meg a világról. Ez pedig jó.
2013. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:

Homo ludensz, ez még semmit sem bizonyít. Nyílván a kétségbeesett ember próbál bármibe kapaszkodni, hajtja az életösztön. A végén már olyan dologba is próbál fogódzót találni amiben soha nem hitt. Isten szerintem még mindig inkább az emberi agy szüleménye, bár én személy szerint hiszek benne, nem tudom miért. Talán az ima közben keletkező agyhullámok a ludasok ezért. Nem tudhatom. Mindenesetre a tudomány ezt is képes megmagyarázni.


[link]

2013. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

Alapjában véve ez egy valóban egy meddő vita. Nem is ennek az eldöntése a célom, csupán az Isten cáfolatok-cáfolata. Pont arra akarok rámutatni, hogy azok sem feltétlen érvek amit létezése ellen hoznak fel. Persze ez még nem egyenes út afelé, hogy akkor létezik és kész, ettől még nem lesz eldöntve a kérdés. Ez nem is csoda, hiszen HITről van szó, de attól még jó, ha tudjuk, hogy egyes cáfolásokra simán lehet válasz, akár több is.


Egyre például had reagáljak, mert ez mindenkit érint: Miért hagyott magára Isten/Miért szívnak a szegények jó emberek és gazdagok a szemetek/ Miért van annyi szenvedés, stb.


Mindjárt két válasz:

a) karma/sors, ahogy tetszik.

b) ha nem így lenne (ergo minden szép és jó lenne) akkor kb. az egyenértékű lenne mintha már a mennyben lennénk. Azaz szükségszerű a világban a rossz, hogy folyton emlékeztessen, nem ez a végső lakhelyünk, nem itt kell boldogulnunk, mert nem is lehet 100%-osan, ha más nem az öregség, betegség, halál úgyis mindenkit utolér.


Még egy megjegyzés, valaki pedzegette, és ez nagyon fontos: a definiálás kellene legyen, hogy mindig az első legyen, mert lehet ugyanarra gondoltok látszólag mégis elbeszéltek egymás mellett, vagy lehet a fogalmaitok simán megfér egymás mellett (Isten, energia, felsőbb intelligencia, első mozgató, titokzatos nagy erő, akármi...) De ugyanakkor sokan ragadnak le a szavaknál, apró eltéréséken vitatkoznak és a lényeget nem veszik emiatt észre. Egyelőre ennyit akartam, a kérdéseket továbbra is köszönöm, ha lesz időm, még válaszolgatok.

2013. ápr. 2. 21:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!